Jul 10th, 2019, 4:36 pm
Tájfun wrote: Szintén megkérdem, ki az az örült aki elmegy akárhová, és onnan képes 100 km-nél is többet elmenni onnan egy POI meglátogatásáért?


Nos ÉN vagyok az az őrült aki akárhova elmegy és onnan 100 km-nél többet is megtesz egy POI-t megkereséséért.
T.i. azt a megátalkodott tervet eszeltem ki, hogy elautózom a Nordkapp-ig. Bizony nem 100km-re van. Az egyes útpontok (amit kml POI-ként importáltam be az igoba) néha több mint 300 km-re vannak egymástól. Azaz ha az egyik pontról próbálom keresni a következő útpontot akkor emlékeznem kellene hogy melyik "megjegyezhetetlen" nevű város közelében van. Ezért találtam ki azt hogy legyenek ezek láthatóak.
Persze tudom 100 más módon is megtalálhatom, előre elmentett kml útvonalakat is definiálhatok, elmenthetem kedvenceknek ... stb. stb.
Mindazonáltal ha van rá lehetőség (márpedig a mellékelt ábra mutatja, hogy van), akkor jobb ha olyan megoldást keresek ami az ínyemre van. :mrgreen:

Nekem ez a megoldás "fekszik", úgyhogy álljon itt tanulságul más őrülteknek is: :wink:

Mindenesetre nagyon köszönöm az iránymutatást. :thumbup:

Tehát:
Megtaláltam a poi_visiblities_A.txt poi_visiblities_B.txt fájlokat a save\profiles\00 mappában mindkettőben átírtam a következő bejegyzést:
@Nor2019 Szállások||5000 >>
Code: Select all@Nor2019 Szállások||5000000000|5000000000


És porosan olyan lett ahogy szerettem volna! :D
Image
Jul 10th, 2019, 4:36 pm

IGO_PAL 9.18.27.719974
arimi 06 July 2019
Samsung S8+
Jul 10th, 2019, 4:50 pm
Tájfun wrote:A 'replace only for igo avicsinc' mappában az Avic verzióhoz szükséges fájlok vannak. Ebben abban eltér az Avic verzió a többitől. Ami fontosabb az a connected_error_handling.zip, local_search.zip, esetleg a scheme_sky.zip. Ha teljesen ebből építkezel akkor még a bontásnak megfelelő a_width_road_xxx.zip

Bemásolod a programba az ux mappát, ha Avic a NextGen akkor a fentieket felülírod azzal ami benne van, ha nem akkor nincs vele dolgod.


A VW skinben lévő mappa az UX_alt
Ezt bemásoltam a feltelepített nextgen UX_alt mappájába.
A skin cserélőben látom az alap skin, a használt pongót, s egy alternatív skint.
Ha az alternatívat elindítom, a beállításokkal kezdi, eljutok addig, hogy menü animációk, nappali-éjszakai felület téma, s egy felületcserélő (külső) bejegyzés, ha a továbbra nyomok, megfagy, mindegyik menü érzéketlen, ha a felületcserélőre, szintén. Míg ezeket nem piszkálom, mennek a beállítások ebben a részben.
Mit ronthatok el, mi lehet a gond?
Jul 10th, 2019, 4:50 pm
Jul 10th, 2019, 5:19 pm
Ha még nem csináltál ilyet, nem olyan könnyű nem elrontani bármit. Már a fogalmazásod is erről árulkodik, 'A VW skinben lévő mappa az UX_alt'. Az ux_alt mappában van a vw skin amit a skin cserélővel át tudsz váltani - feltéve, hogy a save mappák tartalmazzák a .ch azonosító fájlokat. Skin-ben nincs ux_alt mappa, ha úgy van akkor már eleve rossz minden. A vw skin megköveteli, hogy ne nulláról telepíts, a vw csomagban van egy save mappa amiben ott a system.ini fájl, ez is kell és akkor talán elindul. Ha nem bírsz a dologgal, jobban jársz ha kérsz egy komplett csomagot, abban össze van rakva egy vagy több működőképes skin. És kell ám a csomaghoz egy jó lang és voice fájl, egy jól megírt sys.txt és sorolhatnám az összes összetevőt.
Jul 10th, 2019, 5:19 pm
Jul 10th, 2019, 5:30 pm
akical1 wrote:Nekem ez a megoldás "fekszik", úgyhogy álljon itt tanulságul más őrülteknek is: :wink:
Mindenesetre nagyon köszönöm az iránymutatást. :thumbup:


Hát örülök, hogy elérted a célod, de azon nem gondolkoztál, hogy oké hogy már látod őket, de ilyen nagy távolságokat nem fog kiszolgálni a POI kereső? Vagy...?
Jul 10th, 2019, 5:30 pm
Jul 10th, 2019, 5:42 pm
Tájfun wrote:... de ilyen nagy távolságokat nem fog kiszolgálni a POI kereső? Vagy...?


