- Posts 118
- WRZ$
104.90
A másik kettő offline térképben is csak a legutóbbi kiadásban jelent meg, bezzeg a w@ze az építés alatt a félkész körforgalmakban is szépen navigált.
- Posts 92
- Location Somewhere on the motorway... Barcelona - Wien
- WRZ$
1.60
- Device Huawei P40 Pro
- OS iOS6
- Posts 118
- WRZ$
104.90
Ez változó. Kelet-europára korábban jellemző helyi térképgyártók mára már nem adnak ki tudtommal új térképeket. Mégis pl. szlovéniában a 2015-ös kiadású MONOLIT térképe a mai napig 3x akkora és részletesebb állomány, mint a friss NQ/HERE & TA/TT. A TM örökös NNG magyar és román térképeket ad ki, általában ezen a legfrissebb az úthálózat. Nem csak a most említett várpalotai elkerülő, de pl. a seregélyesi elkerülő is ezen jelent meg először, ahogyan a székesfehérvári körforgalmak is. Külföldön szívesen probálgatom a különböző térképet, volt olyan út horvátországban, ami csak a TT térképen szerepelt és előfordult olyan is, hogy mindegyik(!) semmiben véget érő útra navigált. A fő úthálózat nagyjából mindegyiken elfogadható, de akár fél-háromnegyed év alatt sem kerül fel egy-egy új útszakasz.
- Posts 37
- WRZ$
53.00
- Device Samsung S20 Ultra
- OS Android
Kn959ed wrote:astron wrote:Még kis segítséget kérnék!
Ezekből melyik az ajanlott?
Ausztria, Románia, Szlovákia, Horvátorszag?
TM, HERE VAGY Tomtom?
Románia semmiképp nem ajánlott.
Nálam a HERE map TomTom poikkal kiválóan teljesített. Ausztria, Horvátország, Olaszország, Szlovénia.
- Posts 198
- WRZ$
510.90
FrankDrebin wrote:Kelet-europára korábban jellemző helyi térképgyártók mára már nem adnak ki tudtommal új térképeket.
Szerintem ezzel kapcsolatban sokan tévedésben vannak! Az iGO családra kizárólag az NNG ad ki térképet!
Pár évvel ezelőtt kompletten felvásárolták a TopMap Zrt-t, így Magyarország és Románia tekintetében nekik van a legrészletesebb térképi adatbázisuk.
A korábbi kelet-európai osrszágokra a helyi térképész cégektől VETTÉK meg az alapadatokat, melyek különböző struktúrában voltak és ezekből némi tisztítás és konverzió során állt elő az az állomány, melyet az iGO képes kezelni.
Ma már csak a Here és TomTom alapadatokat VÁSÁROLJÁK meg, amiből generálják az iGO térképeket. Hogy mikori alapadatokat vesznek/kapnak az más kérdés...
A helyi térinformatikai cégek szerintem továbbra is folyamatosan pontosítják a térképeiket, de a frissítéseket nem veszi meg az NNG, így nem lesz belőle iGO térkép.
- Posts 118
- WRZ$
104.90
Köszi, kíváncsiságból ránéztem a szlovén Monolit oldalára, ott a partnerüknek a Navteq van feltüntetve, így már érthető miért hónapokkal késöbb jelenik meg egy-egy térképfrissítés. Helyi térképész cég > Nq vagy TT > navigációs program fejlesztő (NNG, Garmin). Nyilván egyszerűbb az NNG (és a többi navi fejlesztő cég) élete, hogy csak egy(két) nemzetközi térképész cégtől veszi meg a térképeket, de ez egy kicsit megnyújtja a frissítési időket, és már egy eleve valamilyen szinten szűrt részletességű térképekkel dolgoznak.
A Monolit oldalán ugyanaz a Here_2018.Q2_180523 kiadású, a várpalotai elkerülő nélküli magyar térkép szerepel még, mert ők meg partnerüktől (NQ) kapják a - számukra - külföldi térképeket.
A Monolit oldalán ugyanaz a Here_2018.Q2_180523 kiadású, a várpalotai elkerülő nélküli magyar térkép szerepel még, mert ők meg partnerüktől (NQ) kapják a - számukra - külföldi térképeket.
- Posts 1441
- Location Budapest Hungary
- WRZ$
10765.40
- Device wince - android
Mindig is minimum 1 év kellett hogy egy új szakaszt tartalmazzon a frissítés a navteqnál.. Ezután sem lesz ez másként. Csak európában évente több ezer km új út épül, módosítanak mindent, lezárják, átépítik, forgalmi rend változások vannak, ezt a töménytelen mennyiségű adatot naprakészen tartani lehetetlen, és akkor még hol van ázsia, amerika, afrika úthálózata.
A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
- Posts 347
- WRZ$
6.50
- Device Samsung Galaxy S2 Tab 8.0 T719 & Samsung Galaxy S8 SM-950F
by Cserrobi : The last full package TOPMAP (NNG) Torrent [2018.10.05.] 1.65GB
Thx!
Thx!
Code: Select all
magnet:?xt=urn:btih:0DBD263B004EE9A3222F6A94788041E8DC98EA0D
https://t.me/pump_upp
- Posts 100
- WRZ$
16.10
stancy wrote:Mindig is minimum 1 év kellett hogy egy új szakaszt tartalmazzon a frissítés a navteqnál.. Ezután sem lesz ez másként. Csak európában évente több ezer km új út épül, módosítanak mindent, lezárják, átépítik, forgalmi rend változások vannak, ezt a töménytelen mennyiségű adatot naprakészen tartani lehetetlen, és akkor még hol van ázsia, amerika, afrika úthálózata.
Lengyeltótiban épült egy új körforgalom. Egyik gyártó térképeibe se került bele. A Tomtom felületén bejelentettem, ott bele is került, a másik kettőben nincs benne. Mivel én arra járok Balcsira, ezt használom, de előtte úgy voltam, hogy itthon NNG, külföld TT, és nem volt gond, csak a nagyon új építkezéseknél.
- Posts 2068
- Location Nyh.
- WRZ$
651.90
- Device WayteQ x980
- Posts 143
- WRZ$
19.30
- Device HUAWEI MATE 20 PRO
Én most próbáltam, 147 forgalmi eseményt hoz. Okt. 13. 21:43 IGO PAL....719974, Android 8.0 Huawei Mate 9, WIFI internetkapcsolat., Beállítások/Internetes Forgalomesemény :Be,
Figyelmeztetések/Forgalom/Valós idejű adatok használata: BE,
Forgalmi előzményadatok :KI.
Figyelmeztetések/Forgalom/Valós idejű adatok használata: BE,
Forgalmi előzményadatok :KI.