Apr 18th, 2017, 3:17 pm
Sziasztok.
Postom alján megtalálod.. Ha nem szeretnél "rántott halat" akkor csak a datát üzemeld be skin, branding és ux-ek nélkül..
Ui: Kb egy év óta nem igazán adtak ki új primo verziót. Szóval ilyenre ne vágyj..
Apr 18th, 2017, 3:17 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Apr 19th, 2017, 5:30 am
Szia Zsiga!

Köszi a prompt választ! Főleg az utolsó mondat "világosított meg", mert én töltöttem azt, de láttam, hogy "hát ennél biztos van újabb", de akkor nincs! :)
Kicsit csodálkoztam is, hogy a Te aláírásodban pedig biztos friss cuccnak kell lennie!

[*Csekkolom, tesztelem, köszönöm!]
*Néztem! iGO_9.6.29.483387.apk van benne, ha jól látom, ami nem NextGen*. NextGen-pack esetleg nem érhető el valakinél, szintén ilyen jópofa összeállításban?
Persze nem telhetetlen akarok lenni!

Illetve: egy általános, primo kérdésem viszont van; UX-ek: ezek használata-nemhasználata annyi, hogy ott-e a zip az UX mappában, igaz?

Azt, hogy melyik pontosan mit csinál, honnan lehet tudni? Simán lehet h én vagyok vak, de listát az UX-ekről nem láttam semmilyen leírásban, TXT-ben.

Üdv és még1x köszi!

TG

UI*: eredeti postomban Primot kérdeztem, de most jöttem rá, h keverem. Primo a Zsiga féle, persze, én Nextgen-re gondoltam! My bad! Szóval Nextgent keresnék! Előre is köszönöm!
Apr 19th, 2017, 5:30 am
Apr 19th, 2017, 5:52 am
[/quote]
Ezt csak az Avic verzió viseli el büntetlenül, arimi nem véletlen tette vissza a sys.txt-be.[/quote]
Korábban már szó volt erről és biztos igazad is van, de gyakorlatilag a 9.12.27.687519 full israel verzióval, az Arimi felületben, plugin.ini-be írt kiosztással nem tapasztalok használat-közbeni riasztási pont figyelmeztetés működésében hibát. Igaz Borsod körzetben nincs minden figyelmeztetési pont használva de ami van az érintett terület adatbázisában, azokat jelzi "büntetlenül" így is az Arimi felülettel. Ezzel a módszerrel felület váltással sem okoz gondot Pongo felület működésében, melyről korábban volt szó, hogy az pedig a sys.txt-be írt kiosztást nem viseli el. Ha nem így van, akkor nyilván tévedek. ;)
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/04/19/467ffscreen_00043.bmp
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/04/19/808ffscreen_00044.bmp
Apr 19th, 2017, 5:52 am
Apr 19th, 2017, 6:06 am
UI*: eredeti postomban Primot kérdeztem, de most jöttem rá, h keverem. Primo a Zsiga féle, persze, én Nextgen-re gondoltam! My bad! Szóval Nextgent keresnék! Előre is köszönöm!

Itt van egy Androidos: https://data.hu/get/10478466/2017.04.27.NEXTGEN_HELP_KL.pdf (Aktualizált verzió)
Apr 19th, 2017, 6:06 am
Apr 19th, 2017, 7:12 am
tgeri @
Érintettlen,gyári Nextgent szerintem nehezen fogsz találni. Majd körülnézek..
Apr 19th, 2017, 7:12 am

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Apr 19th, 2017, 8:55 am
kalos wrote:Ezzel a módszerrel felület váltással sem okoz gondot Pongo felület működésében, melyről korábban volt szó, hogy az pedig a sys.txt-be írt kiosztást nem viseli el. Ha nem így van, akkor nyilván tévedek. ;)

