Sep 23rd, 2017, 7:53 am
@webress
A Nextgen nyugalmi állapotban 40-48 MB memóriát használ, egy útvonal tervezésnél 60-70 MB vesz fel,persze vannak olyan ux-ek ami méréseink szerint 114 MB használnak,ezért nem hinném hogy az 1GB kevés lenne-sőt messzebb megyek még az 512 MB és szépen működnek. Wayteq X995 Max-nak annyi a hibája,hogy fél vagy egy év használat után a képernyőjük erősen karcosodik (user függő) az akkumulátoruk teljesítményük 0%! Hát jahh tehettek volna egy Gorilla Glas nem pedig egy olcsó plexit.

Csepeli
Sep 23rd, 2017, 7:53 am
Sep 23rd, 2017, 8:52 am
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni?
Wayteq x995 re szeretnék egy stabil Igo Nextgent, valamint PLajos féle új kamera adatbázist.
Előre is köszönöm. Üdv Tamás.
Sep 23rd, 2017, 8:52 am
Sep 23rd, 2017, 9:38 am
Szia!
És milyet szeretnél, van egy párfajta.
Sep 23rd, 2017, 9:38 am
Sep 23rd, 2017, 10:13 am
Szia!
Androidra kellene. Nem igazán értek hozzá valami megbízható kellene.
Sep 23rd, 2017, 10:13 am
Sep 23rd, 2017, 11:01 am
Küldtem egy NextGen Israel-t
Sep 23rd, 2017, 11:01 am
Sep 23rd, 2017, 1:54 pm
Sziasztok!
@Csepeli
Köszike az infót, 512-őn való tesztelésről még nincs ismeretem, de a héten lesz rá alkalmam, megsasolom... :)
Sep 23rd, 2017, 1:54 pm
Sep 23rd, 2017, 6:53 pm
webress wrote:
Tájfun wrote:Egy WayteQ 985BT-re na akarjál NextGen programot. A 256Mb ram-ja katasztrófálisan kevés hozzá. Szerezz be egy 995-öt vagy bármit. Android-on már csodákat tud a NextGen, WinCE-n csak egy kínlódás. Soha nem volt még olyan csomag ami a minimális elvárásokat tudja akadozás, fagyás, kilépkedés nélkül.

Csak annyit a pontosság kedvéért, hogy a Nextgen a "995"-ön is rettentően eszi az energiát, ami azt jelenti, hogy folyamatos töltés nélkül nem üzemképes. A "bármit" esetében, ha bikább az akksi, akkor király... :)

Érdekesség, hogy pl. a 995 Max jobban elviseli, jobb az akkumulátora, de ahhoz, hogy "száguldozzon" az 1GB. RAM kevés, viszont szépen, komótosan, de tutira muzsikál.

A Primo egyenesen csodákra képes mind a két vason, még úgy is, ha gondos munkával, figyelemmel, kiváló alkatrészekkel kártyára kerülnek egyes elemek.

Azért azt cáfolnám hogy kevés neki az 1,gb ram,nekem ilyen kütyüm van és nincs rajt akadás. Az inkább feháborittó hogy k..va szar gps vevője van. Most valami glonas támogatású tabot keresek. Sokat járok ausztria,svájc,olasz,olasz részen főleg Genova-Ventimiglia szakaszon ahol rohadt sok az alagut. Alagutból kijövet azt sem tudja hol van,nem azt várom tőle hogy azonnal föltalálja magát de az botrányos hogy 30-40 sec mire föltalálná magát de jön a következő odú(ezen a szakaszon kb 160 alagut van a 180 km-en),nagyon szar a gps vevője,szinte hulladék.
Sep 23rd, 2017, 6:53 pm
Sep 23rd, 2017, 7:24 pm
lbarna wrote:Van egy jól összerakot csomagom azt még a Wayteq-en használtam.
Itt ha bekapcsolod a gps-t akkor mindjárt a program indul el.
Azt szeretném tudni, hogy milyen mappa név, inditó fájl név stb kell neki

Nagyon okos ötlet,de ne reklámozd nagyon. Nagyon sok készülék ez miatt loop-ba került. Aki lusta meg is érdemli hogy abba kerüljön. Nehogy már az a két kattintás olyan k..va sok idő legyen,én soha nem engedélyezem az azonnali indulást és akiknek csináltam ott sem állítottam be. Csak egyszer legyen ilyen gondod utána jössz hogy nem tudod mi
történt de folyamatosan ujraindul a kütyü. Nem tudom mennyire vágod a Wayteq lelkivilágát lehet hogy csuklóból megoldod,de az is megoldja aki megkér rá hogy telepits,futtas egy programot? Nem hiszem mert akkor nem kérne meg rá.
Sep 23rd, 2017, 7:24 pm
Sep 23rd, 2017, 10:47 pm
Camionos wrote:Azért azt cáfolnám hogy kevés neki az 1,gb ram,nekem ilyen kütyüm van és nincs rajt akadás. Az inkább feháborittó hogy k..va szar gps vevője van. Most valami glonas támogatású tabot keresek. Sokat járok ausztria,svájc,olasz,olasz részen főleg Genova-Ventimiglia szakaszon ahol rohadt sok az alagut. Alagutból kijövet azt sem tudja hol van,nem azt várom tőle hogy azonnal föltalálja magát de az botrányos hogy 30-40 sec mire föltalálná magát de jön a következő odú(ezen a szakaszon kb 160 alagut van a 180 km-en),nagyon szar a gps vevője,szinte hulladék.


