Jul 18th, 2017, 4:13 pm
Arimi és Pongo felület jelzőlámpa riasztási pont helyére betettem a Nextgen csomagomban, így akként jelzi, de helyesen mondja be, az aktuális koordináta esetén navigáláskor, Plajos modositott id adatbázisa alapján.
Jul 18th, 2017, 4:13 pm
Jul 20th, 2017, 5:40 am
Sziasztok,

Plajos és Cserrobi

Mobil sebességmérő kamera||48.002613|19.090768|_HUN||||2645|Nagyoroszi|Felszabadulás út|13||||19.0911365,48.0027760 és Rétság felöl érkezőket méri a hét 5 napján!

Köszönöm
Jul 20th, 2017, 5:40 am
Jul 20th, 2017, 2:13 pm
Sziasztok!
Galxy a3 2016-ra szeretnék egy jól működő nextgen israelt, vagy ha ilyen nincs akkor primot. Tudnátok benne segíteni?
Köszönöm
Jul 20th, 2017, 2:13 pm
Jul 20th, 2017, 2:38 pm
A postom alján a link.... Nextgenhez Kalos postjait keresd..
Jul 20th, 2017, 2:38 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jul 20th, 2017, 3:23 pm
ocsua wrote:Sziasztok!
Galxy a3 2016-ra szeretnék egy jól működő nextgen israelt, vagy ha ilyen nincs akkor primot. Tudnátok benne segíteni?
Köszönöm

Szia!
Primo-t küldtem, semmi dolgod nem lesz vele, teljesen ráoptimalizált. Ha ez megy, majd lehet a NextGen-t is...
Jul 20th, 2017, 3:23 pm
Jul 22nd, 2017, 12:31 pm
Sziasztok,
Kissé elszabadultak az indulatok a Google Playen. :) Aki hivatlos iGO Navigation-t használ az NNG 3 napja kihozta a rég várt térkép frissítéseket, igen ám de áttértek se szó se beszéd a HERE-re és akinek még az NNG térképe van az most nem frissítheti le, mivel a HERE-hez nincs liszensz joga, így újból meg kellene vásárolni még 10.000.-ért hogy megkaphasd a 2016 Q4-et!
NNG ezzel a lépésével betalált az usereknél, pont mint a héten BKK story! ;)
Csepeli
Jul 22nd, 2017, 12:31 pm
Jul 23rd, 2017, 8:36 am
Camionos wrote:
afonix wrote:
Camionos wrote:Minek,hogy duplán mutassa a parkolókat,benzinkutakat stb? Más baj nem lesz belőle.


Panaszkodtak hogy jó pár parkolót/benzinkutat nem ismer amit a HERE igen. Legújabb HERE-vel meg fagyogatott a program, így kipróbáltam a TOMTOM-ot. Ezzel is lehet valami ahogy fentebb írták mert elég sűrűn keres gps jelet. Mindig a már jól bevált kia primot teszem fel, nem változatok semmin csak a global_cfg-t frissítem legújabbra...

Szerk.: Attól lehet a sűrű jelkeresés hogy 2 db Magyarország .fbl fájl volt a csomagban (egy "sima" és egy R3 nevezetű) és én az R3-at kitöröltem csupán a másikat hagytam meg?

Érdekes nálam nem fagyogat a program a here cuccal,igaz pár hónapja droid navit használok. De az ismerőseim Wince programjai sem. Az hogy egyik másik parkolót nem ismeri a Here vagy a Tomtom az a térképészek hibája. De a két Fbl(térkép) fájlra nincs mentség. Mia faxért tettél be 2 magyar,vagy akármilyen más országbeli azonos térképet? Ha véletlen volt oké,elnézted. De attól sem fagyogat a navi,hidd el csak egy térképet használ a navi,pl benn van egy Tomtom és egy Here nem fogja betölteni mindkettőt csak az egyiket.


Bocsi nem voltam fenn eddig. A legújabb TT packban amit a torrent oldalról töltöttem le ott volt benn két magyar, illetve izlandihttp://imgur.com/a/uuHug .fbl fájl csak utólag vettem észre hogy duplán van. Valószínű a global_cfg lesz a ludas nem a térképek mert másikkal (köszi Tájfun) már nem panaszkodtak.
Jul 23rd, 2017, 8:36 am
Jul 23rd, 2017, 8:40 am
392mhz wrote:
afonix wrote:Sziasztok.
TA 2017_Q1 térképeket, poikat szoktam feltenni kamionos ismerősöknek. Pluszban betehetem mellé a HERE 2017_Q1-ből CSAK a poikat? Nem lesz baj belőle hogy kétféle gyártótól lesznek a poik?
köszi.


POI-ból nyugodtan beletehetsz akármennyit, de tisztában kell lenned az előnyökkel, hátrányokkal:
(-): Ha egy POI mindegyikben szerepel, a térképen és keresésnél a találati listában is kétszer, háromszor fogod látni hasonló neveken.
(+): Ha csak az egyikben, akkor is megtalálod, van sok ilyen.

Kamionos felhasználásra a fórumozók szerint jobb a HERE térkép.


