Mar 15th, 2018, 5:44 pm
"az NNG meg tehet egy szivességet halkan!"
Szia!
Megvan a közös nevező, nekem is megteheti!
Mar 15th, 2018, 5:44 pm
Mar 15th, 2018, 7:46 pm
Ezzel a mai pongo skinnel csak nálam lett inaktív a palesztin arimi féle feltuningolt verziójában a térképcserélő?
Mar 15th, 2018, 7:46 pm

Nincsenek bűnök, csak az élet van.
Mar 15th, 2018, 9:06 pm
Sziasztok! Az fórumon ajánlott external (Mapchanger Nextgen 2.7i.apk) térképcserélőt próbáltam Samsung Galaxy Note 3-on (Android 5.0) iGO_Pal-9.8.27.719974 -update_ux_ 2018.02.03 programmal.
Leírás alapján telepítve, beállítva. Váltáskor kiírja, hogy átnevezte a könyvtárakat, de valójában ez nem történik meg. A navigációs program működésével nincsen gond. Engedélye van a Mapchanger-nek az SD kártya írására. Valakinek lenne ötlete?

Közben meglett a megoldás: ujra kellett indítani a telfont :-)
UX másolása nélkül is tökéletesen működik, nekem amúgy sem indítja a cserélőt a NextGen-ből.

Hibák a leírásban:
"4.Másold a készülék külső memória kártya map_nt mappájába az NNG térképeket, a helyes elérési út: extSdCard/Android/data/com.gja.nav.utility/files/addons/content/map_nt"
helyett:
4.Másold a készülék külső memória kártya map_tm mappájába az NNG térképeket, a helyes elérési út: extSdCard/Android/data/com.gja.nav.utility/files/addons/content/map_tm

"ari_utility_gja_Nextgen"
helyett: ExternalMapChanger.zip
Mar 15th, 2018, 9:06 pm
Mar 16th, 2018, 2:25 am
palesz53 wrote:Ezzel a mai pongo skinnel csak nálam lett inaktív a palesztin arimi féle feltuningolt verziójában a térképcserélő?


Nálam is inaktív.

Ha más megoldás nem lesz: a Pongo skinből töröld ki a "map_changer_here_tomtom.zip" fájlt és az Arimi skinből másold át az "ExternalMapChanger.zip"-et.
Működik.
Mar 16th, 2018, 2:25 am
Mar 16th, 2018, 8:53 am
Kedveseim!

Meg kéne lassan tanulni, hogy a már a Primo idejében megismert ux-os térképcserélő - jelen esetben "map_changer_here_tomtom.zip" a map mappából válogat. Ezt a szívességet csak akkor teszi meg ha van kétféle térképgyártó fájl a map mappában, ha nincs akkor inaktív a cserélő!

Az "ari_utility_gja_Nextgen.zip" vagy újabb nevén 'ExternalMapChanger.zip' a külső térképcserélő alkalmazást indítja. A kettőnek semmi köze egymáshoz! Tökéletesen működik mindkét lehetőség!
Mar 16th, 2018, 8:53 am
Mar 16th, 2018, 12:07 pm
Kedvesem! (Nem félreérteni!) :-D

Az előző pongo verzióval aktív a külső térképcserélő (és működik is!), az újjal (e hó 15.-i kiadás) inaktív.
Így érthető?
Mar 16th, 2018, 12:07 pm

Nincsenek bűnök, csak az élet van.
Mar 16th, 2018, 12:43 pm
És benne van ez a ari_utility_gja_Nextgen.zip vagy ExternalMapChanger.zip? Mert én nem látom. Mutass egy képet a szerinted inaktív külső térképcserélő menüpontról.
Mar 16th, 2018, 12:43 pm
Mar 16th, 2018, 1:03 pm
Benne van az external... fájl.
Gépről majd feltolom egy képmegosztóra a képernyőmentést.
(Ha visszateszem az előző pongo skint, ismét aktív.)

Íme:

Image
Mar 16th, 2018, 1:03 pm

Nincsenek bűnök, csak az élet van.
Mar 16th, 2018, 4:56 pm
Tedd meg, hogy elolvasod még egyszer amit fentebb írtam. A képen a belső ux-os cserélő menüpontja látható. Tegyél a map mappába - ha mondjuk alapban HERE térképet használsz, tegyél mellé egy TomTom magyar fbl fájlt. Azonnal aktív lesz.