Így már tudom hogy hova kell nagyítani...és ki fogom tudom választani egy pöccintéssel. (...és hátha még találok valami POI_kereső_távolság_növelő okosságot. :-P )
Jul 10th, 2019, 5:42 pm

IGO_PAL 9.18.27.719974
arimi 06 July 2019
Samsung S8+
Jul 10th, 2019, 7:45 pm
Azt már csak úgy ha belenyúlsz a megfelelő ux-ba. Lehet olyan fájlba kell nyúlni ami Lua program nyelven van, és olyan progi is kell ami ezt oda vissza kódolja. Ezt már nem javaslom....
Jul 10th, 2019, 7:45 pm
Jul 10th, 2019, 7:50 pm
Tájfun wrote:Ha még nem csináltál ilyet, nem olyan könnyű nem elrontani bármit. Már a fogalmazásod is erről árulkodik, 'A VW skinben lévő mappa az UX_alt'. Az ux_alt mappában van a vw skin amit a skin cserélővel át tudsz váltani - feltéve, hogy a save mappák tartalmazzák a .ch azonosító fájlokat. Skin-ben nincs ux_alt mappa, ha úgy van akkor már eleve rossz minden. A vw skin megköveteli, hogy ne nulláról telepíts, a vw csomagban van egy save mappa amiben ott a system.ini fájl, ez is kell és akkor talán elindul. Ha nem bírsz a dologgal, jobban jársz ha kérsz egy komplett csomagot, abban össze van rakva egy vagy több működőképes skin. És kell ám a csomaghoz egy jó lang és voice fájl, egy jól megírt sys.txt és sorolhatnám az összes összetevőt.


Igazad van. Egyáltalán nem fontos a dolog, ki szerettem volna próbálni.
Nem akartam litániát írni, azt hittem érthetően fogalmazok. A VW skin az a tömörített fájl neve. Ebben van egy iGO pal könyvtár, ezen belül 3 mappa van: content, lang, scheme és voice almappákkal; save_alt a save.ch-val és az UX_alt (de ez Neked nem újdonság :D ). Mást nem tartalmaz a tömörített állomány. A leírásod alapján ez így akkor kevés? A kicsomagolt állományokat egy az egyben bemásoltam a nextgen alá, s így tapasztaltam a leírt hibát. Az alap skin is végig fut, a használt pongo is, egyedül az alternatív - gondolom ez lenne a vw - nem.
Jul 10th, 2019, 7:50 pm
Jul 10th, 2019, 8:00 pm
Jobbat nem tudok, mint hogy - már ha igényled, adok egy csomagot, aztán kilesed a dolgokat. Egy komplett után egyel könnyebb építkezni. A vw skin nem egyszerű feladat, én pl likvidálom a lua-s mindenféle cserélőit, minden cserélő megy a hagyományos módon. Pár plusz dolog kell hozzá csupán, de így használható.
Jul 10th, 2019, 8:00 pm
Jul 11th, 2019, 11:22 am
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ha nem fogtok nagyon leoltani a lámaságom miatt...
Meg szeretnék próbálni egy Huawei P9 Lite 2017-es mobilra feltenni egy olyan primot-t, ami az SD-kártyáról olvasná be a térképeket. Mobil kijelző méret: 1920x1080
Ezt a verziót szedtem le legutóbb torrentről "iGO_World_9.18.27.736653_modify_by_wassy" és meg szeretném kérdezni, hogy mit hová másoljak és sys.txt-ben mit kell módosítani, beleírni?
Őszintén azt sem igazán tudom, hogy a Huawei, hogy hivatkozik az SD-kártyára? sdcard1, mnt, sdcard, stb...

Ha ez a verzió nem jó, akkor azt is nagyon megköszönném, ha tudnátok egy jót linkelni.
Félre ne értsétek nem szeretnék kuncsorogni vagy terhelő lenni, a keresőt is tudom mire való, csak eddig bármilyen verziót szedtem le egyik sem működött az SD kártyás megoldással, max. ha mindent a belső memóriára teszek, az pedig sajnos nagyon szűkös...

Köszönöm és várom segítő válaszotok!
Jul 11th, 2019, 11:22 am
Jul 11th, 2019, 11:50 am
Kedves Fórumozók!
Segítségeteket kérném, hogy az iGO Avicsync Navigation 9.18.28.696728 navigációban miért van letiltva (szürke felirat) a térképcserélő menü?
Esetleg más iGO program, amiben van térképcserélési lehetőség?
Köszönöm.
Jul 11th, 2019, 11:50 am
Jul 11th, 2019, 12:09 pm
szimi77 wrote:Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ha nem fogtok nagyon leoltani a lámaságom miatt...
Meg szeretnék próbálni egy Huawei P9 Lite 2017-es mobilra feltenni egy olyan primot-t, ami az SD-kártyáról olvasná be a térképeket. Mobil kijelző méret: 1920x1080
Ezt a verziót szedtem le legutóbb torrentről "iGO_World_9.18.27.736653_modify_by_wassy" és meg szeretném kérdezni, hogy mit hová másoljak és sys.txt-ben mit kell módosítani, beleírni?
Őszintén azt sem igazán tudom, hogy a Huawei, hogy hivatkozik az SD-kártyára? sdcard1, mnt, sdcard, stb...

