Mar 18th, 2017, 11:01 am
halottkem wrote:
zsiga68 wrote:Kitkat-tól felfelé nincs lehetőség hogy a program a kártyára írjon. Tünet: indításkor mindíg végig kell menni a beállításokon. Persze ez azért ennél több gondot jelent a működés során.

Ez így nem igaz. A napokban szenvedtető Navon-on 5.1- droid van, és simán megy kártyáról. És nagy THX! Sikerült megoldani. Bár még mindig úgy megy, hogy ha fekve indítom, akkor fekvő módban indul, ha állóban, akkor úgy. De a gazda azt mondta "lesz@rja" :-D


Nekem is megy minden szépen ezen a 995ösön, és nem kell minden indításnál végig menni a beállításokon. Érdekes. Na mind1, hagyom így, majd a használat során kiderül.
Mar 18th, 2017, 11:01 am
Mar 18th, 2017, 11:08 am
zsiga68 wrote:Be lehet lépni csak trükkel: írj be valamit a keresőbe és mikor kiírja hogy nem vagy bejeltkezve akkor alul belépsz. Hehe. Ez mindíg működik. De általában sok újdonságot nem fogsz találni mert szerver hiba miatt a 2016 áprilisi állapot fog fogadni!Ma kezdték újra feltölteni az oldalt..


Én úgy léptem be, hogy a skint átváltoztattam "vB4 Default Style"-ra és akkor a fejlécben megjelennek a beléptető adatok beírására szolgáló ablakok. :idea:
Mar 18th, 2017, 11:08 am
Mar 18th, 2017, 12:26 pm
Tájfun wrote:Lehet van más megoldás is, aki úgy gondolja, meg lehet próbálni. Teljes iGO az SD-n
[folders]
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/sdcard0/addons"
data="/storage/sdcard0/addons"

Belső tárhelyen ezt a mappaszerkezetet kell létrehozni az spud fájlnak
storage/sdcard0/addons/content/speedcam
storage/sdcard0/addons/save
A storage/sdcard0 a belső tárhely neve (Samsung készülékeknél), ezt nem kell létrehozni.

Nem enged 2 "addons" mappát létrehozni. Amúgy elindul, de hibaüzenettel az elején. (Galaxy S5)
Mar 18th, 2017, 12:26 pm
Mar 18th, 2017, 1:42 pm
Ember, minek két addons mappa??? :D
Mar 18th, 2017, 1:42 pm
Mar 18th, 2017, 2:34 pm
"storage/sdcard0/addons/content/speedcam
storage/sdcard0/addons/save"
Ez nálam két sor. Nincs közte "ill." "vagy" szócska..
Mar 18th, 2017, 2:34 pm
Mar 18th, 2017, 2:43 pm
És ebből mi következik? Se nem 'ill', se nem 'vagy', hanem 'ÉS' :D Egy készülék egy tárhelyén egy db ugyanolyan mappát tudsz létrehozni, és nyilván ami bele való az bele való, legyen az akárhány almappa vagy fájl.... :) Csak azért nem értelek, mert nem ma kezdted a navi bütykölést. Elég csak arra gondolni, hogy az az addons nem addons hanem az iGO mappa, annak felépítése szerintem fejből előtted van. (nincs külön iGO mappa a save mappának meg a content-nek, se a többinek, egy db van)
Mar 18th, 2017, 2:43 pm
Mar 18th, 2017, 4:12 pm
Mindegyik IGO Android 6-7 GB? sajna nekem a GPS-emre csak 3,5GB fér rá :/
Mar 18th, 2017, 4:12 pm
Mar 18th, 2017, 5:39 pm
Dehogy! Attol fugg, mennyi terkepet, poit, stb. teszel fel hozza. A .dem fajl meg a nagy, ha nem kell domborzat, akkor azt is hanyagolhatod, 500 megabol meg lehet uszni. No meg a content jo reszet sd-re rakni, lasd fentebb.
Mar 18th, 2017, 5:39 pm
Mar 18th, 2017, 5:39 pm
Zseby14@
Nem mindegyik,csak amelyiket teletömik külföldi országok térképeivel. Egy magyar tartalmast megúszhatsz kb 500Mb-ból. De ha többre vágysz akkor a content tartalmat megfelelő beállításokkal ki lehet tenni kártyára.
UI: mire megírtam a felső válasz is megszületett..
Mar 18th, 2017, 5:39 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Mar 18th, 2017, 5:44 pm
Próbálnám megfogalmazni hogy is kell használni egy GPS-t.
Felesleges dolgokat nem tartok rajta!
Tudom hogy megyek valahová,akkor odateszem a seggemet a géphez és szépen rápakolom azokat az országokat ahová éppen megyek.
Megtervezem az utat vele és megnézem működik-e.
Ha minden oké,akkor mehetek nyaralni.
Aztán mikor hazatérek,akkor kipucolom és csak a Magyar dolgokat hagyom rajta.
Röviden ennyi!
Mar 18th, 2017, 5:44 pm

