Nov 23rd, 2019, 8:56 am
Sziasztok,
Szeretném megköszönni elsősorban Tájfunnak, Zsigának, Plajosnak a több éves türelmet, segítséget, önfeláldozó munkát.
Meguntam a végnélküli reszelést, kínlódást, mókulást, frissítgetést, szenvedést, az egyre több hibát tartalmazó lassan hulladékká váló here térképeket,
és tegnap óta google mapssel megyek.
Az NNG pedig remélem pár év múlva csak történelem lesz.
Isten veletek.
Nov 23rd, 2019, 8:56 am
Nov 23rd, 2019, 11:46 am
A google maps akkor lenne végre igazán jó, ha a tulajdonosa összegyúrná a szintén általa birtokolt waze-val és a kettő jó tulajdonságait egy programban lehetne használni.
Az NNG-vel meg csak a vezetőség felfogásával van baj, nem feltétlenül a cégnek, csak a vezetésnek kellene történelemmé válnia. Ha user központúakká válnának semmi baj nem lenne ott, csak hát ugye a térképekkel még mindig sok a késés, ez pedig a mai világban, mikor havi szinten készülnek el újabb utak mindenfelé, hát aki fürgébben tud adni jó térképeket, az marad fent. Igaz mivel mindegyik le van maradva ezzel ezért sem kapkodják el, mert úgy lehetnek a dologgal, hogy amíg másik naviban régebbi a térkép addig ők minek siessenek. Sajnos ezt a tendenciát látom mindnél.
Nov 23rd, 2019, 11:46 am
Nov 24th, 2019, 10:16 am
Sziasztok!
@Kn959ed
Szerintem többünk szívéből szóltál! :thumbup: - Kiegészítve még, Stancy, DM43, Gigya2 urakkal és akiknek nevére nem emlékszem, de sok-sok segítséget adtak önzetlenül!
Én pedig azt írom, hogy Isten Éltessen Benneteket!! :)
Nov 24th, 2019, 10:16 am
Nov 24th, 2019, 8:06 pm
webress wrote:... Felvetődik a kérdés, a GPS Info szerint jó a Date/Time szinkronizálás? ...


Hát, sajnos nem, valami ott a GPS- nél kavarodik továbbra is. Viszont az Érkezési idő kalkuláció most jó.

Image Image Image Image
Nov 24th, 2019, 8:06 pm
Nov 24th, 2019, 9:48 pm
Sziasztok!
Kérdés, hogy élesben, hosszútávon, változó holdállások közepette is meg fogja tartani a korrekt menetidő beállítást?
Mozsafa, most is azt tudom írni, mint korábban,-szerintem semmi vesztenivalód nincs (főleg most, hogy szuper javítócsomagod van), nyugodtan ráengedheted a Rollover Patch csomagot:
viewtopic.php?f=718&t=59514&start=44786#
és a leíírás:
viewtopic.php?f=718&t=59514&start=44804#

Biztosra veszem, hogy vagy egyik, vagy másik helyrehozza a szinkronizálást úgy, hogy bajt nem fog okozni.
Nov 24th, 2019, 9:48 pm
Nov 24th, 2019, 11:22 pm
Én is ezt tervezem, miután megfuttatom egy kicsit élesben.
Nov 24th, 2019, 11:22 pm
Nov 25th, 2019, 8:14 am
Sziasztok Mesterek!
Szeretnék kérni egy működő iGO Nextgen Pal vagy Israel verziót a Xiaomi redmi 4A telefonomra Pongo skinnel.
Az a helyzet, hogy a készülék frissítése óta nem jól működnek a Nextgen verziók. Egy darabig működik aztán kikapcsol. Egy halom hibát ír ki.
Valami java is van közte. Nem értem.
Az Israel verziónál nem kapcsol be a tcm, nincs közlekedési információ.
A telefon adatai:
Android 7.1.2 N2G47H
MIUI verzió MIUI Global 10.2.3 Stabil kiadás 10.2.3.0(NCCMIXM)
Még annyit, hogy a DailyRoads Voyager-t futtatom a háttérben. Függetlenül, hogy futtatom e vagy nem ugyanaz a jelenség.
Szívességeteket előre is köszönöm.
Nov 25th, 2019, 8:14 am
Nov 25th, 2019, 8:43 am
Szia!
Ment minden pm-ben...
Nov 25th, 2019, 8:43 am
Nov 25th, 2019, 9:23 am
Köszönöm szépen!
Nov 25th, 2019, 9:23 am
Nov 25th, 2019, 11:58 am
webress wrote:... Biztosra veszem, hogy vagy egyik, vagy másik helyrehozza a szinkronizálást úgy, hogy bajt nem fog okozni.


