Jun 13th, 2019, 1:46 pm
Nextgennel nehezen kapsz meg -nálunk nulla a TMC, st
Ennyi.[/quote]

Nextgent sose hasznaltam offline, mindig megy a net. Pesten meg nem kell navi, bent szulettem a Peterffybe...

;)
Jun 13th, 2019, 1:46 pm
Jun 13th, 2019, 3:18 pm
bestreal wrote:Sziasztok!
Szeretném az általam használt Nextgen-ek Speedcam könyvtárát néhány ország speedcam bázisával bővíteni,....kell e speedcam.spdb vagy SpeedcamUpdates.spud fájlokat törölnöm?

Én soha nem szoktam törölni, felépíti szépen az új adatbázisokkal. A réges régi wince-s időkben ajánlott volt elvben törölni mindent. Én már csak azért sem teszem - egyrészt felesleges, másrészt vesznének az útközben térképen egyénileg felvett figyelmeztetési pontok.
Jó tanács, ne dőzsölj a speedcam adatbázisok terén. Magyar vonatkozásban plajos adatbázisánál nem kell jobb és több sem, tehát gyári spc sem kell mellé. A külföldi országokba ha találsz megbízható txt adatbázist, tedd be azt, az spc-kre ekkor ugyanaz vonatkozik. A többi országra válassz egyet, vagy TomTom, vagy HERE spc, de semmiképp mindkettő. Agyon terheled velük a programot, duplikálást is okoz, semmi értelme.
Jun 13th, 2019, 3:18 pm
Jun 13th, 2019, 3:44 pm
kernikiller wrote:NEM teherautóra van, személyótóval MO-on belül szerintem jó.

Saját, és közvetlen ismerőseim tapasztalata, amit a fórumokon elég erősen és rengetegen alátámasztanak, semmit nem ér, mondjuk ki, gyakorlatilag használhatatlan. Agyrém útvonal tervezések, érthetetlen kerülők, letérítések jellemzik. Bosszúság, idegeskedés előidézője... Egyszerű primitív felület, alap igényeket sem elégít ki. Csak nagyvárosokban ahol sok az online bejelentő, ér valamit. Sehol máshol nincs jogosultsága.
kernikiller wrote:
ja és van benne madártávlat

Miért, a NextGen-ben talán nincs? Legfeljebb nem találod, de a beállításait sem ezek szerint, mert elég tisztességesen saját ízlésre konfigurálható. Ott működik és akkor amikor Te akarod, és úgy ahogy Te akarod, minden a beállításain múlik.
kernikiller wrote:-nálunk nulla a TMC, stb.-
Megnéznélek Pesten a csúcsban az offline-os Nextgennel amikor a dugóban ülsz a 40 fokban mert arra tervezett és szart a dugóra, balesetre, lezárásra, stb... :)

A magyar TMC olyan amilyen, de nem teljesen értelmetlen, és a NextGen TMC beállításai minden eddigi program lehetőségeit magasan felülmúlja. Többek között megadható hány perc valószínűsített késés esetén ajánljon új útvonalat ha lehetséges.

De valamit tisztázzunk, ez egy iGO navigációval foglalkozó fórum, ahol nem az a téma, hogy lefikázza bárki is. Nem kötelező frissíteni, nem kötelező követni a skinerek munkáit, a fejlődést, nem kötelező a skineket babrálni, semmi sem kötelező - nem kötelező használni! Használd a Waze-t ha az neked bevált, de erről itt ilyen további árvízt folytatni nem kéne!

