Jul 18th, 2016, 8:46 pm
Sziasztok!

Egy friss nyelvi fájlra lenne szükségem ami jó android és wince IGO-hoz is, az enyém mér nagyon hiányos az újabb skinekhez.

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Sirály
Jul 18th, 2016, 8:46 pm
Jul 18th, 2016, 9:58 pm
plajos wrote:Szia!
Leirás nincs hozzá, majd a következő verzióba teszek. Az UX neve utal a funkciójára. Az benne van a leírásban, ha nincs net a készülékeden (WinCE-n gyakran előfordul), vagy nem kamionozol, melyik modulokat nem kell használni, a többit nyugodtan belemásolhatod, mind fog kelleni.

Rendben, előre is köszönöm. Annyi kérdésem lenne még, hogy a licenszeket érdemes frissíteni, mert pl a prémiumos épület fájlokat nem igazán kezeli vagy hagyjam inkább a mostanit.
Jul 18th, 2016, 9:58 pm
Jul 19th, 2016, 9:17 am
Sziasztok!

Szeretnék egy nagy segítséget kérni tőletek. Van egy Myguide 4200-as elég régi GPS amin még a 3.3-as navigáció van. Erre szeretnék tenni egy Igo 8-at, de sehogy sem tudom megoldani. Úgy szeretném ha beteszem az sd kártyát akkor automatikusan induljon el. Tudnátok ebben segíteni Nekem? Köszönöm szépen előre is.
Jul 19th, 2016, 9:17 am
Jul 19th, 2016, 4:36 pm
NWTEAM wrote:A TTS hangoknál is van több féle verzió is melyiket érdemes használni? (Voice_TTS-WinCE-hun-lua-plajos.zip, Voice_TTS-NUA_Nextgen.zip, Voice_TTS-nua-hun-f1-lua-full-155mrf22.zip, Voice_TTS-nua-hun-f1-lua-dri40-vssq5f22_zs_mod.zip)

Legelső és a negyedik hang Winces netgenhez való méghozzá a nuance_v5 mappás Nuance hangmotorhoz.
Második az androidos Nextgenre való.Telepített külső Vocalizer vagy vocalizerex motorra.
Harmadik gyári hang nextgenre. Vocalizerex Mariska hangmotorra.
Jul 19th, 2016, 4:36 pm
Jul 19th, 2016, 4:51 pm
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat Zsiga68!
Akkor elrakom a spájzba külön megjelölve, hogy melyik mihez jó. Nem tudom, hogy mikori verziók, ha esetleg van friss majd keresgélek hozzá. A Plajos féle Mappy csomag alapból nem tartalmazza a TTS-t, de rakott fel egy csomagot külön, azt bele tettem. A sys.txt viszont nem tartalmaz semmilyen tts bejegyzést. Nem tudom, hogy speed cam-re akkor hogy figyelmeztet vagy kell esetleg valami extra bejegyzés a rendes TTS működéshez?
Jul 19th, 2016, 4:51 pm
Jul 19th, 2016, 5:34 pm
Az arimi és pongo speedcam.zip tartalmazza ezeket a felolvasásokat.Ezekben az esetekben nem kell semmi bejegyzés a sys.txt-be.Más speedcam.zip esetében nem ártanak ezek a kategóriák a sys.txt-ben.De Angolul nem magyarul!! Magyart nem olvas fel. Viszont bármelyik esetében a tts hangban meg kell lenni a felolvasás magyar fordításának.Különben nem olvassa fel azt ami hiányzik.
Jul 19th, 2016, 5:34 pm
Jul 19th, 2016, 6:00 pm
zsiga! fog jönni egy vaper kollégám, kellene neki segíteni sony Z5-je van.. én még mindig hülye vagyok android témában. :) Segítsetek neki légyszi. Köszi.
Jul 19th, 2016, 6:00 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jul 19th, 2016, 6:28 pm
Akkor egy kis segítséget kérnék!
Összeállítottam akkor a saját Plajos féle WinCe Mappy csomagom. A módosítások amiket végeztem:
Sys.txt ben a következőket módosítottam port=auto baud=auto ra lettek írva az értékek.
Az Ux mappába be tettem a PLajos_NextGen_UX-plugins_For_All_Platforms_v3 kiadású Ux csomagot!
TTS csomag lett feltéve, Plajos féle leírásban szereplő linkről.
GPS Power-ről lett letöltve Nexgen License Pack és az lett még be másolva, hogy a Here 2016Q1 menjen illetve Rich poi menjen. (Mivel nem tudom melyik license milyen funkciót aktivál így a teljes license csomag tartalmát be másoltam.)
A program SD kártyán van. A gép belső tárhelyén van egy Plajos féle Primo. A leírások alapján így nem akadhat össze a két program.
A primo verzió Tökéletesen működik szinte azonnal poziciónál. A gép Gps programja is 12 műholdat használ szinte azonnal!