Sziasztok!

Nem csak a RAM-on van a hangsúly, hanem proci is kell hozzá. Nekem egy Tab 3 7" wifi verzió van. Ebben 2 magos proci van és ugyanúgy 1 Gb RAM, a 995 Max-ban 4 magos a proci. Navigálás közben nincs gond, de amikor a menüben navigálok, új címet akarok beadni, akkor bizony néha megakad. Az antennája ennek is gagyi. Van amikor 12-14 holdat is lát, (általában 9-10-t be is fog) de olyan gyorsan dobja el, hogy öröm nézni. És bizony néha nehezen talál magára. Pedig már internetet is adtam neki telefonról, meg Gps státusz progival az A-gps adatokat is frissítettem neki... Hiába. Viszont van rá megoldás. Tudom nem mindig olcsó, de ezt egyszer kell megvenni. Egy külső GPS vevő. Én ilyet használok hozzá. 2 naponta kell tölteni a vevőt, cserébe az alagútból kijövet 5 mp alatt talál magára és rossz terepviszonyok között sem hagy cserben. Használható minden BT-s eszközzel. Olyan Tabokkal is, amelyekben nincs GPS vevő.
Sep 23rd, 2017, 10:47 pm

Üdv: Mcrazy

___________________________________________________________________________
Sep 24th, 2017, 12:34 am
Szia,
Amennyiben Nextgent használsz és akad a menüje ott valamelyik ux a nem oda való, én már lassan egy éve Samsung Galaxy Tab A 7.0 2016-ot használok és színtén mint Tájfunnak kb.8 féle Navi van rajta,(tesztek miatt) de egyik sem akad, erős GPS jel Glonassal, sok-sok kamionos váltott rá kompaktsága miatt, mert tényleg egy igásló. Android 5.1.1 van rajta, de ez nem oszt nem szoroz.

Csepeli
Sep 24th, 2017, 12:34 am
Sep 24th, 2017, 10:13 am
Szia!

Na igen, a 2016-os verzió már egy újabb. 4 magos procival és ez a lényeg.
Egy jól működő ux-et szívesen fogadnék. Előre is köszönöm!
Sep 24th, 2017, 10:13 am

Üdv: Mcrazy

___________________________________________________________________________
Sep 24th, 2017, 3:51 pm
Vicewandel UX csomagja androidos Nextgenre: https://data.hu/get/10768258/vicewandel.rar
Újdonság a Discovery opció ami Geopontok kezelését szolgálja
Sep 24th, 2017, 3:51 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Sep 25th, 2017, 1:00 am
Szia Zsiga,
Köszönjük,és a fordítást is,bátorkodom szólni,hogy kihagytad belőle pont az "újdonságot" a Discovery.zip ux-et. ;)

Illetve a fordításban hiányzik az alábbi szöveg:
Discovery Button in QuickMenu="'Felfedezés' gomb a gyorsmenüben"
és van egy pici helyesírási hiba benne:'teztelés' helyett tesztelés
"Click to Test Entity. Long Click to Clear Entity."="Érintéssel teztelés.Hosszú gombnyomással törlés."

Csepeli

ui:de ez a Vicewandel csomagja nagyon nyögvenyelősen megy a vason.....
Sep 25th, 2017, 1:00 am
Sep 25th, 2017, 6:24 am
Nem hagytam ki csak azt az egy sort :-) Bár én nem talátam meg benne. A másikat javítom. Köszi a visszajelzést.
Sep 25th, 2017, 6:24 am

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Sep 25th, 2017, 7:26 am
Azért nem találtad meg benne mert képes naponta 3x frissíteni a linkjét anélkül, hogy jelezné. Ki mikor arra jár, azt kapja...

@Csepeli A Vicewandel komplett csomag használhatatlan annyira akad és fagy. És újabban a kiegészítői is használhatatlanok arimi csomagjában. Csak amit arimi beletesz abban lehet bízni (azt ő átszabja), azt érdemes használni. Pár ux frissítés eredmény Vicewandel-től: next_maneuver_overview - nem jelenik meg a menüben sehol. SetOfTools - elhallgattak a DA kresztáblák bemondásai. CommonRouteWarnings - két menüpont is inaktív lett benne. A Discovery - még működik. Szóval csak óvatosan.
Sep 25th, 2017, 7:26 am