Mar 20th, 2018, 3:07 pm
Csak halkan jegyzem meg, hogy a win 10-re való átállás mindenkinek ingyen volt, még ha nem is volt jogtiszta az előző szoftvere. Aki meg nem élt vele vessen magára.
Mar 20th, 2018, 3:07 pm
Mar 20th, 2018, 5:51 pm
Igaz, hogy a win10 minden lépésed kontrollálja és gyűjti, úgy hogy nem is tudsz róla.
Az átállás XP-ről még mindig megoldható ingyenesen, de az XP nem kémkedik annyira utánad, és ott az állandó frissítés letiltható.
Mar 20th, 2018, 5:51 pm
Mar 20th, 2018, 9:11 pm
Hmm,linux?? Valamit valamiért,de pl az uj alaplapok,procik már nem biztos hogy támogatják a win10 alatti rendszereket,de ha mégis fölrakod nem biztos hogy találsz drivert. Ki van az találva.
Mar 20th, 2018, 9:11 pm
Mar 20th, 2018, 10:01 pm
Urak,

bocs, ha OFF, netán itt tabu a téma, csak kérdem, odaát a navisi fórumon korábban mindig naprakész speedcam adatbázisok voltak. Most viszont az utolsó speedcam frissítés tavaly októberi. Valamitől abbamaradtak a frissítések?...

Alternatív (friss) forrás?

Előre is hálám...
Mar 20th, 2018, 10:01 pm
Mar 21st, 2018, 6:20 am
Talán mert aki készíti annak is van családja,élete. Tudtommal véda kamerákat se telepítettek mostanában. Az utolsó kiadás 2018.02.09-én jelent meg.
Mar 21st, 2018, 6:20 am

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Mar 21st, 2018, 11:16 am
Razor18 wrote:odaát a navisi fórumon korábban mindig naprakész speedcam adatbázisok voltak.


Fogalmazzunk úgy hogy a dátum volt havonta aktualizálva, de legalább 5 éve tartalmazott több 50 km/h-s mobilkamerát az M3-as autópályán, piroslámpán áthajtást rögzítő kamerát ott ahol legalább 4 éve nemhogy ilyen kamera de lámpával szabályzott útkereszteződés sincs, (Veszprém Budapesti út-Jutasi út körforgalom) és egyéb sületlenségeket amelyek az évek során sem voltak korrigálva.
Mar 21st, 2018, 11:16 am
Mar 21st, 2018, 3:32 pm
@plajos,gondolom a poiplaza adatbázisról írogatsz. Ha annyira zavart,akkor miért nem jelentetted hibának? Gondolom akkor javítva lett volna. Pedig csak ennyibe került volna,míg ez a szösszenetet ide megfogalmaztad.
Üdv: Cserrobi
Mar 21st, 2018, 3:32 pm

World speedcam:
https://www.facebook.com/groups/worldspeedcam/
Mar 21st, 2018, 3:41 pm
Szia Robi!

Nem zavar :) csak kijavítottam Razor18-at a naprakészséggel kapcsolatban. Egyébként az M3-as 50 km/h-t már többen (köztük én is) leírtuk pár éve itt a fórumon is.
Mar 21st, 2018, 3:41 pm
Mar 21st, 2018, 3:52 pm
plajos wrote:Nem zavar :) .

Ennek nagyon örülök. :lol:

@Razor18-nak meg csak annyit,hogy úgy néz ki az oldal üzemeltetését abba hagytam.
Ki van fizetve még 1.5 évre,de egy halott oldalra már többet nem áldozok.
Jöttetek,töltöttetek és ennyi.
Most is ide jöttél kéregetni,kérdem én miért nem ott tetted meg ezt. :D
Legyen szép a napotok!
Mar 21st, 2018, 3:52 pm

World speedcam:
https://www.facebook.com/groups/worldspeedcam/
Mar 21st, 2018, 6:05 pm
Csak annyit kérdeztem, jól látom-e, hogy kicsit megállt az oldal, és itt most ki is derült, hogy jól láttam. Senkit nem kértem számon, ingyenes dolgokat max. megköszönni szoktam, már ahol szabad. Csak azért itt kérdeztem, mert ott még nem szólaltam meg, és azt tudtam, hogy Cserrobi it is szokott aktív lenni, viszont ott a speedcam fórumban nem láttam frissülést kb. október óta. Nem tudom, hogy ezzel lepontoztam-e netán a másik fórumot, nem volt szándékom. Ja, nem a mo.-i kamerákat kerestem egyébként, hanem az európaiakat.

Mindenkitől elnézést, át is fogalmaznám inkább a kérdést a köznyugalom visszaállítása reményében: meg tudja valaki mondani netán, hol található per pillanat a legfrissebb EU speedkamera adatbázis?

