Nov 28th, 2014, 2:29 pm
screen_xy="800_480:1280x800/800x1280:fullscreen"
:fullscreen=1
Nov 28th, 2014, 2:29 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Nov 28th, 2014, 3:55 pm
stancy wrote:
ndRstnD wrote:

Igazad van.
Le is cseréltem a full HD-s kütyümet egy 1280x800-asra. Ennél kisebb felbontásúval viszont már nem tudok dolgozni, mert nem lehet elolvasni a web oldalakat, emaileket, amikre szükségem van.

És sajnos a gyártókat nem nagyon érdeklik az érveid, ahogy a trendeket nézem.


A böngésző beállításokkal van méret állítás, továbbá minden szöveges App-ban is. És minél nagyobb a felbontás annál kisebb a betű.

És ez rádió össze kötés nem működik a tetőn van a rádió.. Ez nem szgk


Akkor kellemes böngészést kívánok neked 480x272-ben :?
A rádió összekötésről pedig: Ahogy említettem, amikor az ember eldönti, hogy lehetetlen, akkor nincs több lehetőség :)
Te nyilván nem döntöttél így, hiszen megoldottad másik hangszóróval. Azzal ugyanolyan jól működik a rádiós androidos kütyü :)
Azt gondolom, hogy a számodra mégis az egymást és a "a jaszkari gyereket a zsigulival a koppány véggel" (ezen még most is röhögök, amikor eszembe jut :) ) túlövöltő eszközök a jó megoldás. Használd őket egészséggel, csak ne akarj meggyőzni arról, hogy ez kell nekem is!
Nov 28th, 2014, 3:55 pm
Nov 28th, 2014, 4:08 pm
Sir_Gunar wrote:Én amondó vagyok, hogy aki nem döntött még, az várja meg a next megjelenését (remélem nem csak az unokáink fogják használni!) majd akkor meglátjuk mit tud a droidon.


Igen, ebben van valami, ha van egy jól működő eszköze valakinek és van ideje várni.
Viszont a WinCE-t sem kellene már nagyon erőltetni.
Nov 28th, 2014, 4:08 pm
Nov 28th, 2014, 5:03 pm
eszembe se jutott téged meggyőzni, javaslom olvasd el az első hszt ezzel a témával kapcsolatban.

úgy kezdtem hogy nekem nem jó az android, kérdezték mi a bajom vele, leírtam. erre te jössz hogy már pedig az android jobb navigációra , mint a wince. én ezt cáfolom, és még rajtam kívül jó páran..

senki nem mondta hogy a wince jó böngészni, meg emailezni, ezt te képzelted oda. Ez egy navigációról és abból is az igo-ról szóló fórum. aki ide jön és vacillál hogy navigálásra mit vegyen, elolvassa a hsz-eket, és eldönti.
Nov 28th, 2014, 5:03 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Nov 28th, 2014, 7:03 pm
Üdv az uraknak!
A kezembe adtak egy Serioux UrbanPilot UPQ550T2 tip készüléket. 480x272-es felbontású, wince 6.0 van rajta. Nem szoktam kész programokat kérni, most sem teszem. Mindössze egy működő sys-t kérnék, ha valaki ismeri ezt a készüléket. Ezzel is elgyakorolnék egy darabig, ha nem reggelre kéne az illetőnek :o A belsőbe kéne raknom neki.
Előre is köszönöm szépen))))
Nov 28th, 2014, 7:03 pm
Nov 28th, 2014, 7:39 pm
üres sys-el próbáltad? annyi hogy első inditáskor kell 10 perc mire észhez tér.. tudod wince egy olyan állatfajta, ami mindenféle sys nélkül is működik. a save mappát is törölni kell! ha esetleg van benne..
Nov 28th, 2014, 7:39 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Nov 28th, 2014, 8:00 pm
stancy wrote:eszembe se jutott téged meggyőzni, javaslom olvasd el az első hszt ezzel a témával kapcsolatban.

úgy kezdtem hogy nekem nem jó az android, kérdezték mi a bajom vele, leírtam. erre te jössz hogy már pedig az android jobb navigációra , mint a wince. én ezt cáfolom, és még rajtam kívül jó páran..

senki nem mondta hogy a wince jó böngészni, meg emailezni, ezt te képzelted oda. Ez egy navigációról és abból is az igo-ról szóló fórum. aki ide jön és vacillál hogy navigálásra mit vegyen, elolvassa a hsz-eket, és eldönti.


