Jul 7th, 2019, 6:02 pm
ktocsi wrote:Olyan problémám támadt,hogy telefonon több program van fent,és egy térképgarnitúrát használ.A Pal program az alap amiben a térképek vannak.Megtervezek vele egy Német utat,és indítanám,de azt irja ki,hogy "Nem található megfelelő útvonal,mert az útvonalpontok túl távol vannak egymástól"A többi programban megtervezve betölti ugyanazt az útvonalat.Én a Pal programra gondolok,hogy hibás


Nincs semmi baja a Pal-nak, az egy teljesen tört verzió, látnia kell minden térképfájlt, de megeshet, hogy sérült a save mappa, de akár a program is. Törölheted próbából a save mappát (nevezd át, hogy ne vesszen el) és megpróbálhatod így vagy esetleg tegyél fel egy újabb csomagot.
Jul 7th, 2019, 6:02 pm
Jul 7th, 2019, 7:24 pm
Köszönöm a segítséget.A súgó/tartalom résznél hogy nem volt piros tartalom.A save mappát átneveztem,és újra beállítottam,és működött a Német tervezés is.
Jul 7th, 2019, 7:24 pm
Jul 8th, 2019, 6:16 am
ktocsi wrote:A save mappát átneveztem,és újra beállítottam..


Így egy új save mappa jött létre. Ne felejtsd el bele tenni a régi save mappából a .ch fájlt, különben a skin cserélő nem fog működni.
Jul 8th, 2019, 6:16 am
Jul 8th, 2019, 8:25 pm
Sziasztok!

A héten indulok hosszabb útra! Galaxy Note 3-on most a NextGen 9.18.27.736653-as verzió van. Talán tavaly ez volt egy ajánlott verzió, azóta sajnos nem volt alkalmam a fórumot figyelni. Ha létezik jobb/újabb verzió, akkor nagyon szépen megköszönném a linket.
Jul 8th, 2019, 8:25 pm
Jul 8th, 2019, 8:58 pm
Ha eddig jól működik akkor ne változtass rajta. Nem nyersz semmit, és még tesztelésre se lesz időd.
Jul 8th, 2019, 8:58 pm

Primo android: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?p=3186411#3186411
Primo wince: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=37650
Jul 8th, 2019, 9:11 pm
Egy tonna dolgot nyer :) Egy év óta brutális ami történt. Pl. az arimi csomag mostanra szerintem igencsak stabil, és szuper jó. A World verzió meg egy kalap ... , egyik skin fejlesztő sem támogatja. De megmaradhat a háttérben emléknek. A Note3-on nem kell tesztelni semmit, ezt tettem 5 éven át :) Elég beírni a címet és lehet utazni.
Jul 8th, 2019, 9:11 pm
Jul 9th, 2019, 5:05 am
Egy kérdésem lenne.
Németbe és Svájcba elég hülyeségeket mond. pl: Zürich az tsrich, meg hasonlók.
Mi lehet a hiba?
iGO Pal kalos féle
Nuance prémium Tájfun féle csomag
Jul 9th, 2019, 5:05 am
Jul 9th, 2019, 6:23 am
A phoneme fájlok lennének a megoldás, de az általunk leginkább (emberi nyelven hangzó) közkedvelt NuanceVocalizer motor nem annyira támogatja. Megoldás, idegen nyelvterületen csak az útszámok bemondása legyen beállítva. A települések nevének bemondását meg ki lehet kapcsolni.
Jul 9th, 2019, 6:23 am
Jul 9th, 2019, 6:14 pm
Sziatok! Helyzet van :-) a legujabb pongo skin,samsung sm t700 tablet, avic esetén nem jeleníti meg a hang ki/be gombot. Sem képernyő, sem gyorsmenü. Megvolt, de aztán eltűnt. Egész újra rakva sem segít. Telon megvan. Szívesen venném, ha valaki tudná mi a megoldás.
Jul 9th, 2019, 6:14 pm
Jul 9th, 2019, 9:19 pm
Tájfun wrote:ezen az op rendszeren, bontáson minden működő képes, Primo, bármelyik NextGen.