A program elindul, de folyamatosan GPS jel keresés van! rá kattintva a feliratra látom a műhold oldalt. 10-12 műholdat lát (zöld a csik), de pontosság, Gps idő nincs. Olyan mintha nem látna műholdakat. Van esetleg ötlet, hogy mi lehet a hiba?
Crash.txtben ez az egy sor van: REPOSITORY: (OASIS_SQLITE) not freed properly refcnt:1
Jul 19th, 2016, 6:28 pm
Jul 19th, 2016, 6:52 pm
Tedd át a primoból a sys.txt gps részét a nextgenbe és a tmc részt vedd ki.Több tippem nincs mert nem írtál készüléktípust.
Jul 19th, 2016, 6:52 pm
Jul 19th, 2016, 7:25 pm
NWTEAM wrote:
A program elindul, de folyamatosan GPS jel keresés van! rá kattintva a feliratra látom a műhold oldalt. 10-12 műholdat lát (zöld a csik), de pontosság, Gps idő nincs. Olyan mintha nem látna műholdakat. Van esetleg ötlet, hogy mi lehet a hiba?



Nekem pontosan ugyan ezt csinálta a 2016 Q1-es frissítés.. mint már írtam is, eltűnt a gps vételem... a 2016 q1-es poi-t vettem ki, és vissza a régi 2015 Q4es poi-t meg a biztonsági mentésből vissza raktam a save mappám, és a sys-t. azóta jó. nem tudom mi nyúl bele a save-be de meghal a gps tőle. jah a truck poi-t is töröltem, meg a licencet ami benne volt a frissítésben.
Jul 19th, 2016, 7:25 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jul 19th, 2016, 7:29 pm
Hogy mit tud egy térképp pakk elrontani a készülék működésén rejtély..
Jul 19th, 2016, 7:29 pm
Jul 19th, 2016, 7:52 pm
Na most tökéletesen poziciónál! Amit csináltam! Zsiga tanácsára átmásoltam a [gps] részt egy sor hiányzott a Nextgenesből (protocol="NMEA")
pontosvesszővel láttam el a [TMC] rész összes sorát.
A leírás alapján töröltem a TMC.zip-et, és a truck.zip-et + saját felelősségre a tmc_online.zip-et (gondolom ez is valami TMC kiegészítő)
Töröltem a Save mappát! Most megy sőt az Extra beállítások is elő került! A licenszeket is hagytam és megy a 2016/Q1
Már csak arra kellene rájönnöm, hogy a házszámokat hogy lehetne megjeleníteni. Ha esetleg van ötletetek akkor írjátok meg. Köszi.
Jul 19th, 2016, 7:52 pm
Jul 19th, 2016, 7:53 pm
nem a térkép. hanem ugye minden szart volt a torrentben. spd. fjw, licenc pakk, de a poi az tuti hogy szar, vagy csak más nevet adtak a csoportnak, mert az összes nyugat europai parkoló eltünt. mivel nekem is nagyon kell a kötelező megállások miatt, számolni, látni, tervezni, hof-ok meg a többi mellett. ezért azonnal feltünt hogy valami gebasz van. :)
Jul 19th, 2016, 7:53 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jul 19th, 2016, 7:59 pm
NWTEAM wrote:Már csak arra kellene rájönnöm, hogy a házszámokat hogy lehetne megjeleníteni. Ha esetleg van ötletetek akkor írjátok meg. Köszi.



a házszámokat a menüben tudod bekapcsolni,ott ahol az utca nevek láthatóságát.
Jul 19th, 2016, 7:59 pm

A köszönet nyilvánítás szabályos módja a fórumban: https://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=42938#
Jul 20th, 2016, 7:58 am
stancy wrote:nem a térkép. hanem ugye minden szart volt a torrentben. spd. fjw, licenc pakk, de a poi az tuti hogy szar, vagy csak más nevet adtak a csoportnak, mert az összes nyugat europai parkoló eltünt. mivel nekem is nagyon kell a kötelező megállások miatt, számolni, látni, tervezni, hof-ok meg a többi mellett. ezért azonnal feltünt hogy valami gebasz van. :)


Szerintem alapjaiban nem lehet xar a poi adatbázis! Pl Luxemburgban a régi Texaco kútat végre Q8 nak ismeri! Ez kb 4éve van így! De mint már írtam, nekem is eltűntek a pihenő helyek! Hibás a csomag e része szerintem! És nem ez az első frissítésem! Amit lehet mindig updatelek! Már már betegesen... Szerintem Q2ig ez így is marad! De a remény... Van itt pár rutinos prof, szaki... Örülök, hogy néha a lehulló gyümölcsökből a fülkében jól lakhatok! Továbbra is várom megtisztelő segítségeteket!
Jul 20th, 2016, 7:58 am