World speedcam:
https://www.facebook.com/groups/worldspeedcam/
Mar 18th, 2017, 5:49 pm
En nem vagyok ennyire radikalis, a magyar terkepen, ooin kivul sd-n van a content minden leheto resze, egy full europaval, elvan az ott. Mivel nem csak utazasnal, hanem pl. MOL-os palyazat koltsegvetesenek keszitesehez is hasznalom (a google map sose ugy tervez, ahogy valojaban megyek), no meg ha van valamilyen versenyhelyszin nagyfiamnak, vagy ha lanyom valahova keszul europaba es meg kell nezni, mi hol van, akkor sem hatranyos.
Mar 18th, 2017, 5:49 pm
Mar 18th, 2017, 9:17 pm
cserrobi wrote:Próbálnám megfogalmazni hogy is kell használni egy GPS-t.
Felesleges dolgokat nem tartok rajta!
Tudom hogy megyek valahová,akkor odateszem a seggemet a géphez és szépen rápakolom azokat az országokat ahová éppen megyek.
Megtervezem az utat vele és megnézem működik-e.
Ha minden oké,akkor mehetek nyaralni.
Aztán mikor hazatérek,akkor kipucolom és csak a Magyar dolgokat hagyom rajta.
Röviden ennyi!


Igy van,igazat adok. Ha egy évben 1x,2x használom a navit élesbe. Na akkor mi van ha én naponta 8,10,12 órába nyüstölöm. Elindulok ithonról mondjuk svédország,az irányittó közli hogy spanyolba talált fuvart,lemegyek oda majd onnan elmegyek holland vagy az eu más részére és talán majd onnan haza. Na akkor erre adj tanácsot. Egy navi arra való hogyha kell egész eu rajt legyen és nekelljen törölgetni a felesleges tartalmat mert lehet hogy a letörölt tartalom holnap kelhet. Bocs az okoskodásért. De amit te mondasz az csak a turista szezonra jó.
Mar 18th, 2017, 9:17 pm
Mar 18th, 2017, 10:33 pm
Sziasztok!

Camionos, jó a gondolkodás mód, egy kis rafinériával simán megoldod, midig legyen nálad felkészített kártya, egy laza csere és már le is tudva a gond. Ez a módszer nem újdonság, csak néha elfeledkezünk róla... :)
Mar 18th, 2017, 10:33 pm
Mar 19th, 2017, 1:27 am
webress wrote:Sziasztok!

Camionos, jó a gondolkodás mód, egy kis rafinériával simán megoldod, midig legyen nálad felkészített kártya, egy laza csere és már le is tudva a gond. Ez a módszer nem újdonság, csak néha elfeledkezünk róla... :)


Egy nagy francot kell plussz kártya. Teljes EU aztán goo. Na persze ha valaki sajnálja a pénzt kártyára akkor csak törölgessen és másoljon. A Wayteq980 gépemen+kártya a teljes EU térképváltóval Here,TomTom,helyi gyártók. Igaz most egy 995 Max-ot próbálgatok,nyúzok egy ismerősöm kért meg rá hogy használható formába hozzam mire kell neki kb 2,3 hét addig csak nyúzzam. A Primo az csont nélkül fut,Nextgen az apró hibákkal,de tényleg apró hibával pl az alagút nézetnél van csak gond ott is csak annyi hogy leáll a navi nyil a kis ablakba ahol mutatja hogy mennyi km van vissza. És egyre jobban tetszik a kütyü,erősen gondolkodom a beszerzésén. Ha van neted egy hotspot-al megosztod vele és mindjárt jóval többet tud. Az az igazság hogyha évente csak pár alkalommal használnám akkor talán még mindig az iGO8 lenne a befutó,a mai programokhoz erősebb gép és nagyobb kártya kell. De nekem nem csak szórakozás hanem nagy segitség a navi ugyhogy ha kell akkor áldozok rá.
Mar 19th, 2017, 1:27 am
Mar 19th, 2017, 8:27 am
Tájfun wrote:És ebből mi következik? Se nem 'ill', se nem 'vagy', hanem 'ÉS' :D Egy készülék egy tárhelyén egy db ugyanolyan mappát tudsz létrehozni, és nyilván ami bele való az bele való, legyen az akárhány almappa vagy fájl.... :) Csak azért nem értelek, mert nem ma kezdted a navi bütykölést. Elég csak arra gondolni, hogy az az addons nem addons hanem az iGO mappa, annak felépítése szerintem fejből előtted van. (nincs külön iGO mappa a save mappának meg a content-nek, se a többinek, egy db van)

Ok-ok-okéjó :D Az ember fia is fagyhat :)
Viszont még mindig hibaüzenettel indul. Ez van a folders részben:
[folders]
data_folder_name="iGO_Israel"
;data_folder_name="iGO_Avic"
;data_folder_name="iGO_Basar"
linked_root_list="/storage/emulated/0 /storage/MicroSD /extsd /storage/extsd0 /mnt/extsd0 /mnt/storage/extsd0 /external_sd0/mnt/sdcard/external_sd0 /mnt/external_sd0 /mnt/sdcard/external_sd /sdcard2 /sdcard /sdcard/sd /mnt/sdcard /mnt/sd /mnt /storage /mnt/extSdCard /mnt/external_sd /mnt/sdcard/external_sd /sdcard/external_sd /storage/extSdCard"
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"
Hogy a viharba kell fényképet felrakni ide? :o
Mindegy, így szól a hiba:
Hiányzó vagy hiányos mappa.
/storage/026D-9F7E/IGO_ISRAEL/license.zip:
/storage/026D-9F7E/IGO_ISRAEL/license.zip:open failed:EACCES(permission denied)
Image
Mar 19th, 2017, 8:27 am