Aug 4th, 2019, 3:54 pm
Sziasztok! Köszönöm az eddigi segítséget. Ma ismét nekiálltam a 2019.Q2 felrakásának. Sajna megint nem sikerült.Az útvonaltervezésnél állandóan lefagy.Amit kiderítettem az 2019.Q2_190518.fbl file a hibás. Kicserélve a 2018.Q4-es fbl filet a többi 2019.02 kőzé tökéletesen megy minden. Valakinek valami ötlete? Ezt csak a magyar térképpel próbálta.
Aug 4th, 2019, 3:54 pm
Aug 4th, 2019, 4:37 pm
OszyB

Szia!
Nekem speciel semmi bajom a 2019.Q2 magyar térképpel.
Aug 4th, 2019, 4:37 pm
Aug 4th, 2019, 8:47 pm
Camionos wrote:
Nem itt is az a hiba jön elő mint amivel multkor Sir Gunar szopot?
A tulaj mikor betette a kártyát engedte hogy a tab belsőnek formázza,használja a kártyát.


Nem formáztam le a kártyát a tab-al. az android 6-os verziója nem engedi a kártyára írást. belsőből meg nem hajlandó működni, gondolom root-al használható lenne, de ebbe én nem akarok belefolyni. vissza adtam, vegyen egy jó kis wayteq-et azzal semmi baj.
Aug 4th, 2019, 8:47 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Aug 4th, 2019, 9:19 pm
[quote="stancy"]

Szia, Nekem T2 10 Pro van, igaz azon még az 5-ös droid fut, hibátlanul megy belsőn a Primo is és a NextGen bármelyik itt emlegetett verziója tisztán belső mem-re telepítve. (Ha van SD ha nincs.) Nekem nem akarja egyesíteni a kettő memóriát SD esetén, de csak belső memből próbáltam őket és együtt is elfutnak egymás mellett úgy hogy négy verzió is fent van a Primo-val együtt.
Üdv.
(még mindig a retro Wayteq x850 dolgozik egy kishoris féle primo-val hibátlanul, de találtam bolhán egy 960Bt-t szinte ingyen,
(kontakthibás volt csak) és az is tökéletesen fut a kishoris verzával.)
Aug 4th, 2019, 9:19 pm
Aug 5th, 2019, 6:16 pm
sparta2 wrote:OszyB

Szia!
Nekem speciel semmi bajom a 2019.Q2 magyar térképpel.


Mondhatni nekem sem.
Aug 5th, 2019, 6:16 pm

World speedcam:
https://www.facebook.com/groups/worldspeedcam/
Aug 6th, 2019, 11:43 am
Ma délelőtt rászántam az időt a további kísérletezéshez. Felrakva a legújabb térképeket az S6-ra tökéletesen működött. S8 továbbra is fagy az útvonaltervezésnél. Elkapott a harci ideg és teljesen töröltem mindent.Felrakva a legújabb programverziót (köszönet Tájfun!) tökéletesen működik.Hamarosan majd élőben is kipróbálom.Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Aug 6th, 2019, 11:43 am
Aug 7th, 2019, 5:25 pm
stancy wrote:
Camionos wrote:
Nem itt is az a hiba jön elő mint amivel multkor Sir Gunar szopot?
A tulaj mikor betette a kártyát engedte hogy a tab belsőnek formázza,használja a kártyát.


Nem formáztam le a kártyát a tab-al. az android 6-os verziója nem engedi a kártyára írást. belsőből meg nem hajlandó működni, gondolom root-al használható lenne, de ebbe én nem akarok belefolyni. vissza adtam, vegyen egy jó kis wayteq-et azzal semmi baj.