(Bocs Tájfun, de ezt kiemelném, akinek nem tetszik, nem kell IGO terméket használni. )
Jun 13th, 2019, 3:44 pm
Jun 13th, 2019, 4:23 pm
Valaki innen a fórumról felnyomott a datánál hogy jogsértőek a nextgenemből kimásolt lisencek... :?
Jun 13th, 2019, 4:23 pm
Jun 13th, 2019, 4:35 pm
Minden linket töröltet a radírpók, és sehol nem vizsgálják, hogy jogos-e. Ne törődj vele...
Jun 13th, 2019, 4:35 pm
Jun 13th, 2019, 5:10 pm
Txt speedcam adatbázisom a SpeedCam_World_Cserrobi_2019.05.25, az spc speedcam adatbázisok közül csak feltételezem, hogy a TomTom a jobb, persze az sem kizárt, hogy tévedek.
Jun 13th, 2019, 5:10 pm
Jun 13th, 2019, 6:41 pm
kernikiller wrote:A Google amúgy most fogja egybegyúrni a WAZE-t és a MAPS-et, hogy mi lesz belőle majd elválik :)
.


Hát erre várunk már egy ideje és valóban én is kíváncsi leszek milyen lesz. Amugy meg van pár alternatíva még részben online mint az igo is, vagy talán jobban, viszont tervezni azt egyik sem tud normálisan, persze ha jól be vagyon lőve pl a nextgen és rendesen frissítettek a tartalmak.
Jun 13th, 2019, 6:41 pm
Jun 14th, 2019, 1:09 pm
Sziasztok!

Kérdésem: Abban az esetben amikor a netxgent eddig nem használt országtérképpel bővítem, szükséges e a Building fájlokat mindegyik gyártótól bemásolni az adott könyvtárba, nem okoznak e együtt zavart a rendszerben.

Frissebb global_cfg.-gal érdemese e (javasolt e) a meglévőt kicserélni?

Köszönöm!
Jun 14th, 2019, 1:09 pm
Jun 14th, 2019, 2:12 pm
A buliding, poi, speedcam mappákban úgy keverheted a fájlokat ahogy jólesik, de semmi értelme pl a buliding mappába az összes HERE fájl mellé a TomTom összest betenni. Az ilyenekkel csak terheled a programot. Ez igaz az összes többire is.
A global_cfg olyan mint a térképek, érdemes mindig a legfrissebbet használni. Szerintem a legfrissebbel rendelkezel...
Jun 14th, 2019, 2:12 pm
Jun 14th, 2019, 4:37 pm
lutria wrote:Valaki innen a fórumról felnyomott a datánál hogy jogsértőek a nextgenemből kimásolt lisencek... :?


Nem közülünk, minden linket átnéznek, pont ezért szokás privátban osztogatni. :)
Jun 14th, 2019, 4:37 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jun 14th, 2019, 4:58 pm
kernikiller wrote:Emberek!

De rég voltam már itt...
Ma már minden cucc a neten lóg 0-24-ben a 4G-n, el kéne felejteni végre mán az elavult igo-t, nextgen-t, hetenkénti skin, hun, stb. fertelmek heggesztgetését...WAZE az isten!
höhö...felejtsétek már el ezt a sok szarságot...


Az első kérdésem, Te minek vagy itt?

2. Ezek a 4g-s szarok addig működnek míg ki nem mész az autópályára és el nem hagyod a Budapest táblát..Már tatabányánál össze omlik az összes szuper kütyü, de elég ha csak a Börzsönyig elmész, Pest-öl fél óra a 2-esen, garantálom úgy vágod ki az ablakon a húdejó kütyüeidet, hogy öröm lesz nézni. Tájékoztatlak, hogy mi akik havi szinten 10-12 ezer km megteszünk, nekünk offline navi kell. Az oka egyszerű, nincs olyan internet ami megfizethető és a világ összeg országában működne. Vagy veszel minden országban internetet, erre rá megy havonta 150 ezer ft-ot, és akkor a határon cserélgeted a sim kártyákat, kitéve ezzel magad annak hogy percenként megszakad a net, elmegy a vétel, örülsz ha 2g lesz egyáltalán.., vagy offline navit használsz.
Szóval egyértelműen látszik, te nem tartozol a navigációs cél csoportba. Nem neked lett ez tervezve...
Jun 14th, 2019, 4:58 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jun 14th, 2019, 7:00 pm
Tájfun wrote:A global_cfg olyan mint a térképek, érdemes mindig a legfrissebbet használni. Szerintem a legfrissebbel rendelkezel...


