Feb 20th, 2017, 11:47 pm
nincs ilyen.. már mint olcsó eu-s net ami megfizethető. lebara van ami jó svájc, német, spanyol meg talán francia, volt az osztrák drei, az jó volt osztrák,olasz, angol de már azon is változtattak.. kivették valamelyik országot. mivel nem követem ezeket a szolgáltatokat ezért pontosat már nem tudok. telefonálásra jók főleg a lebara de netre sajnos nincs semmi alternatíva. ez a roaming eltörlés is egy kacsa volt, a mai napig drágább.. szerencsére viszont az ingyen wifit fejlesztik, szinte már minden kúton van, igaz lekorlátozott, és általában 1 órát használhatod 24 óra alatt. meg aki sokat van kint úgyis vesz kinti kártyát, ahhoz adnak netet is.. de miért is kellene net az igohoz? a tmc miatt? én már vagy 2 éve nem is használom, ha stau van úgyis az van minden kerülő úton. nyáron tudom merre van felbontás ugy próbálom tervezni az utam hogy ne arra menjek, vagy ha muszáj, akkor meg éjszaka érjek arra a részre... persze ha engedi az időm..
Feb 20th, 2017, 11:47 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Feb 20th, 2017, 11:56 pm
Független telóm van,bármelyik szolgáltatóhoz mehetnék. És megtudnám osztani a netet blutuh vagy hotspot-on keresztül de nincs olyan szolgáltató aki többet ad vagy ha ad akkor az arányokra kell figyelni. Ha kint beszélsz 2000.percet ithon is kell ha forgalmazol 5.Gb-t ithon is kell. Talán az angol There az ami jó lenne de egy hátúl ütője van csak angolba tudod feltölteni,angolba 25.GB-ad azon kivűl 12.Gb. De oda többé nem akarok menni. 2015-be megtámadtak Manchester-be fele rakományt elvitték Adidas,Rebock cucc volt. Még most is tart a vizsgálat,idén agusztusba lesz a tárgyalás. De mondtam Manchester-i korona ügyésznek hogy még turistaként sem teszem a lábam angolföldre. Most ithon keresnek egy videókonferenciás tárgyalótermet ahova hajlandó vagyok elmenni és tanuskodni. Mert az egyik elkövető megvan,a rendőrkutya megfogta a helyszinen.
Feb 20th, 2017, 11:56 pm
Feb 20th, 2017, 11:59 pm
Stancy.
Tudod mennyiért árulják akinek van az oszták drei? Bakker majdnem hanyat baxtam magam 250.Eu-ér amit annak idején 50.Eu volt.
Várjál még,juni vagy juli lép érvénybe a roaming eltörlés. Most janúárba lett végleges,még nem él majd a nyártól.
Feb 20th, 2017, 11:59 pm
Feb 21st, 2017, 12:54 am
Igen vmi angol szolgáltatóra emlxem én is hogy ad vmi komplett netet az EU-ra de azt kártyáról nem lehet tölteni amit írtál? A havert spanyolban fegyverrel rabolták ki, azaz akarták, de nekik ment a géppel és még majdnem Ő lett a hunyó mert miért nem hagyta magát.
Feb 21st, 2017, 12:54 am
Feb 21st, 2017, 5:42 am
A romingot nem törlik el csak úgy. Figyelik menyi ídőt vagy az anyaországban és mennyit külföldön. Ha többet vagy kint mint itthon akkor kint emelt díjas lesz a szolgáltatás. Ezt olvastam. Meg valami 3 hónapos limit lesz,de ebben nem vagyok biztos. Mindenesetre jól kitalálták Nézzetek utána.
Feb 21st, 2017, 5:42 am

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Feb 21st, 2017, 4:41 pm
Zsiga
Azt tudom nem lesz kánaán,de valami csomaggal csak kirukolnak. A beszélgetés arány mindenhol most is van a voda-nal még adat arányt is néznek. Én mikor ithon vagyok a céges és a saját teló egymással beszélget,4.óránként megszakad ujra hivom. Igy nincs gond a beszélgetés aránnyal. De a trémobil 300.mb-je egy hónapra szánalmas az eu-ba,ithonra se egy egetverő az az 1.Gb. Én simán kiegyeznék 5.GB-vel. Na mindegy megvárjuk a nyarat aztán szolgáltatóváltás lesz ha a másik jobb ajánlatot ad. Ép tegnap hivtak a tré-től hogyha mindent oda viszek,TV,Net,mazzagos teló akkor cakk-pakk 10.e ft. Jó ajánlat lenne mert csak a mobilom 10.e+500ft az eu+csomag. Mondom neki bakker adjál 5.Gb netet eu-ra aztán még a kocsibiztosíttást is idehozom. Nincs még biztosittásuk,mondom tudom csak tréfa volt.
Feb 21st, 2017, 4:41 pm
Feb 21st, 2017, 9:26 pm
hát a netet nem vinném hozzájuk, bár a mobilom 100 éve trés és a mobilnetjük ok, de a vezetékesre mindenki panaszkodik, főleg a sógorom, meg vannak ügyfeleink akik örültek hogy már végre lejárt a hűség és atjöhettek hozzánk, persze a mi szolgáltatási területünkön, kicsik vagyunk. (Borntelecom)nem reklám nem azért írtam!
Feb 21st, 2017, 9:26 pm
Feb 22nd, 2017, 6:01 am
zsiga68 wrote:A romingot nem törlik el csak úgy. Figyelik menyi ídőt vagy az anyaországban és mennyit külföldön. Ha többet vagy kint mint itthon akkor kint emelt díjas lesz a szolgáltatás. Ezt olvastam. Meg valami 3 hónapos limit lesz,de ebben nem vagyok biztos. Mindenesetre jól kitalálták Nézzetek utána.