Igy van,nem engedi. Az utolsó verzió a Kitkat volt ami engedte. Nálam utána jövő verzióknál ugy van,program belsőbe,content tartalom kártyán. És ráadásul térképcserélővel. Ugye a térképcserélő is rossz név. Nem térképet cserél hanem átnevez. De ugye mivel nem irhatatnak a programok a kártyára annak is van trükkje,és garantálom,illetve nem én de műkszik. Én csak hasznosittom azt amit a nagyok kitalálnak. Olyan nincs hogy egy program a belsőbe,a content a kártyán nem indul el a sys-be hivatkozva van a contentre. Számos teló,tab ki van próbálva. Megbocsáss,valami fölött elsiklottál vagy rosszul csinálsz. Passz hogy mit.
Aug 7th, 2019, 5:25 pm
Aug 7th, 2019, 5:55 pm
Camionos wrote: Ugye a térképcserélő is rossz név. Nem térképet cserél hanem átnevez.


A térképcserélő az térképcserélő, és a dolga a program számára a csere, azt, hogy mappák átnevezésével éri el egy dolog. Ettől még nem rossz a név. Be is b@szna ha átnevezné a fájlokat, már boccs :mrgreen:

stancy gépe minden bizonnyal valami tárhelycserés szerkezet ami néha nem egyszerű eset, főleg ha az egyik tárhely neve egy idétlen szám ami nincs benne a telepítőben - hogy is lehetne benne.
Aug 7th, 2019, 5:55 pm
Aug 7th, 2019, 6:32 pm
Utólag még bele lehet tenni..
Aug 7th, 2019, 6:32 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Aug 8th, 2019, 12:43 am
Tájfun wrote:
Camionos wrote: Ugye a térképcserélő is rossz név. Nem térképet cserél hanem átnevez.


A térképcserélő az térképcserélő, és a dolga a program számára a csere, azt, hogy mappák átnevezésével éri el egy dolog. Ettől még nem rossz a név. Be is b@szna ha átnevezné a fájlokat, már boccs :mrgreen:

stancy gépe minden bizonnyal valami tárhelycserés szerkezet ami néha nem egyszerű eset, főleg ha az egyik tárhely neve egy idétlen szám ami nincs benne a telepítőben - hogy is lehetne benne.

Tájfun
Jobban tisztelem a tudásod hogy kötekedjek veled. Lehet hogy rosszúl példáztam, Valóban nem fájlokat nevez át hanem mappákat. De te is nagyon jól tudod hogy csak Arimi furfangjának köszönhetően tudja ezt megtenni. Ki találhatta volna más is,de ő volt aki először leirta. Akkor is fenn tartom a véleményem hogy hiába van megosztva a program,content tartalom az nem jó,nem látja a program. Stancy se mai motoros,csak eddig ő wince oldalon nyomúlt,szinte kizárta a droid vonalat. Akkor is azt mondom hogy valamit nem jól csinált. Olyan nincs hogy belsőbe program,kártyán a content,itt semmi trük csak addons mappa és nem látja a program a content tartalmat ha hivatkozva van a sys-be. Ja és a droid Tc sem tudja a kártya nevet,számot. Kizártnak tartom. Vagy ide is beköszönt a bermúdaháromszög? Ha idétlen név,szám van. Te találkoztál már ilyennel? Én még nem. Jó lenn egy leirás az ilyen esetekre had okuljon más is belőle.
Aug 8th, 2019, 12:43 am
Aug 8th, 2019, 6:22 am
Camionos wrote:Tájfun
Jobban tisztelem a tudásod hogy kötekedjek veled. Lehet hogy rosszúl példáztam, Valóban nem fájlokat nevez át hanem mappákat. De te is nagyon jól tudod hogy csak Arimi furfangjának köszönhetően tudja ezt megtenni. Ki találhatta volna más is,de ő volt aki először leirta.

Pl én, sehol nem volt ez a cserélő amikor én ezt elgondoltam, addig csak a profil cserélős megoldás volt. Én a mappák átnevezésével próbálgattam anno a különböző gyártók térképeit. Más kérdés, hogy én nem vagyok informatikus zseni aki ilyen alkalmazást tud készíteni, ezt arimi és neoss75 tette meg. De nem értem mi köze ennek, hogy miként hívják, avagy Te hívnád a térképcserélőt?