Ha ez a verzió nem jó, akkor azt is nagyon megköszönném, ha tudnátok egy jót linkelni.
Félre ne értsétek nem szeretnék kuncsorogni vagy terhelő lenni, a keresőt is tudom mire való, csak eddig bármilyen verziót szedtem le egyik sem működött az SD kártyás megoldással, max. ha mindent a belső memóriára teszek, az pedig sajnos nagyon szűkös...

Köszönöm és várom segítő válaszotok!


Miért nem egy iGO Pal verziót raksz föl,Pongo,Arimi skin-el? A Pal verzió normálisan föl van törve. Alap program mehet a belsőbe a content egy része a kártyára. a sys-be meg a folder szekciónál ez kell.

has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/08D6-11E2/addons"

A storage után látsz egy szám sort az a kártya száma,azt meg úgy tudod kiolvasni hogy a play áruházból letöltesz egy totalcommandert és ott látod hogy a te kártyádnak mi a száma,azt átirod. A kártyára csinálsz egy addons mappát,addons mappába csinálsz egy,content,building,dem,map,poi mappát azokat feltöltöd tartalommal. A programon belül is kell content tartalom,car,global cfg,lang,scheme,speedcam,userdata(ha kml fájlokat is akarsz bele),voice,vr,vr_vde.
A Pal verzió mindent eszik,kivéve az online keresést,de azt egyik feltört sem tudja eddig,csak a hivatalosan megvett program.
Jul 11th, 2019, 12:09 pm
Jul 11th, 2019, 12:14 pm
szimi77 wrote:Meg szeretnék próbálni egy Huawei P9 Lite 2017-es mobilra feltenni egy olyan primot-t, ami az SD-kártyáról olvasná be a térképeket.

Szia!
Bármely iGO verziónál megoldható, hogy a külső SD kártyán legyenek a térképek. Még az is megoldható, hogy térképcserélő működjön ott.
szimi77 wrote:Ezt a verziót szedtem le legutóbb torrentről "iGO_World_9.18.27.736653_modify_by_wassy" és meg szeretném kérdezni, hogy mit hová másoljak és sys.txt-ben mit kell módosítani, beleírni?

Ha nem kell térképcserélő, hozz létre egy addons mappát az SD-n, abba a content mappát, és abba ahogy a programban megszoktad, map, poi, building, dem mappákat.
szimi77 wrote:Őszintén azt sem igazán tudom, hogy a Huawei, hogy hivatkozik az SD-kártyára? sdcard1, mnt, sdcard, stb...

Fel kellene tenned egy android-os TotalCoomander programot a Google Play-ről, az a fejlécében megmutatja az SD kártyád pontos nevét. Ez elengedhetetlen feltétel, hogy működésre bírd. Ennek kell a sys.txt-ben meglenni:
[folders]
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"

extSdCard - na ezt a nevet kell pontosan megtudni és beírni
szimi77 wrote:Ha ez a verzió nem jó, akkor azt is nagyon megköszönném, ha tudnátok egy jót linkelni.

Tudok adni csomagot, legalább friss lesz. Az a World verzió nem annyira javallt, a skin fejlesztők nem támogatják.
Leírást találsz a térképcserélőről külső kártyán, már ha van igény rá, nem lehetetlen megcsinálni.
Jul 11th, 2019, 12:14 pm
Jul 11th, 2019, 12:22 pm
szabz wrote:Kedves Fórumozók!
Segítségeteket kérném, hogy az iGO Avicsync Navigation 9.18.28.696728 navigációban miért van letiltva (szürke felirat) a térképcserélő menü?
Esetleg más iGO program, amiben van térképcserélési lehetőség?
Köszönöm.


Nincs letiltva. Amit halványan látsz, az egyszerűen a belső térkép cserélő, mely a térképgyártó fájljait válogatja szét.
Ha a map mappában csak egyféle gyártó fájljai vannak, inaktív a menüpont. Hátránya, csak kétféle közül tud cserélni.
Ott a külső cserélő lehetősége, az négyfélét tud cserélni, és nem kell egy mappába ömleszteni mindent.
Ha pm-ben megkeresel, tudok adni Avic csomagot ami sok egyéb mellett tudja a térkép és skin cseréléseket, 4-4 lehetőséggel...
Jul 11th, 2019, 12:22 pm
Jul 11th, 2019, 3:42 pm
Köszi szépen a gyors segítséget! Ha hazaérek melóból újra neki fogok... remélem most sikerül.
Jul 11th, 2019, 3:42 pm
Jul 11th, 2019, 4:53 pm
szimi77@
Ekkorát nem kellett volna idézned feleslegesen.Kérlek szerkeszd. De remélem Stancy törli mert köszönöm jellegű postok nem engedélyezettek.
Jul 11th, 2019, 4:53 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650