Szia!
Lenovo Tab 4-en 9.6.29.636868 verziót választottam először auto felbontással, de akkor a forgatás nem működött, ki is lépett, majd a screen_x=1024
screen_y=552
screen_x2=600
screen_y2=976 beálltásokkal a sys.txt-en próbálkoztam ezzel már fordult, de fekete sáv maradt a kijelző szélén Image
majd a screenresolution alkalmazás által jelzett felbontásokkal is próbáltam(Álló helyzetben 1216x800 px, fekvő helyzetben 736x1280 px), screen_x=1216
screen_y=800
screen_x2=736
screen_y2=1280 beálltásokkal álló helyzetben indult, fekete sáv jobb oldalt, alul pár sor lemaradt, fekvő helyzetben el sem indult.Ami végül jó lett screen_x=1280
screen_y=736
screen_x2=800
screen_y2=1216
Álló helyzetben: Image
Fekvő helyzetben: Image
Jah és a multimode.ini-hez nem kellett nyúlnom.
Jul 9th, 2019, 9:19 pm
Jul 9th, 2019, 9:44 pm
Gratulálok, végre valaki be tudta magának állítani a Primo-t. Egy képernyő képet mutathattál volna. Tegyél fel egy NextGen-t, azzal nincs ennyi tökölni való.
Jul 9th, 2019, 9:44 pm
Jul 10th, 2019, 12:45 pm
Segítséget, útmutatást szeretnék kérni a hasznos helyek (POI) láthatóságával kapcsolatban.
Létrehoztam egy kml fájlt a \content\userdate\poi mappában. A beállítások\navigációs nézet\térkép megjelenítése\hasznoshely-jelölők menüben annak rendje módja szerint kiválasztható a megjelenési távolság (1000-2000-3000-5000), és persze meg is jelennek a helyek ahogy kell a kiválaasztott megjelenési távolság függvényében.

Én azonban azt szeretném elérni, hogy bármilyen nagyítási értéknél legyenek láthatók a térképen, azaz ha pl ha a teljes országra zoom-olok a kml POI ikonok akkor is láthatóak legyenek.
Azt gondolom, hogy a fenti max 5000 érték helyett kellene még egy sokkal nagyobb ~500000 -es is a listában, hogy elérjem az általam kívánt hatást. Persze lehet hogy tévedek...
Van valamilyen beállítási lehetőség pl. a sys.txt-ben vagy máshol amivel el tudom érni a kívánt hatást?

Bónusz kérdés: Lehetséges-e elérni azt valahogy, hogy a "keresés név szerint a közelben" nagyobb mint ~300km-es távolságban is kapjak találatot a POI-k közül?

Előre is kösz!

Az alábbi IGO-t és készüléket használom:
Jul 10th, 2019, 12:45 pm

IGO_PAL 9.18.27.719974
arimi 06 July 2019
Samsung S8+
Jul 10th, 2019, 2:57 pm
Megkeresed a save mappában a poi_visiblities.txt-t és átírod az értékeket kézzel - mondjuk érdekesen fog kinézni ha 500km-re is látod a POI-kat, de te tudod.
Petrol_StationOMV||5000 ► Petrol_StationOMV||500000

A POI keresésnél rendelkezésre áll 'A közelben' 'Az útvonal mentén' 'Az úti cél körül' 'Településen' - ennél több hova kell? Én a kérdést sem értem. Keresel egy Lidl-t 800 km-re és akkor oda fogsz navigálni, legyen az bárhol? :) Érdekes elgondolás, ezt semelyik skin fejlesztő nem fogja támogatni.

A POI-k megjelenítése a közelben funkcióban 100 Km-t is megadhatsz a 'Terület mérete' menüben. Szintén megkérdem, ki az az örült aki elmegy akárhová, és onnan képes 100 km-nél is többet elmenni onnan egy POI meglátogatásáért? Ha meg van konkrét dolog ami messze van, találd ki merre van az, milyen városba, vagy környéken, stb, terveztess oda és annak környezetében meg fogod találni amit akarsz.

A Felfedezés 'Discovery' cuccban 500 km-t is beállíthatsz ha van egy (vagy több) konkrét dolog amire menet közben közeledvén figyelmeztetést akarsz kapni.
Jul 10th, 2019, 2:57 pm
Jul 10th, 2019, 4:11 pm
Sziasztok!
Két kérdésem lenne, bár az első után a második lehet felesleges.
Adott egy iGo Nextgen és egy VW skin (UX mappában egy "replace only for igo avicsinc").
Jól gondolom, hogy a kettő nem kompatibilis?
Ha igen valaki egy telepítési leírást küldene, vagy leírná ide, hogy mi a menete a skin felrakásának?

Köszi gycs
Jul 10th, 2019, 4:11 pm
Jul 10th, 2019, 4:20 pm
A 'replace only for igo avicsinc' mappában az Avic verzióhoz szükséges fájlok vannak. Ebben abban eltér az Avic verzió a többitől. Ami fontosabb az a connected_error_handling.zip, local_search.zip, esetleg a scheme_sky.zip. Ha teljesen ebből építkezel akkor még a bontásnak megfelelő a_width_road_xxx.zip

Bemásolod a programba az ux mappát, ha Avic a NextGen akkor a fentieket felülírod azzal ami benne van, ha nem akkor nincs vele dolgod.
Jul 10th, 2019, 4:20 pm