Nem bántásból, de csak írni szeretsz, olvasni, értelmezni nem? Két mondatban leírtam - tárhelycsere - ha nem értenéd: Amikor behelyezel egy SD kártyát abba a készülékbe, az lesz a "belső tárhely" egy idétlen 'számokból álló' névvel. Az eredeti belső tárhely, melynek 'normális' neve van, lesz a "külső tárhely".
Miután a belsőből lett külső tárhelynek van normális neve amit ismer az apk, oda fel tudja telepíteni a programot, ám de írásjog híján menteni dolgokat nem.
A belső tárhely számokból álló nevét NEM ISMERI az apk, nincs benne a linked_root_list= -ban, így nem tudja telepíteni oda a programot.
Az, hogy Te még nem találkoztál ilyennel egy dolog, az öreg székely sem látott zsiráfot de attól még a zsiráf létezik.

- 1. A megoldást a dologra kicsit visszább leírtam, miként lehet sys bejegyzésekkel rábírni a programot, hogy az idétlen számokból álló névvel ellátott belső tárhelyre tudja a program menteni a dolgait, save , speedcam mappa.
- 2. Másik megoldás, az apk szerkesztése, linked_root_list= listájának módosítása.

Az első megoldás ha sikerül, semmi akadálya áthelyezni a már áthelyezett save és speedcam mappán kívül a content nagyméretű tartalmait.
A második megoldás esetén a content áthelyezésének nincs értelme, jelentősége ebben az esetben, hisz a nagy méretű tárhelyen lehetne az egész program mindenestül.
Aug 8th, 2019, 6:22 am
Aug 8th, 2019, 4:59 pm
Urak,

valaki hátha tud segíteni: Wayteq X985 BT bekapcsoláskor (még Primo indítás előtt) mindig minimumon van a kijelző fényerő, így nappal alig játszik a kijelző, pedig ki van kapcsolva az "Automatikus fényerő csökkentése" opció, "Soha" van beállítva. Ilyenkor el kell vakoskodni a fényerő beállításig, ahol feljebb kell nyomkodni a fényerőt, és utána minden rendben. De mi tolja le a fényerőt?

Köszi
Aug 8th, 2019, 4:59 pm
Aug 8th, 2019, 5:43 pm
Talán a primo.Írd be ezt a sys.txt-be:
[power]
backlight_methods=0
backlight_ioctrl_function=1
backlight_device_name="BKL1:"
backlight_ioctrl_code_set_param_group=1
backlight_ioctrl_code_set1=34
backlight_ioctrl_code_set2=2
backlight_ioctrl_set_value_size=4
backlight_ioctrl_code_get_param_group=2
backlight_ioctrl_code_get1=34
backlight_ioctrl_code_get2=3
backlight_ioctrl_get_value_size=4
backlight_step=0
backlight_events= 1,2
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_min = 1
backlight_max = 60
backlight_reverse = 0
backlight_methods = 0
battery_critical_limits=0
battery_low_limits=0
battery_shutdown_at=0
backlight_sync_with_os=1
update_backlight_on_ac_change=0
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
Aug 8th, 2019, 5:43 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Aug 8th, 2019, 5:52 pm
Köszi, kipróbálom. egyébként most ez van a power szakaszban:

[power]
backlight_manage_values=1
backlight_manage_keys=1
backlight_methods=0
backlight_min=1
backlight_max=50
backlight_device_name="BKL1:"
backlight_ioctrl_function=1
backlight_ioctrl_code_set1=34
backlight_ioctrl_code_set2=2
backlight_ioctrl_code_set3=0
backlight_ioctrl_code_set4=0
backlight_ioctrl_code_set_param_group=1
backlight_ioctrl_code_get1=34
backlight_ioctrl_code_get2=3
backlight_ioctrl_code_get3=0
backlight_ioctrl_code_get4=0
backlight_ioctrl_code_get_param_group=2
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
powermgm_state=0
Aug 8th, 2019, 5:52 pm
Aug 8th, 2019, 8:19 pm
Razor18

backlight_min=1 helyett "backlight_min=10" -et írjál be. Ilyenkor is leveszi a fényerőt, de legalább már a gombokat lehet látni a visszaállításhoz.
Aug 8th, 2019, 8:19 pm