Csak érdeklődés szintű volt a kérdés, mert időnként itt-ott meg megjelenik egy-egy legfrissebb példány belőle.... (Való igaz, legfrissebbel rendelkezek, általad.) :D
Jun 14th, 2019, 7:00 pm
Jun 14th, 2019, 9:51 pm
stancy wrote:
2. Ezek a 4g-s szarok addig működnek míg ki nem mész az autópályára és el nem hagyod a Budapest táblát..Már tatabányánál össze omlik az összes szuper kütyü, de elég ha csak a Börzsönyig elmész, Pest-öl fél óra a 2-esen, garantálom úgy vágod ki az ablakon a húdejó kütyüeidet, hogy öröm lesz nézni. Tájékoztatlak, hogy mi akik havi szinten 10-12 ezer km megteszünk, nekünk offline navi kell. Az oka egyszerű, nincs olyan internet ami megfizethető és a világ összeg országában működne. Vagy veszel minden országban internetet, erre rá megy havonta 150 ezer ft-ot, és akkor a határon cserélgeted a sim kártyákat, kitéve ezzel magad annak hogy percenként megszakad a net, elmegy a vétel, örülsz ha 2g lesz egyáltalán.., vagy offline navit használsz.


Na igen! Mikor a Bp-Krakko utat x-edszerre tettem meg én kipróbáltam a waze-t hát szinte sehol nem volt jó, a hegyek között Szlovákiában meg aztán végképp nem, de a városokban is baromságokat tervezett, olyan utat, hogy csak néztem ki a fejemből. Tesztelgettem sok féle navi progit amit el lehet androidra érni és hát kevés volt ami az igoval összevetve élhető alternatívát jelenthetne.
Amugy vhol mintha láttam volna vmi SIM-et ami mindenhol jó és mobilnetre, vmi gsm-es riasztókhoz/helymeghatározókhoz árulják őket, van belölük több fajta ha jól tudom és elvben minden létező szolgáltatóval szerződve van a kiadó cég, de ezok ugye nem kommunikálnak annyit mint pl a waze, ergo lehet nem annyira érné meg bárkinek is.
Jun 14th, 2019, 9:51 pm
Jun 14th, 2019, 11:14 pm
stancy!

"Már tatabányánál össze omlik az összes szuper kütyü..."
hm...
gondolom a szuper kütyű nálad a droidos vagy wince device-t jelenti...
én már az almással dolgozom több éve, eddig soha sem omlott össze rajta semmi (nem M$Win vagy fos droid, lehet hogy jól állt épp mindig a Mars és Jupiter :D ), a Waze sem és simán müxik, MO-on ótóval mindenhová elvitt, a térkép is OK volt...erre kell és erre alkalmas, és nincs kedvem és időm Nextgennel a heti reszelgetéssel foglalkozni (évekig csináltam a primo-val is, ment csak az online hun traffic hiányzott de nagyon) ha van más ami megy erre a célra. (és nem truck-ra, vagy eu-n belüli ingázásra gondoltam). Természetesen nem akartam senki navis lelkébe gázolni, főleg akik szabad idejüket áldozzák erre -anno nekem is ráment jópár órám primo-s időkben-, példaként Zsiga, Kalos, Tájfun, és sokan még itt...épp ez a gáz, hogy a xxi. sz.-ban még ezeket kell csinálni...de ez csak az én véleményem...
Jun 14th, 2019, 11:14 pm
Jun 15th, 2019, 11:32 am
Akkor minek rontod itt a levegőt? Nem te vagy az iGo célközönsége, ennyi. A waze felulete pedig egy szoftverergonómiai toprongy, nem áll kézre, nem logikus.
Jun 15th, 2019, 11:32 am