Hát nem az, hogy tévedsz, - "hogy az pedig a sys.txt-be írt kiosztást nem viseli el." mármint a pongo csomag. De ez így talán nem igaz, ezt senki nem írta le, hogy a pongo nem viseli el a sys.txt-be írást. Régen minden a sys.txt-ben volt, egyszer csak rászoktak a speedcam ux plugin.ini-re (gondolom azért, hogy függetlenek legyenek egymástól és mindketten a saját dolgait tudták így beírni) , ámde arimi rájött, hogy ez esetenként nem megfelelő működést okozott, ezért ő vissza tette a sys.txt-be, pongo viszont hagyta a plugin.ini.be. Ebből az következik, hogy az ő ux csomagja elviseli a plugin.ini-be lévő bejegyzéseket, és ezek szerint ott nem okoz hibát. Engem csak az zavar, hogy a két főisten nem tud konszenzusra jutni, egyik ide teszi másik oda... És akkor igazodjon ki a földi halandó. Aki használja mindkét ux csomagot, annak ez ebben formában igen kellemetlen, mert ha a sys.txt-be is írva vannak dolgok meg a plugin.ini-be is, az összeakadhat, vagy épp nem megfelelő működést eredményez - miután a kétféle speedcam ux-nak más a bejegyzés igénye.
Én mint írtam, a plugin ini-be azon bejegyzéseket hagytam meg ami különbség a kettő között, ami egyezik azt meg a sys.txt tartalmazza. Avic verzióban hagytam azt a megoldást, hogy minden a plugin.ink-be van. De így egy újabb armi ux csomag frissítéskor a sys.txt-ben lévőket tehetem át a plugin.ini-be.
Apr 19th, 2017, 8:55 am
Apr 19th, 2017, 11:20 am
Itt "Post: #37719" http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37710# volt korábban szó arról, hogy a Pongo felület működését befolyásolja a sys.txt-be írt riasztási pont kategória.
Értem, hogy Pongo felülethez nem kell, Arimi-hez pedig kell sys-txt-be írni, mert a felületgyártója szerint, mivel csak úgy jó a működése.
Egyszerűség érdekében kipróbálva a Pongo féle megoldás működik valós használat során Arimi felülettel is nekem, így egy platformon mindkét felülettel felületváltóval plugin.ini-be írt riasztási pont figyelmeztetésekkel.
Nem szeretnék kötekedni és megbántani senkit, csak leírtam a tapasztalatom.
Apr 19th, 2017, 11:20 am
Apr 19th, 2017, 11:34 am
kalos wrote:volt korábban szó arról, hogy a Pongo felület működését befolyásolja a sys.txt-be írt riasztási pont kategória.Továbbá mások is jelezték, hogy ebben az esetben nem lehet a Pongo felületben testre-szabni a riasztási pontok beállításait sem.

Ez igaz, ezt én is megtudom erősíteni, de most nem erről volt szó, hanem az esetleges hibás működésről (plugin.ini-be foglaltak nem / hiányos beolvasása hiba - arimi ezért tette vissza a sys-be a bejegyzéseit). Az ütközés (ami akadályozza a megálmodott helyes működést, jelen esetben pongo-ét) egy másik kérdés. Lényeg, hogy nálad működik. Én hiszek arimi-nak, és nem bíztam a véletlenre.
Apr 19th, 2017, 11:34 am
Apr 19th, 2017, 5:18 pm
Sziasztok,
Na én meg nem hiszek neki,mármint Ariminek,tervezz már meg vele egy Budapest-Párizst!Lehall ennyi....Még a kezdetek kezdetén mikor a Nextgen bejött,már akkor tudtuk,hogyminnél több minden van a sys.txt-ben annál nyögvenyelős a működése,ezért nincs is értelme agyon terhelni bejegyzésekkel.Nézd meg Pongo csomagjában lévő speedcam-ot,már rájött ő is és nem egyszer nyaggattuk érte,most pedig tökéletes. Próbáljátok ki,átírtunk egy pár kódot Pongo speedcamjába,hogy Arimi csomagjához passzoljon és aztán tervezz vele egy Budapest-Párizst és meg fogtok lepődni! Egy éve hajtogattjuk nekik,hogy szar a speedcam,Pongó rájött Armi még nem (biztos nem volt még külföldön) ;)
Íme a javított speedcam Arimi csomagjához:https://data.hu/get/10465942/speedcam.zip

