Jan 17th, 2012, 2:17 pm
Sziasztok,
Remélem tudtok Nekem segíteni,mert már szét vet az ideg. Szóval vásároltak a családban egy navon N750 gépet. frissíteni szeretném,de egyszerűen a a gépen (win7 32) nem hajlandó felismerni,ezáltal a frissítő program sem / Naviextras Toolbox/ Mondjuk azt még nem tudom,hogy így majd tudom-e frissíteni,de ha hivatalosan nem,akkor majd másképp,de ugye ahhoz is elengedhetetlen,hogy lássam a gps készülék fájljait mappáit...Monden öteletet szívesen fogadok!
Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv
Jan 17th, 2012, 2:17 pm
Jan 17th, 2012, 3:24 pm
Windows Mobile Eszközközpont telepítve van? A gép Active sync-re állítva? Ezek nélkül nem megy...
Jan 17th, 2012, 3:24 pm

" Nem baj, hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk ... "
ismeretlen
Jan 17th, 2012, 3:49 pm
Navon-nak nem kell semmiféle szoftver. Bedugod, bekapcsolod, kiválasztod a kis ikont (jobb oldali) amin a monitor van és vársz, pár mp múlva ki is írja hogy csatlakoztatva a kártya.
Bármilyen egyéb extra marhaság csak összekavarja.
Jan 17th, 2012, 3:49 pm
Jan 17th, 2012, 4:32 pm
Nem a navonnak kell,hanem a Win7- nek... ;-)
Jan 17th, 2012, 4:32 pm

" Nem baj, hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk ... "
ismeretlen
Jan 17th, 2012, 5:05 pm
A Primo 2.0-nál tapasztaltam az alábbiakat:

Zozo74 skint használok!

A bekapcsolás után marad kb. 25 Mbyte szabad memória (fullos használat mellett). Idáig ez szuper! Aztán ha valamit változtatok pl. beállításokban, akkor onnantól a szabad memória képes 1-2 Mbyte csökkenni. Aztán újra indulásnál van hogy marad az 1-2 Mbyte szabad memória, van hogy vissza nő kb. 25 Mbyte-ra.

Ez mi a ......-tól VAN? Egyénként ha kicsi a maradék memória, akkor is végig tudok terveztetni vele 4-5 ezer km-es 6-7 köztes pontú utat.
Jan 17th, 2012, 5:05 pm
Jan 17th, 2012, 5:22 pm
stancy wrote:
Jam Traffic wrote:
Azt még szeretném tudni, hogy a belevalókat, térképeket, poikat....stb honnan lehet tölteni, mert amit felraktam primo 1.2-ből térképek azok vagy meg sem jelennek, nem ismeri fel őket


ugyan az kell bele mint az 1.2-be, ha nem jelenik meg nálad, akkor vagy hibás a bemásolt fájl, vagy licenc hiányod van.
Licencek benne vannak.A map tartalmaz txt.ket azokat ne töröld és a megfelelő mappába tedd gyártó szerint.
Jan 17th, 2012, 5:22 pm
Jan 17th, 2012, 5:43 pm
Mazo1
Mit érdekel, hogy mennyi memória marad bekapcsolás után?
Megy a navi, vagy nem megy? Lefagy, vagy nem?

Ha megy és nem fagy le, akkor menet közben ne a memóriát keresd, hanem az útra figyelj, hogy el ne üss valakit, aki szintén a maradék memóriát keresi........
Jan 17th, 2012, 5:43 pm
Jan 17th, 2012, 5:56 pm
stancy wrote:ebben a te kezed van? :lol: "Reorganized traffic in center area of Nyíregyháza"

nem az enyém, a városvezetés meg a közútkezelő talált ki új forgalmi rendet! :)
Jan 17th, 2012, 5:56 pm

Image
Jan 17th, 2012, 6:21 pm
nagykovy wrote:Mazo1
Mit érdekel, hogy mennyi memória marad bekapcsolás után?
Megy a navi, vagy nem megy? Lefagy, vagy nem?

Ha megy és nem fagy le, akkor menet közben ne a memóriát keresd, hanem az útra figyelj, hogy el ne üss valakit, aki szintén a maradék memóriát keresi........


Nem is lenne probléma, ha egy pna-ról lenne szó! De ez egy múltimédiás navi egység win ce6 op rendszerrel 600Mhz procival 256 Mbyte RAM. Ezt használja a navi, az atórádió, a dvd, a bluetooth telefon kihangosító, az mp3 lejátszó (3 usb port), ha lenne nekem akkor a digitális TV, és a 3G modem is. És mindezt 7 coll kijelzőn. Tehát nem árt ha van szabad memória, bár van aki azt mondja, hogy a rádió, a dvd azok külön egységet képeznek, és csak a vezérlés kötődik a wince felülethez.

