Jun 12th, 2019, 1:31 pm
Emberek!

De rég voltam már itt...
Ma már minden cucc a neten lóg 0-24-ben a 4G-n, el kéne felejteni végre mán az elavult igo-t, nextgen-t, hetenkénti skin, hun, stb. fertelmek heggesztgetését...WAZE az isten!
höhö...felejtsétek már el ezt a sok szarságot...
Jun 12th, 2019, 1:31 pm
Jun 12th, 2019, 3:02 pm
Sziasztok!
Felraktam az új arimi ux csomagot (Nextgen Israel), térképeket töltöttem fel és a térképcserélő nem indít újra. A .ch fájlok érintetlenek, cseréli is a térképet, csak azt írja ki, hogy nincs iGO telepítve, így leáll. Sok próbán túl vagyok, újratelepítettem az iGO-t, a térképcserélőt (többször és másikat is), de semmi. Az új arimi csomagtól volt egy kis hiba a rendszerben, ezért visszaállítottam a korábbi állapotot, sajna eredménytelenül! Nyilván nem létkérdés a cserélő, de hátha tud valaki okosat! :roll:
Jun 12th, 2019, 3:02 pm
Jun 12th, 2019, 5:06 pm
Kipróbáltam több verzióval is,tényleg nem működik Wince Nextgenen ( a 9.18.40.743913-on sem)a 2018Q4-az üres micro sd-s trükk viszont megjavítja.
Jun 12th, 2019, 5:06 pm
Jun 12th, 2019, 5:13 pm
sparta2 wrote:Sziasztok!
Felraktam az új arimi ux csomagot (Nextgen Israel), térképeket töltöttem fel és a térképcserélő nem indít újra. A .ch fájlok érintetlenek, cseréli is a térképet, csak azt írja ki, hogy nincs iGO telepítve, így leáll.


A cserélőkbe be kell állítani az indítani kívánt NextGen csomagnevét, verzióját, csak akkor tudja csere után indítani a programot. Ez igaz a skin és térkép cserélőre is. Nézz pm-et.
Jun 12th, 2019, 5:13 pm
Jun 12th, 2019, 5:35 pm
kernikiller wrote:Emberek!

De rég voltam már itt...
Ma már minden cucc a neten lóg 0-24-ben a 4G-n, el kéne felejteni végre mán az elavult igo-t, nextgen-t, hetenkénti skin, hun, stb. fertelmek heggesztgetését...WAZE az isten!
höhö...felejtsétek már el ezt a sok szarságot...


Ez is egy vélemény, de ha nem tudod tisztelni más kemény munkáját, lehetnél annyira intelligens, hogy ezt nem teszed közzé! Senkit nem kényszerítenek arra, hogy itt olvasgasson. Ez meg az én véleményem!
Jun 12th, 2019, 5:35 pm
Jun 12th, 2019, 5:42 pm
kernikiller wrote:Emberek!

WAZE az isten!
höhö...felejtsétek már el ezt a sok szarságot...


Menj ki vele a városból, úgy fogod elhajítani ahogy van az a waze-t.
Jun 12th, 2019, 5:42 pm
Jun 12th, 2019, 6:07 pm
Tisztelt kernikiller.
Nem rossz a Waze sem annak akinek az jó....... használja egészséggel aki csak akarja.
! de ! lassan ott tart az is, hogy már azt is tudatod mindenkivel magadról amit ha harmadikként látnál elszégyelnéd magad.
Én pld-ul kipróbáltam, de 1 hétig birtam csak és gyalulás lett belőle. De tisztelem a többi felhasználója véleményét róla és nem nézem le. Ennyi.
Ai iGo-t sokan fejlesztik, tanulnak belőle, hobbyból vagy elhivatásból, teljesen mindegy mi itt örülünk neki és igen nagy tiszeteletben tarjuk és elismerjük a munkájukat.
Tájfun mesetrnek igaza van, menj ki vele a városból, vagy csak menj egy kicsit pld-ul Bosniába, NET meg minden nélkül. Gyorsan rájössz a turpiságokra. De persze ha ezért is szeret valaki fizetni mehet úgy is hogy közben a NET-en lóg, de hamar rájön a számlája alapján, hogy mennyire érte meg. Jó ez a csapat itt.
Ezt még legalább lehet hegesztgetni, finomítani.
Üdv.
Jun 12th, 2019, 6:07 pm
Jun 12th, 2019, 6:12 pm
lutria wrote:Kipróbáltam több verzióval is,tényleg nem működik Wince Nextgenen ( a 9.18.40.743913-on sem)a 2018Q4-az üres micro sd-s trükk viszont megjavítja.