Előre is köszönöm
Mar 21st, 2018, 6:05 pm
Mar 21st, 2018, 6:35 pm
:-) Semmi gond. Tessék a magyar: https://data.hu/get/11127015/PLajos_kamera_kollekcio_180209.rar Eu-t már neked kell vadásznod mert nincs a spájzomban.
Mar 21st, 2018, 6:35 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Mar 21st, 2018, 9:48 pm
Razor18 wrote:Csak annyit kérdeztem, jól látom-e, hogy kicsit megállt az oldal, és itt most ki is derült, hogy jól láttam. Senkit nem kértem számon, ingyenes dolgokat max. megköszönni szoktam, már ahol szabad. Csak azért itt kérdeztem, mert ott még nem szólaltam meg, és azt tudtam, hogy Cserrobi it is szokott aktív lenni, viszont ott a speedcam fórumban nem láttam frissülést kb. október óta. Nem tudom, hogy ezzel lepontoztam-e netán a másik fórumot, nem volt szándékom. Ja, nem a mo.-i kamerákat kerestem egyébként, hanem az európaiakat.

Mindenkitől elnézést, át is fogalmaznám inkább a kérdést a köznyugalom visszaállítása reményében: meg tudja valaki mondani netán, hol található per pillanat a legfrissebb EU speedkamera adatbázis?

Előre is köszönöm

Hát ez kuva jó,Cserrobi szokot ott aktiv lenni :D :D Ha jól tudom övé volt az oldal,ahogy irja még egy darabig meg is lesz mert kivan fizetve :D :D Itt nem kell a sorok közt olvasni,hiszen leirta. Én sok felé járok,ha látok kamerát elmentem majd ithon megszerkesztem txt-be ez a poi plaza hsz-re vonatkozik. De nem akarom hogy összemixeljék avval a sok barom által megosztott,jelentet kamerával amit jelentenek megosztanak. Robi ne sértődj meg ez az igazság,laikus felhasználó lát egy térfigyelő kamerát az már neki sebesség mérő,aztán csak egy térfigyelő. Ahoz hogy ezt kijavitsuk föl kéne rakni a poi plaza kamerabázist,és javitgatni hogy ez rossz,fals. Én lejelentem,rá egy pár nap múlva ujra bejelöli valaki a teherkocsifizető kamerát mint trafi. Szerinted nem baxa ki a biztit és nem lesz elege ebből? Ugy hogy én biztos hogy nem fogok javitgatni ami párnap,hét múlva ugyab olyan szar lesz. Mert nincs kontrol,nem is lehet. Ki az az őrült aki végigautózza ezeket a helyeket hogy valós e? Főleg hogy ingyenes az adatbázis és bárki hozzáadhat bármit,halott kezdeményezés. Lehet nem esik jól de hidd el igy van. Ha lenne szankció vagy valamilyen retorzió,meggondolnák hogy mit osztanak meg.
Mar 21st, 2018, 9:48 pm
Mar 22nd, 2018, 8:56 am
Razor18 wrote:meg tudja valaki mondani netán, hol található per pillanat a legfrissebb EU speedkamera adatbázis?

A legpontosabb elérhető spc adatbázis a TomTom *.spc adatbázisa, ez a térképcsomag része ott keresd. Sajna mivel fizetős külön licensz kell hozzá. Ez nem jelez minden utcasarkon kamerát, de kamionosok elmondása alapján jelenleg ez a legpontosabb eu-s adatbázis, fake kameráktól mentes. Fix, átlagsebességet mérő és piroslámpán áthaladást rögzítő kamerákat tartalmaz.
Mar 22nd, 2018, 8:56 am
Mar 22nd, 2018, 7:49 pm
plajos wrote:
Razor18 wrote:meg tudja valaki mondani netán, hol található per pillanat a legfrissebb EU speedkamera adatbázis?

A legpontosabb elérhető spc adatbázis a TomTom *.spc adatbázisa, ez a térképcsomag része ott keresd. Sajna mivel fizetős külön licensz kell hozzá. Ez nem jelez minden utcasarkon kamerát, de kamionosok elmondása alapján jelenleg ez a legpontosabb eu-s adatbázis, fake kameráktól mentes. Fix, átlagsebességet mérő és piroslámpán áthaladást rögzítő kamerákat tartalmaz.


Is is,a tomtom hitelesebb de nem minden országba. Én egy tomtom,here mixet használok. Van ahol a here jobb mint a tomi. Sőt a 2017.12 tomit visszacseréltem a 2017.06 spc-re olasz,a 2017.Q4 here francia,2017.Q3-ra. Magyar spc egyik gyártójét sem használom,hanem egy Plajos nevű figura szupertrafi txt-jét :D :D
Mar 22nd, 2018, 7:49 pm