Igazából olyannak tűnik, mintha valami ideiglenesen lefoglalna vagy 20 Mbyte memóriát. Majd kipróbálom, hogy az alap Primo-nál is csinálja, vagy csak ha skinezve van.
Jan 17th, 2012, 6:21 pm
Jan 17th, 2012, 7:05 pm
Nekem 64 MB RAM van a gépemben és gond nélkül viszi a primo2-t, TMC-vel, skinnel, 3D-ben. A Primo1.2 időnként fagyott. A gépeden próbáld ki mit bír, mit tud, azt használd, ameddig megy.
Jan 17th, 2012, 7:05 pm
Jan 17th, 2012, 7:48 pm
kicsike21 wrote:
zsiga68 wrote:Tedd fel ezt:
http://www.multiupload.com/K4CBLEED3A
Az exe mellé kell kicsomagolni a könyvtárakat és a sys.tx-t kiegészíteni az alábbi sorral:
[utility]
calibratefix=1


Köszönöm Zsiga, ez megoldotta a jeldobálós problémát.
Van még egy dolog, amit nem tudok hova tenni. Navigálás közben a következő fordulót bemondja (pl. 300 m múlva fordulj balra), de a kereszteződéshez közeledve nem ismétli meg, tehát minden teendőt csak 1x említ, és még akkor sem ismétli meg, ha a fenti példánál maradva a 300 m alatt más kereszteződés mellett is elhaladok. Én állítottam el valamit (Zsiga 320x240-es felbontásra összeállított Primo 2.0-ját használom Mio P360-on) a menüben, vagy más jellegű a probléma?
Ebben a csomagban Gurjon v.0.7-es skin-je van. Létezik esetleg ebből újabb 320x240-es felbontásra, ha igen, hol tudnám letölteni? (van 1-2 apróbb hibája, pl. a 3 az 1-ben gomb funkciónál egymásra csúsznak a számok).
Végül azt szeretném kérdezni, hogy a sys.txt-ben használható beállításokról hol olvashatnék részletesen (Zsiga fenti csomagjának sys.txt-s bejegyzései nagy részét nem tudom, hogy mire való).


Sziasztok! Légyszi segítsetek a fentiben. Köszi!
Jan 17th, 2012, 7:48 pm
Jan 17th, 2012, 8:14 pm
Elég kevés a memóriád a skinekhez.Ha gondolod ezt megpróbálhatod:
http://www.multiupload.com/TVF7V7ZPGV
Csak luás hangokat használj a programban:
http://www.multiupload.com/9N0YPPOQJA
Jan 17th, 2012, 8:14 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jan 17th, 2012, 8:21 pm
kuksa90 wrote:Nem a navonnak kell,hanem a Win7- nek... ;-)

Minden megvan,de semmi csak a szöveg, hogy az USB eszközt nem lehet felismerni...
ezt találtam róla,de nekem nagyon úgy tűnik,hogy a win7 nem tudja alapból (vagy csak az enyém nem..:()
http://navigyurci.hu/2010/05/19/navon-n ... endelheto/
Csináltam már több navit,frissítettem már vagy 20-at,eddig még mind ment,most ez a családba kéne ez nem megy...:D
Ha minden kötél szakad keresek egy xp-s gépet,de ez egy kicsit gáz....
Mindenesetre mindenkinek köszönöm a segítséget....
Jan 17th, 2012, 8:21 pm
Jan 17th, 2012, 9:15 pm
Nekem még linux alatt is megy. Szerintem vidd vissza gariba akkor kezdjenek vele amit akarnak...
Jan 17th, 2012, 9:15 pm
Jan 17th, 2012, 9:22 pm
Ha minden kötél szakad keresek egy xp-s gépet,de ez egy kicsit gáz....
Mindenesetre mindenkinek köszönöm a segítséget....

Én 1 hetet szenvedtem Win7-n a Mobil eszközkezelővel. Nem ismerte fel a navit. Ha egy másik navigációt rátettem a sz.gépre,azonnal megtalálta.
Aztán mérgemben 1 hét után újra telepítettem a Mobile Device-t...azonnal megtalálta.
Ez nem ugyanaz de hasonló eset. Próbáltad már?
Jan 17th, 2012, 9:22 pm