Sep 7th, 2017, 8:33 pm
Sziasztok,
SD kártyára melyik IGO programot lehet telepíteni?
Androidos rendszerre gondoltam.
Sep 7th, 2017, 8:33 pm
Sep 7th, 2017, 9:57 pm
stefi1969 wrote:Sziasztok,
SD kártyára melyik IGO programot lehet telepíteni?
Androidos rendszerre gondoltam.


A kérdés az szerintem, hogy melyik android hajlandóm SD kártyáról futtatni a primót. Szerintem a lolipop előtti miond. Az 5. Android biztos nem tűti a primót SD kártyáról való futtatást, a 6.droidot nem próbáltam, de úgy gondolom az sem engedi.
Sep 7th, 2017, 9:57 pm
Sep 8th, 2017, 5:45 am
stefi1969 wrote:Sziasztok,SD kártyára melyik IGO programot lehet telepíteni?Androidos rendszerre gondoltam.

Itt nem a primo a lényeg hanem az hogy az android ad-e írásjogot a kártyára. Ha igen akkor működhet kártyáról. /az más kérdés hogy települ-e rá/.Különben nem tud mentéseket csinálni és minden indításkor be kell állítani a programot. A lényeg hogy ha nincsenek felcserélve a tárhelyek akkor kitkat feletti verzióknál csak a belső memóriából fut megfelelően, viszont a content egy részét ki lehet tenni kártyára ha belül nincs sok hely.
Sep 8th, 2017, 5:45 am

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Sep 8th, 2017, 8:43 am
Olyannal próbálkozott már vki, hogy pl nagy felbontású a tabletje (10" vagy nagyobb,full HD) s osztott kijelzőn használja a navit a kijelző egyik felén a másikon mást használ?
A teljes érthetőség kedvéért állítva a tab és a felső fele navi, az alsó pl rendszer alap képernyő v bármi más. Bár lehet ez még nem elérhető a most kint lévő android verziókon, csak majd az Oreo-ban lesz?
Sep 8th, 2017, 8:43 am
Sep 8th, 2017, 9:00 am
Telefonon most kipróbáltam, Israel van fenn, megy osztott képernyőn (7.1.2 van a telón).
Sep 8th, 2017, 9:00 am

Nincsenek bűnök, csak az élet van.
Sep 8th, 2017, 10:23 am
palesz53 wrote:Telefonon most kipróbáltam, Israel van fenn, megy osztott képernyőn (7.1.2 van a telón).

Az jó köszi szépen!
Akkor már lehet ha osztod a képernyőt (milyen appal?) felül mehet a navi alul meg pl egy "másik képernyőn" rádió app, vagy vmi hangszín és hangerő szabályozó app tud futni?
Az a szitu, hogy mivel az én autómban is (Peugeot 307) olyan agyamenten helyezték el a 2 din-es helyet, hogy lent van, ergo ha nézem vagy kezelem a navit v bármit akkor kiesik a látómezőből a forgalom v fordítva a elöre nézek a kijelző van rossz helyen.
Ebből kiindulva gondoltam beszerzek egy 10-12" közötti kb 175-190mm közötti szélességgel bíró tabot, jó hw-rel és osztott képernyőn felül futhat a navi ha épp használom, vagy más ha az nem kell és alul az alsó felén meg bármi más ami hasznos. Csak hát mivel iphone-t használok és csak navigálni androidot ( a szabad felhasználhatóság és a jó navik miatt) nem tudom mivel tesztelni érdemben és nem szeretnék megint egy ötlettől vezérelve venni vmit hogy később olcsóbban eladjam, sajna már volt rá precedens az idén is.
Hát ezért is kérek segítséget.
Amugy meg több autóban is sajna nem gondoltak erre az elhelyezés során, hogy ha oda vki akár gyári navit is tesz pl a skodáknál is fordoknál is nagyon lentre esik a 2 dines fiók, fölötte a szellőző és még pár gomb is több sorban. Azaz lehet másnak is aki szeret kicsit mókolni, inspirációt adhat az elhelyezés praktikussága.
Ja és többcélú a kijelzőnek használt tablet, mert ugye nem hagyjuk benne ( néztem a most kapható friss OS-sel futó ilyen navikat és alig van aminek a kijelzője levehető és így ugye csábítja a tolvajt az oldalablak sem olcsó és az új fejegység mellé még azt is kell venni :shock: )

UI.: Épp most találtam egy cikket arról hogy a samu tabok már régóta tudják a dupla képernyős megjelenítést és 4.4.4-en tudtam is tesztelni igaz sajna nem fullHD de dolgozik, az android 7.x-től pedig elvben minden tab tudja már.
Használtan lehet 10.5-ös samsung tab s-t aránylag jó áron kapni, az (8mag/3G ram) 2560x1600 felbontással bír és 5.1-el árulták de tudtommal 6.0.1 ig van rá gyári frissítés, annak akit érdekel esetleg mart bütykölős kedvű. Ez a tab méretben allított kijelzővel (kijelző szélességben) kb egyezik a samu tab2 7"-osom kijelző hosszával így gyakorlatilag a felső felén a mostanival megegyező méretű navigációra lehet alkalmas.
Sep 8th, 2017, 10:23 am
Sep 8th, 2017, 2:23 pm
Nougaton nem kell semmilyen app, maga a rendszer tudja. Nekem pl 2 koppintás a navigációs sávon lévő egyik gombra van beállítva (mondjuk ez custom rom), és osztott képernyőn jelenik meg.
Sep 8th, 2017, 2:23 pm