A belső cserélő miután egy gyártó térképfájljai vannak a map mappában természetesen nálam is inaktív.
Íme a Külső cserélő menüpontja a képen legalul:

Image

...User error
Mar 16th, 2018, 4:56 pm
Mar 16th, 2018, 5:44 pm
Vhol elbeszélünk egymás mellett.

Eddig, skin frissítés előtt, uez a gomb aktív volt (mielőtt palesztinra váltottam, az izraeli is így működött nálam).
Külső térképcserélőt elindította, ki tudtam választani, a 3-ból melyiket használja a progi.

Most, a tegnapi pongot kompletten cserélve (az ominózus external fájlt beletéve), inaktív.
A programon, beállításokon semmit nem változtattam (a térképcserélőben sem).
Ha visszateszem az előző verziót, újfent működik a külső térképcserélő, a nextgenből elindul.

Miért változott, ha csak a skint cseréltem?
Mar 16th, 2018, 5:44 pm

Nincsenek bűnök, csak az élet van.
Mar 16th, 2018, 6:20 pm
"Eddig, skin frissítés előtt, uez a gomb aktív volt"

Mutasd meg az előző ux csomagban aktív menüpontot!

"Miért változott, ha csak a skint cseréltem?"

Mert a skin-ux csomag tartalmazza, avagy nem a szükséges fájlokat. Nem tudtál mutatni Külső cserélő menüpontot!

Megcsináltad amire kértelek? Reakciód ez ügyben nem volt, így azt gondolom, nem. Csak fújod a magadét, én meg nem tudok már mit hozzá tenni. Mindent elmondtam a témáról amit ellehet. Keress egy olyan csomagot amiben minden úgy működik ahogy szeretnéd és nem kell kitalálnod, megtanulnod mi mitől működik avagy nem.
Mar 16th, 2018, 6:20 pm
Mar 16th, 2018, 7:39 pm
Csak egy nüansznyit bízz már bennem! Abban, hogy tudom, mit beszélek.
(Azért mert nem vagyok itt túl aktív, évek óta használom az igo szoftvereit, tettem fel nem két kütyüre (wince, droid, primo, nextgen, mindenfélét). Annyira mélyen, mint Ti itt páran, nem vagyok benne, nem vagyok megszállott (a szó jó értelmében). Programozó sem vagyok, bár anno középsuliban, vagy 25 éve tanultam azt is.)

Amúgy elvagyok én az előző pongo skinnel. Működik, stabil.

A tisztesség kedvéért, az előző pongo skinnel:

Image
Mar 16th, 2018, 7:39 pm

Nincsenek bűnök, csak az élet van.
Mar 16th, 2018, 8:08 pm
Csepeli wrote:Pont a Becker az ami egy frissítésnél leradirozza az egész tárhelyet és úgy teszi fel az új térképeket.Meddíg tart nekik megírni egy kiegészítő fájlt ami kezelni tudja az új formátumú térképet? Semeddig...
Vélemény,hogy a WinCE eszközök lesznek bajba,lehet nem mostanában,de nagyon e felé tendál a dolog,hogy csak hivatalos formátumot használja az user. Szerintem nem kell ezt túl lihegni,eddíg is megtalálták a "gyógymódot" a nagyágyuk,szerintem nem lesz gond,ki fog ez alakulni. ;)

Bakker de a Becker csak 128.mb rammal bir! Azt mondtam ha az uj szoft gördülékenyebb min a jelenlegi becker szoft ami primo klón(vagyis a németek szájizére irt primo). Nem tudom de lehet kevés lesz az a 128.mb ram,aztán lehet lebutitva jó lessz. Láttad a képeket,épp csak a rigók nem fűtyülnek,a vakondok nem turnak az uj szoftver megjelenitésnél.
Mar 16th, 2018, 8:08 pm
Mar 16th, 2018, 9:10 pm
palesz53 wrote:A tisztesség kedvéért, az előző pongo skinnel:

Köszönöm!
Nekem már csak egy kicsi apró lényegtelen kérdésem lenne, meg tudod látni azt ici pici kis különbséget a két képed között?
Annyit súgok, hogy az én képemen minden látható. (külső) Vesd össze a kétféle menüpont sorrendbeli helyzetét is többi menüpont mellett, hasonlítsd össze a két képedet az én képemen láthatóval. És akkor be is fejeztem :)
Mar 16th, 2018, 9:10 pm