[OFF]
Ezek csak ajánlások. A szolgáltatók maguk döntik el, hogy alkalmazzák-e.
Szerintem lesz néhány szolgáltató, amelyik nem (vagy nem úgy) alkalmazza.
Vajon melyiket választják majd az ügyfelek? :D
[ON]
Feb 22nd, 2017, 6:01 am
Feb 22nd, 2017, 2:13 pm
Segítséget kérek Tisztelt Szakértők:
Egy "muzeális" MyGuide 3300 GO szerkentyűre tettem iGo Primot. Várakozáson felül rendben is van minden, működik, hibátlan a navigáció. De...
Amikor kilépek az Igo-ból, visszatér a GPS főmenüjébe, itt nincs baj. Innen a navigáció bármikor újra indítható. Ha viszont kilépek power off teljesen a készülékről, néhány másodperc után a képernyő simán, grafika nélkül, fényesen világítani kezd. Ki tudom újabb főkapcsoló nyomással oltani, de ezután a készülék csak RESET után indítható újra. RESET nyomásig a power gombra semmit nem reagál. Ilyen indítás után - bár a folyamat némileg hosszadalmas - minden működik újra rendesen, iGO ugyanúgy rendben indul, mint előzőleg. Teljes kilépéssel azonban minden kezdődik elölről és minden egyes esetben. Amikor úgy kapcsolom ki-be a készüléket, hogy navigációt nem indítottam közben, nincs ez a jelenség, normális a leállás, indulás. Csak az iGO futtatása után történnek a leírtak.
Milyen irányba kellene gondolkodnom? Köszönöm.
Feb 22nd, 2017, 2:13 pm

"Nem az sodor bajba, amit nem tudsz, hanem amit holtbiztosan tudsz, csak épp rosszul."
Feb 22nd, 2017, 7:29 pm
Egy license fájlt milyen programmal tudok megnézni, hogy mit "támogat"...?
Feb 22nd, 2017, 7:29 pm

... az, hogy én ki vagyok, attól függ, hogy te kinek akarsz látni engem...!
Feb 22nd, 2017, 7:43 pm
Sziasztok,

Kis frissítés Pongo Skinhez 2017 02-08 > Zsigának lesz egy kis dolga vele ;)

device.zip (4,56 KB)
Az iGO Primóból már ismert akkumulátor figyelmeztető üzenetek.
Megtaláljátok a Főmenü>Beállítások>Hang>TTS felolvasás.......> menüben.

driveralerts.zip (1,69 MB)
útjelző táblák az ország: GBR, az IRL, POL

tmc.zip (494,89 Kb)
kis korrigálás

Csepeli
Feb 22nd, 2017, 7:43 pm
Feb 22nd, 2017, 8:40 pm
Szia! Nem kell semmi korrigálni, minden műxik.
Feb 22nd, 2017, 8:40 pm
Feb 22nd, 2017, 9:10 pm
furrier75 wrote:Egy license fájlt milyen programmal tudok megnézni, hogy mit "támogat"...?

Azt a programot úgy hívják hogy navigációs program.PL: Primo :)
Beteszed a primoba a licence fájlokat és a súgó/tartalom/licence résznél megnézed a licence fájlokat és egyesével rányomsz. Ekkor megmutatja milyen funkciókat engedélyez.
Csepeli wrote:> Zsigának lesz egy kis dolga vele ;)
Mire gondolsz?
Feb 22nd, 2017, 9:10 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Feb 22nd, 2017, 9:44 pm
Sziasztok!
Szferix, szerintem a jelenség abból fakad, hogy először a Power-t röviden nyomod, ekkor standby-be (készenlétbe) kerül. Tartsd nyomva a Power-t míg rendesen ki nem kapcsol, a lényeg, hogy átugorja a készenléti állapotot.

A másik lehetőség, hogy nem kilépsz a navigációból, hanem azt teszed készenlétbe (a kilépést érintve jelenik meg a lehetőség) és amikor "elalszik", nyomhatsz neki egy Power-t

A Navigáció készenléti kapcsolóját a sys-ben az [interface] blokkban ez a bejegyzés adja:
show_minimize=1
Feb 22nd, 2017, 9:44 pm
Feb 22nd, 2017, 11:39 pm
webress wrote:Sziasztok!
Szferix, szerintem ...


1-re Nem ez a baj. Teljes kilépésről van szó természetesen.
2-re Teljesen kilépek a naviból is, megerősítéssel. Amennyiben készülék kikapcsolás nélkül - készülék menüből - ismét indítom az iGO-t, friss indítás történik, nem ébresztés. Ellenőriztem.
3-ra A sys [interface]-ben "show_exit=1" van, tehát - az előző ponthoz is kapcsolódva - nem kerül készenléti állapotba a navi.

Mindenesetre köszönöm és biztos, hogy jó helyen tapogatsz. Valami az iGO leállításakor történik, amit nem tudok behatárolni. Backup, vagy valami mentés féleség, ilyesmi. Ebben a készülékben egy IGOPATH.TXT fájl hozza létre a kapcsolatot az iGO-val, de nem utal benne semmi a leírt problémámra. Minden lehetséges módon neveztem már a mappákat és az indító fájlt. Volt a navi a belső memórián, most SD kártyán van, minden esetben ugyanaz a jelenség, amit leírtam. Sőt... Három különböző Primo-val próbálkoztam, belső memórián és kártyán egyaránt! Eben guba.
Feb 22nd, 2017, 11:39 pm

"Nem az sodor bajba, amit nem tudsz, hanem amit holtbiztosan tudsz, csak épp rosszul."