Nincsenek bűnök, csak az élet van.
Sep 8th, 2017, 4:30 pm
Igen tudom írtam is hogy találtam egy cikket erről, hogy a 7.x már tudja és a samu tabok már amit biztosan állíthatok mert teszteltem, a 4.4.4 de lehet előbbi 4.x verzióktól tudják az osztott képernyőt.
Már csak vmi jó fejegységet kell leljek ami szépen is szól, jól kezeli a külső forrásokat és nem kerül sokba, ez lehet 1 din is mert ugye a kijelző a tab lesz és ha pont amit fentebb írtam a samu tab s 10.5 akkor abba nem került rádió tehát csak erősítő kevés lesz nekem. Dokkolóhoz meg találni a youtube-on elég ötletet, csak össze kell ollózni belőlük vmi 1xűt, de praktikusat. Ergo lesz ha minden összeáll egy hatalmas kijelzős androidos ketyerém amit sok mindenre lehet az autóban használni a navigáláson kívül is és az autón kívül is a tabot, mert a 6.0.1-es android már eléggé jó volt.
Sep 8th, 2017, 4:30 pm
Sep 8th, 2017, 7:54 pm
Steve200685 wrote:Miért nem használod az PoiPlazás európai sebességmérő kamera adatbázist? Abban txt-k vannak, nem kell hozzájuk license. Jelenleg a 08.26-i a legfrissebb. Cserrobi folyamatosan frissíti.

Ja és tele fals adattal a poi plazas. De ha valaki ugy találja hogy túl vastag fékbetét van a kocsiján bátran használja. Bocsi Robi,nem tudom hogy a te bázisod e vagy valaki másé,de pl Eu bázist tilos felrakni az biztos. És hogy valami pozitiv is legyen a 2017.06 Tomtom spc fájlok ahogy eddig teszteltem korrektek,a here is tele fals adattal.
Sep 8th, 2017, 7:54 pm
Sep 8th, 2017, 10:13 pm
Akkor használni jó a HERE térképeket a TomTom spc-kel? Megy az együtt?
Sep 8th, 2017, 10:13 pm
Sep 9th, 2017, 5:47 am
Az spc kamerafájlok, a POI-k, a building fájlok bármilyen térképpel használhatók. Csak a térképmappában lévő fájlok (*.fbl,*.ftr, *.hnr, *.fpa, *.fsp) verzió függőek. Azért a magyar spc-fájltól ne várj túl sokat, bár a HERE-nél azért jobb.
Sep 9th, 2017, 5:47 am
Sep 9th, 2017, 10:18 am
Köszi! Sejtettem de inkább mgkérdeztem mert ki tudja lehet esetleg a pozíciója nem oda esik ahol a térkép utat jelöl és a semmi közepén lesz amire már nem szól, nem tudom hogyan dolgozik az igo-ban ez.
Akkor viszont legalább ha van légyszi küldd el a szlovák és lengyel tomtom spc-ket, vagy ha csomagban van akkor úgy is tökéletes lenne. Előre is köszi!
Sep 9th, 2017, 10:18 am
Sep 9th, 2017, 11:27 am
A poziciója pedig oda esik mert ott is gps kordik alapján helyezik el. Az esetleg más kérdés hogy esetleg egy nagyon kicsit eltér az ut rajzolata. De én eddig nem nagyon vettem észre. Én a héten főleg A,D,Slo teszteltem. Eddig ok,ja még valami a Magyart nem tettem be mert arra ott a Plajos által kreált véda bázis. A mobil helyeket meg soha nem rakom bele,mert akkor minden felüljáró előtt satuzni kéne. De egyébként nekem a lakott terűlet szent,kinn már más kérdés. És én jobbára teherkocsival használom és főleg az osztrak bázisok kellenek mert ott 22.00-05.00 közt 60.km a megengedett nagyvasra néhol engedi a 80-at. Vagy pl francia Nice lejtőn 50.km,és nincs tolarencia semmi 51-ér bizony kb 50 eur a bünti és ki is küldi. Igaz nincs velük egyezmény de mikor beléptünk az eu-ba akkor azt is válaltuk hogy a 70 eur büntit kiküldhetik. Az olasz,francia összegyüjti hogy meglegyen az összeg és egybe küldi ami akár 2,300 eur is lehet.
Föl volt ide is téve a 2017.06 tomtom térkép torrent elérhetőség,töltsd le belőle ami kell nem egy nagy fájl az spc mappa.
Sep 9th, 2017, 11:27 am
Sep 9th, 2017, 1:12 pm
Igen köszi, még én szoktam sok esetben a jobb alsó kereső használatára buzdítani egyeseket, erre én sem tettem! :(
Viszont már így meg is lett.
Sep 9th, 2017, 1:12 pm