Ez az sd-kártyás dolog működik...
A speedcamokat viszont így sem látja... :(
Jun 12th, 2019, 6:12 pm

... az, hogy én ki vagyok, attól függ, hogy te kinek akarsz látni engem...!
Jun 12th, 2019, 7:36 pm
kernikiller wrote:WAZE az isten! höhö...felejtsétek már el ezt a sok szarságot...
Akkor olvasd el Vlevi posztját egy másik fórumról:

"Ide nagyon OFF, de nem bírom magamban tartani.
Végleg kiborított a waze. Kész, vége, töröltem, és soha többé, fel nem rakom, még 1 mondatot se vagyok hajlandó róla elolvasni.
Azért, mert nincs benne útvonaltervezési mód választási lehetőség, és 1 perc előnyért az anyját is eladná, bevisz olyan helyekre, hogy csak lesek.
Tegnap Kecskeméten voltam, hazafelé a 4-esen jöttem Nyíregyházára.
A kecsói Auchan felől olyan zergeb****ta 30-as táblás lakóövezeti utcákon vitt át, hogy ott helyben felnégyeltem volna. A pékf****ért kellett arra hoznia, miért nem volt jó neki a kb nyílegyenes főűt, ahol egyébként reggel jöttem? Igaz, akkor nem a waze-val, hanem az Igo Nextgennel jöttem.

A Széles közről van szó. Ide minek tervez??? Motorral még csak-csak el evickéltem itt, de elképzelem, hogy ha ugyanezt egy személyautóval, vagy akárcsak egy személyautónak megfelelő, 3.5T-s kisáruszállítóval csinálja.

Másik, hogy Hajdúszoboszlóra is be akart vinni, mert ott ugyebár a 4-es út csinál egy karikát a város körül, és a debrecen körüli elkerülőre sem vitt volna rá, csak, mituán félig bevitt a városba, pedig az autópályák, a fizetős szakaszok be voltak kapcsolva, be volt állítva, hogy van magyarországra érvényes matricám. És mégis ilyen elb***tul tervez.
Mivel itt már ismerős vagyok, ezt a húzását nem vettem be, szépen kikerültem Szoboszlót és Debrecent.
Egy hosszabb úton felesleges idegeskedést generál ezekkel a belvárosi kacskaringós tekergésekkel. Nem mondom, hogyha mondjuk teljesen beáll az M0-s, akkor jobb, ha szól, hogy érdemes azt elkerülni, de, hogy mindenáron a mellékútra visz, ha már 1 autó is van a főúton, az túlzás.

Még annyit, hogy ez rávilágít a mostani navi progik egyik bajára. Nincs rajta rendes áttekintő rész. Ha láttam volna az elején nagytotálban, hogy nem végig a főúton akar elvinni a waze a Nagykőrös felé a 441-es útra, akkor szartam volna rá, és mentem volna egyenesen.
Réges régen az Igo8-ban volt utoljára automatikus madártávlat, amikor, ha nincs a közelben lekanyarodási pont, akkor átválott hagyományos 2D térképre. Ilyeneknél nagyon sokszor kiszúrtam, hogy a következő kanyarban le akar vinni a főútról, hogy 4-5km múlva megint visszahozzon ugyanarra a főútra."
Jun 12th, 2019, 7:36 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jun 12th, 2019, 8:15 pm
Tájfun wrote:A cserélőkbe be kell állítani az indítani kívánt NextGen csomagnevét, verzióját, csak akkor tudja csere után indítani a programot.

