Jul 16th, 2019, 6:56 am
A sys.txt-ben legyen a 3-as 'media' hangcsatorna az aktív amit a program használ. A Bluetooth kapcsolódást követően, a Bluetooth menüben a kapcsolódott készülék neve mellett ott egy fogkerék, abban van állítási lehetőség. Pl csak a telefon hangja menjen ki, készülékenként változhat a menü szövege. Így a navi a telefon saját hangszórójából szól, a hívás viszont kimegy Bluetooth-on.
Jul 16th, 2019, 6:56 am
Jul 16th, 2019, 9:31 am
sinci wrote:Üdv, lenne egy kérdésem: ha a telefon össze van kötve az autó gyári kihangosító rendszerével, akkor a navinak nincs hangja, nem küldi ki a hangszórókra. Ha azt szeretném, hogy ne is menjen ki, de legyen hangja a telefonon, a SYS-ben mit kell megváltoztatnom? Kösz!



Ezt ird bele vagy írd át:
navigation_audio_stream=5
Jul 16th, 2019, 9:31 am
Jul 16th, 2019, 4:43 pm
Sziasztok!

A riasztási pontokkal küszködöm. Próbáltam Avic és Pal alatt, Arimi és Pongo skinekkel. Csak a kategória 6 TXT (vasúti átjáró) van bent, hogy egyszerűbb legyen a tesztelés.
Mindig látszik a tábla. A riasztási pontonknál kikapcsolom és akkor is látszik. Ha kitörlöm, akkor jó. (Ez nem megoldás!) Néztem a data.zip -ben és a kategória 6 szintén vasút.
Néztem az speedcam.ux -ben és ott is vasút.

Ahol a probléma érdekessé válik az a pont, amikor a Pongo skinben kikapcsolom az összes riasztási pontra való értesítést. Ameddig a menüben járkálok és visszatérek a
kikapcsolási ponthoz, addig azt mutatja, hogy ki van kapcsolva. Kilépek a menüből és még mindig látszik a vasút. Visszamegyek a menübe és az összes riasztási pontra
vonatkozó kapcsoló megint be van kapcsolva. Az egyes riasztási pontok állapota maradt a régiben.
Arimi skin alatt az összes riasztási pontra vonatkozó kapcsoló jól működik, ha kilépek a menüből, akkor eltűnt a vonat. ha visszakapcsolom és csak az egyedi tiltás van,
akkor az nem befolyásolja a láthatóságot.

Néztem a save/profiles/01/system.ini -t de olyat nem találtam amiben érdemi lenne a probléma megoldása szempontjából. Pongo skin.
Talán ez lehetne, mert ha átírom 0-ra, mindig 1 re változik.
[warning]
speedcam_warning="1"

A sys.txt -ben kivettem az alábbiakat de nem segített.
[warning]
;is_spoken=1
;speedcam_warning=1
;speedcam_enabled=1


Ha vakinek megoldása, ötlete vagy halvány sejtelme van, kérem írja meg!
Jul 16th, 2019, 4:43 pm
Jul 16th, 2019, 5:05 pm
Vedd ki a speedcam mappából azt a kategóriát amit nem akarsz látni/használni.Más megoldás nincs mert kikapcsolni nem lehet.
Jul 16th, 2019, 5:05 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jul 16th, 2019, 5:20 pm
Amikor egyesével kapcsolom ki, azt hova menti el?
Eddig nem találtam, pedig az lehet(?) a megoldás. Kézzel átírni, mert a teljes kikapcsolás az Arimi skinnel működött.
Jul 16th, 2019, 5:20 pm
Jul 16th, 2019, 5:32 pm
A speedcam.spdb fájlba teszi a kamerákat.
Jul 16th, 2019, 5:32 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jul 16th, 2019, 5:36 pm
Sziasztok,

a Primo Win CE igényli a basemap fájlt a térképek közé? Az enyém mintha elketyegne nélküle, csak ezért kérdem, nehogy benézzek valamit a basemap hiánya miatt. Van hátránya a basemap hiányának?
Jul 16th, 2019, 5:36 pm
Jul 16th, 2019, 7:15 pm
Két problémát okoz: Nem jelenik meg az országhatár és gyorsabb lesz a program működése :D
Jul 16th, 2019, 7:15 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jul 16th, 2019, 7:45 pm
Razor18 wrote:a Primo Win CE igényli a basemap fájlt a térképek közé? Az enyém mintha elketyegne nélküle, csak ezért kérdem, nehogy benézzek valamit a basemap hiánya miatt. Van hátránya a basemap hiányának?