Csepeli
Apr 19th, 2017, 5:18 pm
Apr 19th, 2017, 5:23 pm
Mindenkit hálám üldöz!!! :)
Apr 19th, 2017, 5:23 pm
Apr 19th, 2017, 6:47 pm
Csepeli wrote:Na én meg nem hiszek neki,mármint Ariminek,

Hát ne higgyél, megteheted :) De azt azért gondolom sejted, hogy mióta létezik ez az iGO program, az alap programhoz képest ami történt, tizenévre visszamenőleg annak legalább 80%-át ő tette le az asztalra. Kb a fél világ az ő munkáit használja, ezt nem is ragoznám tovább. Persze ő is ember és hibázhat, vagy nem tud problémákról, de én élete munkássága okán mint a legfőbb főistent nem tudom leírni és 'nem hinni neki'. sory
Csepeli wrote:Még a kezdetek kezdetén mikor a Nextgen bejött,már akkor tudtuk,hogyminnél több minden van a sys.txt-ben annál nyögvenyelős a működése,ezért nincs is értelme agyon terhelni bejegyzésekkel.

Erre csak azt tudom mondani, hogy csak beszélsz nagyokat, de szerintem nem néztél bele egy data.zip-be még igazán - project_config/ ...ini-k, ui_nextgen/common ini-k (rengeteg) és a többi... Ezeket mind beolvassa a program, amit te sys.txt-t össze tudnál hozni (tegyük fel egy maximalista megszállottként), az ennek minimális kis százaléka lenne. Ha nincs tele az a sys.txt baromságokkal amik kiütik a programot, akkor... no comment.

"ezért nincs is értelme agyon terhelni bejegyzésekkel" - erről meg még annyit, hogy szerinted ha valami akárhol be van írva egy plugin.ini fáljba avagy a sys.txt-be, mennyiségre mi is a különbség? Valamiért azt gondolom, semmi. Csak talán épp nem mindegy mit honnan olvas a program. Igen rossz példálózás volt sokallni a sys.txt bejegyzéseket amik ha nem ott akkor egy plugin.ini-ben vannak...
Miután én nem vagyok programozó, én továbbra is maradok annál, hogy hallgatok a legfőbb őskövület véleményére, kinek nick neve arimi.
Vedd fel vele a kapcsolatot, harcolj az igazad mellett addig amíg meg tudod magad értetni vele, és elfogadja a minden bizonnyal jogos panaszotokat. Ha meg nem, akkor a királyi többesbe, ahogy fogalmazol, lássuk, tudtok-e jobbat összehozni mint arimi. :)
Apr 19th, 2017, 6:47 pm
Apr 19th, 2017, 6:51 pm
kalos wrote:Szia Csepeli!
Ki próbáltam a javított arimi speedcam-ot arimi felülettel, de LG G4 telefon kijelzőjén nem jól jelenik meg nálam a vezetési képernyőn, a figyelmeztetési ablakban kemera ikon.

Hát attól nem is fog minden vonatkozásban jól működni hogy ki van véve pár sor pongo speedcam ux-ből, meg egy ikonhivatkozás átírva, ennél talán bonyolultabb ez az egész :D Én azért ennek ellenére nagyon díjazom a próbálkozást, igen kevesen hajlandóak rá. :)
Apr 19th, 2017, 6:51 pm
Apr 19th, 2017, 6:53 pm
Sziasztok.

Egy ki segítséget szeretnék kérni. A TTS hang csak a PDA újraindítása után működik, de akkor tökéletesen megy egy darabig.navigálás közben kb 10 perc tán megint nem megy. PDA újra indít. IGO elindít és megint fut tökéletesen. A sys.txt-ben ez van :
[tts]
automatic_direction_conversion=1
announce_exit_directions=1
announce_street_name=1
always_say_road_names=3
skip_exit_numbers=0
tts_logics=6
priority="HIGH"
numbers_mode=1
;use_phonemes=2 ;0 0-no phonemes, 1-loquendo, 2-nuance
traffic_events_distance=1
traffic_events_description=1
reaction_time_ms=1500

itt lehet a hiba?

Köszönöm a segítséget.
Apr 19th, 2017, 6:53 pm