Köszi a segítséget. Lehet váltok akkor HERE- re. A fenti posztomban írt hiba miatt raktam TT-t de várok még egy picit hogy mit mondanak hosszabb távon és úgy cserélem a dolgokat.
Jul 23rd, 2017, 8:40 am
Jul 23rd, 2017, 9:41 am
Here-nél nincs jobb térkép jelen pillanatban kamionra. Hibák mindenben lehetnek, és vannak is. Ezért sose szabad a gps-nek vakon hinni, csak fenntartással kell minden információt utasítást kezelni. Ezért vannak a táblák, azok mindig megmondják a frankót. :)
Jul 23rd, 2017, 9:41 am

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jul 23rd, 2017, 3:04 pm
Csepeli wrote:Sziasztok,
Kissé elszabadultak az indulatok a Google Playen. :) Aki hivatlos iGO Navigation-t használ az NNG 3 napja kihozta a rég várt térkép frissítéseket, igen ám de áttértek se szó se beszéd a HERE-re és akinek még az NNG térképe van az most nem frissítheti le, mivel a HERE-hez nincs liszensz joga, így újból meg kellene vásárolni még 10.000.-ért hogy megkaphasd a 2016 Q4-et!
NNG ezzel a lépésével betalált az usereknél, pont mint a héten BKK story! ;)
Csepeli

Hasonlót tettek az AppStore-ban is az IGO-val a gusztustalan NNG férgek!
75€ -ért egyik nap meg lehetett venni még a régit örök frissítéssel, de ha két évvel akkor is kiadták "meglepetésszerűen" az újat ami semmiben nem hasonlít a régire és onnantól aki pl vett egy igo-t 2 héttel a kiadás előtt az kidobta a pénzét semmire! Ez aztán a felhasználó centrikus hozzáállás! Azóta mindenkit lebeszélek arról az amugy végre használható igo-ról és inkább vegyenek androidos 5"-7"-os vasat és rakok rá tört igo-t nekik, amiket frissítek térképekkel minden alkalommal mikor kijönnek az újabbak.
Eddig kb 25-30 igo-t nem vettek meg az ismeretségi körömben és remélem ezt a számot tovább is tudom növelni a jövőben. Nem nagy összeg nekik, de nekem jól esik. :D

Amugy azért is nem értem az "üzletpolitikájukat" már ha van olyan nekik, mert miért is nem hagyják az egyszerű felhasználóknak szánt verziókat ha nem frissítik csak mikor már nagy a felzúdulás, vagy akkor sem. Konkrétan anno 2013-ban vettem az akkori HUN-RO alap navimhoz (IOS) ami "csak" 20€ volt 17€-ért egy szlovák-cseh csomagot, mert szükség volt rá és ami SOHA nem frissült utána , az alap pakk az igen, bár az sem sűrűn. Azért is így vásároltam mert szintén érthetetlen okokból csak abban volt TTS hang, a drága Full EU-ban el nem lehetett még plusz pénzért sem érni, ki érti ezt!? Kérdem én mi ez a hozzáállás ha nem előre eltervezett lehúzás, mikor nem olcsón megveheti a store-ból a navit az ember és évekig azt a térképet kell használnia. Na ezért van az ilyen portáloknak teljes létjogosultsága, hiszen pótolja amit a forgalmazó csak ígér és nem tart be, de a pénzt azt bezzeg elteszi. Sokat cikkeznek hogy az NNG szerződéseket kötött az autó gyártókkal és arra az irányra állt rá, de akkor minek kell nekik az androidos és IOS-es felhasználókat lényegében lehúzni egy max 1 évig használható progival amiben a térkép csak jó esetben pontos már az elején és talán még fél évig, mert olyan gyorsan alakul az úthálózat, főleg nyEU-ban.
Jul 23rd, 2017, 3:04 pm
Jul 24th, 2017, 9:09 am
Sziasztok!

A KALOS féle Israelben hol lehet kikapcsolni:
- az oszott képernyőt
- és azt, hogy a TTS nem mondja az autopályan, hogy E71 M3 XY a közelben?

Előre is köxi.
Jul 24th, 2017, 9:09 am
Jul 24th, 2017, 4:03 pm
Szia!
- Mit nevezel osztott képernyőnek, mert amit annak hívnak, az a poik felsorolása (és bemondása) az úton haladva egy ablakban. Tuti nem erre gondolsz, mert az nem jön fel magától. Amire szerintem gondolsz az a '2D-Manőver áttekintés, az 'Útvonal információk' menüben találod arimi skin esetén.
- A TTS pro-ban keresd a "Település vagy településen kívüli körzet felolvasása" és "Település és kerület felolvasása" és "Utcanév felolvasása útvonal nélkül" és "Pozícióinfó felolvasása" - nem biztos, hogy így vannak fordítva, de valami hasonló. Kicsit túl van bonyolítva ez az egész. A Primo bemondta, hogy 'Település a közelben, xxxxxx' és kész, Az Utcanév felolvasása útvonal nélkül is úgy működött ahogy a menünév ezt sugallja, a NextGen-ben nem éppen. Éles navi alatt is mondja a magáét. Kísérletezz velük, egyesével bekapcsolva csak egyet, hogy mi az eredmény, hogy ne pofázzon túl sokat csak így tudod valamennyire belőni, jobbat nem tudok.
Jul 24th, 2017, 4:03 pm
Jul 24th, 2017, 4:07 pm
Tisztelt Tájfun és zsiga68, ezúton köszönöm, ....az X995-ös hibátlanúl, elsőre teszi a dolgát.
Mégegyszer köszi a segítséget és az iránymutatást. Nagyok vagytok!
Üdv.
Jul 24th, 2017, 4:07 pm
Jul 24th, 2017, 6:36 pm
Tájfun elvtárs felpakolta az oroszokhoz minket meg elfelejt!
(most én is mondhatnám,ahogy te nekem a jó múltkorában,hogy mit keresnek a magyar dolgok az orosz fórumon) :D

Itt a teljes: Hungary_NNG_2017.06 link frissítve

Csepeli (azért köszönjük) ;)
Jul 24th, 2017, 6:36 pm