Nem azt mondtam, hogy jobb az Android, hanem azt, hogy a WinCE elavult és ha valaki a Primo miatt vesz WinCE eszközt, azt már (majdnem) semmi egyébre nem tudja használni. Ha nem is akarja, hosszabb távon sem, akkor jó lesz neki a WinCE is. Ha viszont szeretné másra (netezésre, emailezésre, csetelésre, zenehallgatásra, filmnézésre, telefonálásra akár egyidőben) is használni a navigációra használt kütyüjét, akkor jobb az Android, akár nagy, péklapát mérettel és a 480x272-nél jócskán nagyobb felbontásban. Mondjuk a fullHD már határeset :)

Idézet az első hsz-edből (kiemeltem azt a részt, amire először reagáltam):
"és még mindig azt mondom amit 4 éve is. nem szabad nagy felbontásút venni, egy az értelmetlen egy 10 cmes kijelzőnek 800-as felbontás. a másik meg azért akadtak, fagyogattak.. "
Ez szerintem igencsak erős meggyőzési kísérlet :)

Kezdünk eltérni viszont a topic témájától, úgyhogy részemről itt lezártnak tekintem ezt a beszélgetést.
Nov 28th, 2014, 8:00 pm
Nov 28th, 2014, 8:24 pm
stancy wrote:üres sys-el próbáltad? annyi hogy első inditáskor kell 10 perc mire észhez tér.. tudod wince egy olyan állatfajta, ami mindenféle sys nélkül is működik. a save mappát is törölni kell! ha esetleg van benne..

Úgy még nem néztem. Azt tudom, hogy az IGO 8 elindul anélkül is. A primo 1.1 nem tudott nekem elindulni, csak ha beirtam a portot meg a baudot...
Nov 28th, 2014, 8:24 pm
Nov 28th, 2014, 8:40 pm
Tegyél fel egy igo8-at.Az majd megkeresi a portot és baud értéket.Vagy kerestess portot ezekkel: http://data.hu/get/8255044/programok.rar
Nov 28th, 2014, 8:40 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Nov 28th, 2014, 8:42 pm
Én is erre gondoltam. És működik is)))) De azért köszi!
Nov 28th, 2014, 8:42 pm
Nov 28th, 2014, 10:17 pm
stancy wrote:eszembe se jutott téged meggyőzni, javaslom olvasd el az első hszt ezzel a témával kapcsolatban.

úgy kezdtem hogy nekem nem jó az android, kérdezték mi a bajom vele, leírtam. erre te jössz hogy már pedig az android jobb navigációra , mint a wince. én ezt cáfolom, és még rajtam kívül jó páran..

senki nem mondta hogy a wince jó böngészni, meg emailezni, ezt te képzelted oda. Ez egy navigációról és abból is az igo-ról szóló fórum. aki ide jön és vacillál hogy navigálásra mit vegyen, elolvassa a hsz-eket, és eldönti.


Azért egy komolyabb droidos tab, ami nem kell full hd legyen, mert azt fölöslegesnek tartom én is ekkorában, annak jó a hangereje (nem ifa-ban) és egészen jól használható a mindennapokban navigálni. Persze még nincsen rá annyi kunszt mint wince-re, mivel sokkal rövidebb ideje van rá használható primo, ez normális is, majd erre is lesznek mindenféle wince-s kunsztok előbb vagy utóbb, de igazán a nextre tippelek ami hoz majd áttörést sztem.
Nov 28th, 2014, 10:17 pm
Nov 29th, 2014, 7:38 am
Sziasztok!
Aludtam rá egyet és kipróbáltam egy 3. verziót és minden további nélkül memóriakártyáról telepítve elindult és működik.
Tehát ha valaki WAYTEQ xTAB-8Q-ra szeretne IGO Primo navigációt , iGO primo Başarsoft 9.6.29.431282 verziót próbálja,az működik!
Nov 29th, 2014, 7:38 am
Nov 30th, 2014, 5:50 pm
Olvasom itt az utóbbi napokban felmerült promlémát. Android kontra wince!