Az országhatárok mellet nem jeleníti meg a tengereket, a nagy semmi lesz helyette. Ennek ellenére nem kötelező használni. A programot szvsz nem lassítja, ezt ezer másik dolog hamarább előidézi.
Jul 16th, 2019, 7:45 pm
Jul 16th, 2019, 8:10 pm
rszp wrote:A riasztási pontokkal küszködöm. Próbáltam Avic és Pal alatt, Arimi és Pongo skinekkel. Csak a kategória 6 TXT (vasúti átjáró) van bent, hogy egyszerűbb legyen a tesztelés.
Mindig látszik a tábla. A riasztási pontonknál kikapcsolom és akkor is látszik. Ha kitörlöm, akkor jó. (Ez nem megoldás!)

Teljesen nem lehet kikapcsolni, a kikapcsolás a figyelmeztetésre vonatkozik, ami a vizuális és a hang. A vizuális elvben a baloldalt megjelenő ikon, a hang egyértelmű, legyen az TTS vagy audio. Az úton mindenképp ott lesz a figyelmeztetési pont ha a speedcam adatbázisban van adat.
rszp wrote:Ahol a probléma érdekessé válik az a pont, amikor a Pongo skinben kikapcsolom az összes riasztási pontra való értesítést. Ameddig a menüben járkálok és visszatérek a
kikapcsolási ponthoz, addig azt mutatja, hogy ki van kapcsolva. Kilépek a menüből és még mindig látszik a vasút. Visszamegyek a menübe és az összes riasztási pontra vonatkozó kapcsoló megint be van kapcsolva.

Pongo elég sűrűn átvariálja a teljes csomagját, és adódnak ilyen hibák. Rá kell írni, előbb utóbb orvosolja a hibákat. De az alapvető problémádat ez sem oldaná meg.
rszp wrote:A sys.txt -ben kivettem az alábbiakat de nem segített.
[warning]
;is_spoken=1
;speedcam_warning=1
;speedcam_enabled=1

A sys.txt elvben az utolsó, annak kell érvényesülni mindennel szemben. Ha kiveszed a bejegyzést akkor az dönt ahol még van erre bejegyzés. A 0 értékkel talán ki tudod kapcsolni, de így ez örökre vasalva lesz. Ha zavar egy kategória megjelenése, vedd ki az adatbázisból, nemigen van jobb megoldás. Ez Primo örökség, ott sem volt ez másképp.
Jul 16th, 2019, 8:10 pm
Jul 16th, 2019, 8:23 pm
A save -ben a system.ini -ben a [warning] alatt vannak egyesével tárolva a beállítások. Pongo és Arimi skinje is kezeli rendesen de mindig látszik a vasút tábla.
Mint hozzá nem értő átfutottam a speedcam.zip -et és abban vannak visible állítgatások a system.ini -ből vett bejegyzésekkel. Szerintem a feltételek nincsenek még
jól összerakva a jó működéshez.
Jul 16th, 2019, 8:23 pm
Jul 16th, 2019, 9:03 pm
Leírtam, amíg az adatbázisban benne van, fog is látszani az úton.
Jul 16th, 2019, 9:03 pm
Jul 18th, 2019, 8:19 am
Tájfun wrote:
Razor18 wrote:a Primo Win CE igényli a basemap fájlt a térképek közé? Az enyém mintha elketyegne nélküle, csak ezért kérdem, nehogy benézzek valamit a basemap hiánya miatt. Van hátránya a basemap hiányának?


Az országhatárok mellet nem jeleníti meg a tengereket, a nagy semmi lesz helyette. Ennek ellenére nem kötelező használni. A programot szvsz nem lassítja, ezt ezer másik dolog hamarább előidézi.


Szia Tájfun!
Mikori kiadású basemap jó a Hungary NNG 2019.06.04 verzióhoz? {kérhetek egy linket hozzá}
Üdv,vizigot13
Jul 18th, 2019, 8:19 am
Jul 18th, 2019, 8:38 am
Szia!
Nincs jelentősége, én ezt használom a csomagokban.
Jul 18th, 2019, 8:38 am
Jul 18th, 2019, 4:30 pm
Szia Tájfun!
Új vagyok a fórumon. szeretném, ha segítenél abban, hogy:
Van egy Wayteq x995max, amire ráraktam az
- iGO_Nextgen_KL_iGO_Pal. és
- SKINCSERÉLŐ_1.10.6.1-release programokat.

Szeretnék skint (pongo) váltani, de nem megy.
Mit kellene elérési útnak beadnom a skincserélőben? Van egy IGO Avic feliratű mező, ahova be kell irni az elérési utat pontosan és leOKézni a végén.

Köszönöm előre is.
Jul 18th, 2019, 4:30 pm