Kicsit szégyenkezve írom le, de ez volt a megoldás! :oops:
Talán másnak is hasznos ez az infó!
Jun 12th, 2019, 8:15 pm
Jun 12th, 2019, 8:21 pm
Sebaj, nem kicsit összetett ez az egész és aki nem cseszteti napi szinten, bármit figyelmen kívül hagyhat..... :oops:
Jun 12th, 2019, 8:21 pm
Jun 12th, 2019, 8:34 pm
[quote="kernikiller"]Emberek!

Akkor navigalj el egy teherautot wazzeval Brestbe.
Csodakat fogsz latni.
A wazze, mivel kozossegi, nyitott, minden hulyegyerek bele tudja tenni a marhasagait.
Magassagkorlatozast meg pl nem ismer.
Jun 12th, 2019, 8:34 pm
Jun 12th, 2019, 10:07 pm
kernikiller wrote:Emberek!

De rég voltam már itt...
Ma már minden cucc a neten lóg 0-24-ben a 4G-n, el kéne felejteni végre mán az elavult igo-t, nextgen-t, hetenkénti skin, hun, stb. fertelmek heggesztgetését...WAZE az isten!
höhö...felejtsétek már el ezt a sok szarságot...


Ami szerintem egyedüli jó benne azt is rosszul csinálták meg, ez pedig a jelzések egymás felé és ami a hibája, hogy nem korlátozták az idejét a mobil dolgoknak, hanem ott figyelnek míg vki ki nem veszi hogy már nincsen ott, vagy ott is marad, riaszt ha kell he nem és azt sem teszi jól, mert nézni kell nem pofázik, ami nem túl baráti ha gyorsan mész és nagy a forgalom. Vannak páran akik használják a társaságomból és ezért kipróbáltam jó pár alkalommal, hát sosem térnék át.
Jun 12th, 2019, 10:07 pm
Jun 13th, 2019, 8:01 am
Jó, igaz nem voltam pontos a WAZE-vel.
NEM teherautóra van, személyótóval MO-on belül szerintem jó.
Persze nyílt -de nem 1bitesekre van tervezve akik minden szarral teledobálják- de online, és valós idejű a traffic, -ja és van benne madártávlat, az alternatív útvonalnak online-nál nem sok értelme, max. több köztespontot vegyél fel- amit MO-on a Nextgennel nehezen kapsz meg -nálunk nulla a TMC, stb.- (sir_gunar: a mobil dolgok mindenben gyengék, iGO-ban is, de talán a Waze-ben aktuálisabbak az online miatt)
Megnéznélek Pesten a csúcsban az offline-os Nextgennel amikor a dugóban ülsz a 40 fokban mert arra tervezett és szart a dugóra, balesetre, lezárásra, stb... :)
A Google amúgy most fogja egybegyúrni a WAZE-t és a MAPS-et, hogy mi lesz belőle majd elválik :)
Anno én is iGO 8-al kezdtem, majd Primo, stb. rakat skinezés, heti frissítések, heggesztések és egy idő után már elegem lett, időm sincs ezekre már, és kellett egy MO-i személyautós online cucc, ezért nekem a Waze bejött.
Ennyi.
Jun 13th, 2019, 8:01 am
Jun 13th, 2019, 1:22 pm
Sziasztok!
Szeretném az általam használt Nextgen-ek Speedcam könyvtárát néhány ország speedcam bázisával bővíteni, *.txt vagy spc formátumokkal. Kérdésem: Miután bemásolom az adott országok speedcam adatait (Pl.Spanyolország_E_Speedcam.txt vagy Spain_TomTom_2018.12_190129.spc vagy Spain_HERE_2018.Q4_181206.spc) kell e speedcam.spdb vagy SpeedcamUpdates.spud fájlokat törölnöm?

Van egy ilyenem is: idei SpeedcamUpdates_Europe_full.spb lehet ezt valahogy integrálni?


Köszönöm.
Jun 13th, 2019, 1:22 pm