Nem értem azt hogy minek minnél nagyobb felbontás, mert hát a navigálás közben vezetni kell azt a fránya automobilt. Én ekkor az utat nézem, max a kinagyított nyilra vagyok kiváncsi, na meg persze Esztkére. A nextgen-ben nem is bonyolítják - legalább is- a Mazdában nem. Viszont kiegészítették egyéb kényelmi,biztonsági online szolgáltatással pl. Utvonal menti időjárás. Ja és ami még nagyon jó, hogy a kanyarodási nyilakat megjeleníti a hud kijelzőn is, ami viszont a vezetés síkjában található. Eleinte én is megjeleníttettem a kijelzőn minden infót, aztán rájöttem hogy az így sokkal zavaróbb mint ha egyáltalán nem is lenne. Úgy hogy én tulajdonképpen a madártávlat beállításokat, esetenként - országonk3nt eltérően - a gyorshajtás figyelmeztetést, illetve a nagy kanyarodási nyilakat használom. Egy párszor kipróbáltam az összes éppen bekapcsolható képi és hang funkciót alkalmazni. A következménye ennek az lett hogy szinte fél percenként volt valamilyen hang utasítás ami persze idegesített. A képen meg az egyszerre megjelenedő információ halmazt meg a vezetés közben nem tudtam értemezni.

Az egyik vadászpilótaként korábban dolgozó kolégám erre anno azt mondta, hogy ezért van sok műszer a gépeken analóg kijelzővel, mert nem a pontos értékek a lényegesek, hanem az hogy ha rápillantunk a kijelzőre akkor rögtön tudjuk értelmezni!

Na visszatérve a kalandozásból, mind a wince, mind az android tökéletesen el tudja látni a feladatát. Igaza van azoknak akik ragaszkodnak a jól működő korábbi andriodos vagy wince verziókhoz, és csak azért nem cserélik le a software-t mert újabb verzió száma van Mindem tiszteletem a kisérletező segítőkész fórumtársaknak,de én ha hosszabb távra elindulok akkor mindig van tallonban egy jó bevált verzió egy tartalék kártyán.
Nov 30th, 2014, 5:50 pm
Dec 1st, 2014, 6:30 am
mazo1 wrote:Olvasom itt az utóbbi napokban felmerült promlémát. Android kontra wince!

Nem értem azt hogy minek minnél nagyobb felbontás, mert hát a navigálás közben vezetni kell azt a fránya automobilt.
...
Na visszatérve a kalandozásból, mind a wince, mind az android tökéletesen el tudja látni a feladatát.
...
Mindem tiszteletem a kisérletező segítőkész fórumtársaknak,de én ha hosszabb távra elindulok akkor mindig van tallonban egy jó bevált verzió egy tartalék kártyán.


A nagyobb felbontás a többi alkalmazáshoz kell, amit a navigáció mellett használok még a kütyün: web böngésző, email, szótár, számológép, zenelejátszó, filmlejátszó, naptár, telefon ...

Igen, mindkettő el tudja látni a feladatát, csak az a kérdés, hogy mi az a feladat. Ha csak a Primo-t kell futtatni és semmi másra nincs szükség, akkor jó a WinCE is, ahogy már írtam korábban is. Ha valakinek ilyen van és elégedett vele, és nem növekedtek az igényei az eszközével kapcsolatban, akkor nem érdemes lecserélni. Ha viszont másra is szükség/igény van, akkor a WinCE már felejtős, mert azon a Primon kívül már szinte semmit sem lehet futtatni.

Igen, van a tarsolyban egy jól bevált, elég nagy felbontású (1280x800), elég nagy méretű (10") eszközöm, amin a biztonság kedvéért van több jól bevált navigáció is egymás mellett. Ha valamelyikkel gond van, csak megnyitom a másikat és kész. Ha a kütyüvel támad gond (2 év alatt még sosem fordult elő, de "tartsuk szárazon a puskaport"), akkor jöhet a bélyegméretű kijelzős telefon, amivel szintén lehet navigálni, ha nagyon muszály.
Dec 1st, 2014, 6:30 am
Dec 1st, 2014, 2:38 pm
hello,
Én keresni a térképen France 2014.Q2 korszerűsítése; mert sugárzott jelenleg nem.
France.fbl 2014.Q1 = 253 Mb
France.fbl 2014.Q2 = 198,45 Mb
Franciaország nem távolítja úton egy évben?
Dec 1st, 2014, 2:38 pm