Sajnos egyik se, le is halt mindkettőtől a GPS szekció, újra kellett raknom a ROM-ot mindkettő után.

Ha a ROMnál nem kell írásvédetté tenni az UPD fájlt, akkor a patchnél miért kell?
Mindkét patchnél az első két kék sorig jut el, ott indítja a programot.
Nov 25th, 2019, 11:58 am
Nov 25th, 2019, 1:04 pm
Telepítettem úgy ahogy le van írva. Sajnos valami probléma lehet, mert elindul a betöltés és fekete képernyő jön be.
Nov 25th, 2019, 1:04 pm
Nov 25th, 2019, 2:03 pm
@Mozsafa
Elámultam... :( ötletem sincs miért állt le.
Sajnos elfelejtettem írni, hogyha leállna (mert nem gondoltam rá), akkor nem kell ROM-ozni, elég neki egy RESET és visszaáll.

Nem írt olyat véletlenül, hogy gondja van a Nand ID vagy Nand Flash dolgokkal?

Az UPD írásvédetté tétele azért fontos, hogy a szoftver munka közben ne tudjon beleírni semmit, hogy egyáltalán mit akar és miért akar beleírni nem tudom, de az esetek nagy többségében ez történik. Sőt a program még arra is érzékeny, hogy hálózati töltőre legyen kapcsolva, mert ennek hiánya is képes leállítani.

Ha még van lelkierőd próbálkozni, keresek olyan Rollover Patch csomagot, amelyet több eszközön is teszteltek.
Nov 25th, 2019, 2:03 pm
Nov 25th, 2019, 9:51 pm
Mindent a leírás szerint csináltam.
Küldheted a többi patchet, most hogy van ROMom a Sevenhez bátran kísérletezek. :)
Nov 25th, 2019, 9:51 pm
Nov 26th, 2019, 12:17 am
Sir_Gunar wrote:A google maps akkor lenne végre igazán jó, ha a tulajdonosa összegyúrná a szintén általa birtokolt waze-val és a kettő jó tulajdonságait egy programban lehetne használni.
Az NNG-vel meg csak a vezetőség felfogásával van baj, nem feltétlenül a cégnek, csak a vezetésnek kellene történelemmé válnia. Ha user központúakká válnának semmi baj nem lenne ott, csak hát ugye a térképekkel még mindig sok a késés, ez pedig a mai világban, mikor havi szinten készülnek el újabb utak mindenfelé, hát aki fürgébben tud adni jó térképeket, az marad fent. Igaz mivel mindegyik le van maradva ezzel ezért sem kapkodják el, mert úgy lehetnek a dologgal, hogy amíg másik naviban régebbi a térkép addig ők minek siessenek. Sajnos ezt a tendenciát látom mindnél.

Ja akik meg nagyvassal navigálnak azok meg kapják be. Vesszen az NNG,én szinte élvezettel navigálnék Tomtom,Garmin szoftal. Ja mégsem,ha választani kéne Sygic,Garmin Tomtom ha nem volna NNG szoft. De végül is akik annyira favorizálják Google,Vazze tulajdonképp miért vannak is itt,fikázni vagy gunyoloódni,az előtted szólótól is kérdezném?
Nov 26th, 2019, 12:17 am
Nov 26th, 2019, 6:56 am
Sziasztok!
Szia Mozsafa!
A legjobbakat remélve elküldtem (olajággal a csőrében). :)
Nov 26th, 2019, 6:56 am