Nov 18th, 2016, 7:19 pm
Mert ez egy jól működő verzió. Talán összefogással tovább javítható.
Nov 18th, 2016, 7:19 pm
Nov 18th, 2016, 7:48 pm
Ha már WINCE este van! ;) Wayteq x985Bt-re iGO Primo 9.6.13.405512

Van benne térkép váltó is, 3 térképet tudsz cserélni,fel van töltve magyat térképekkel.

Csepeli
Nov 18th, 2016, 7:48 pm
Nov 18th, 2016, 8:05 pm
suhanbongo wrote:Sziasztok!

Tud/használ valaki olyan iGO verziót ami 1440X2460 felbontás mellett (HTC 10) normális sebességgel működik?

Jelenleg primo v2.4 9.6.29.638270 fut rajta, de a képernyőfrissítéssel vannak gondok.

Előre is köszi.


Bármelyik NextGen kezeli ezt a felbontást, pl. a pár napja felrakott Israel veziót próbáld ki, nálam HTC 10-en tökéletesen működik, sokkal kevesebb erőforrást igényel, mint a primók.
Nov 18th, 2016, 8:05 pm
Nov 18th, 2016, 9:42 pm
Tájfun wrote:/ Primo-soknak nem jó a program, a Primo csomagneve nincs benne a lehetőségek között - bár az útvonalat megadva a Primo-ba is cserél, csak nem tudja automata indítani/


A csomagnevet is át lehet írni, ha nagyon szeretné valaki ezt a cserélőt. ;)

UI: A Hochladen-t szépen bezárták. :(
Nov 18th, 2016, 9:42 pm

Üdv: Mcrazy

___________________________________________________________________________
Nov 18th, 2016, 9:48 pm
Sziasztok. Be szeretnék lépni én is az iGO táborba, a "vas" már meg van hozzá, egy S7 edge. De még sosem használtam iGO-t, vagy hasonlót, mert csak helyben vezettem, de most több száz km-t kell mennem naponta, mindenfelé hazánkban, személykocsival. Kérnék segítséget, mit és honnan töltsek le, mi módon telepítsem, hogy a legfrissebb Mo, és esetleg a szomszédos országok is meglegyenek. Köszi!
Nov 18th, 2016, 9:48 pm
Nov 18th, 2016, 11:53 pm
Mcrazy wrote:A csomagnevet is át lehet írni...

Át, de minek, ott van a Primo cserélő. Az a nagyobb baj, hogy a NextGen cserélőnek ugyanaz a neve mint a Primo cserélőnek, telepítéskor felülírja a másikat, arimiék erre nem tudom miért nem gondoltak anno. És ha ezt valaki átírná, az összes bentről indító ux-ban is át kéne írni, különben nem indítaná. Káosz hegyek...

@TheCaptain! Az iGO-hoz nem épp a legoptimálisabb készülék a kijelzőt nézve ezzel a hatalmas lóbontással az atomerőmű háttér ellenére sem, de azért egy jó csomag elfutkos kisebb kompromisszummal. Küldtem egyet, üdv a táborban, de tudod, ez azzal jár, hogy a ...lejtőn a hordó nem áll meg :) QHD-s sys.txt-vel azonnal fog menni.
Nov 18th, 2016, 11:53 pm
Nov 19th, 2016, 9:17 am
Többen keresnek full HD-nál nagyobb felbontású (HTC 10, S7, S7 Edge, ...) készülékekre iGO-t, én ezt ajánlom, aki gondolja próbálja ki. Kisebb felbontású telefonokon is ki lehet próbálni.
iGO NextGen Israel 9.18.27.676280
Sokkal kevesebb erőforrást igényel, mint az iGO Primo, nem fogyaszt annyit a készülék.

3 verzióban raktam fel:
- Magyar térképekkel, POI-kkal, minden a telefonra telepítve (545 MB)
- Magyar térképekkel, POI-kkal, amit lehet az SD-kártyára telepítve (122+423 MB)
- Csak az alap, térképek, POI-k, ... nélkül - ez önmagában nem megy, fel kell tölteni térképekkel, ... (140 MB)

Valamint a készülékre telepítendő program:
- NEXTGEN_ISRAEL_9.18.27.676280_sys_not_changed.apk

Az "iGO_Israel" mappát a telefonra kell másolni, az SD-kártyás verziónál az "addons" mappát az SD-kártyára.
Az SD-kártya neve készülékenként eltérő lehet, ezért a sys.txt-ben át kell írni a jelölt részt:
android_secondary_root_path="/storage/513C-B583/addons"
A "NEXTGEN_ISRAEL_9.18.27.676280_sys_not_changed.apk"-t kell telepíteni a telefonon.
Nov 19th, 2016, 9:17 am
Nov 19th, 2016, 9:24 am
TheCaptain wrote:Kérnék segítséget, mit és honnan töltsek le, mi módon telepítsem, hogy a legfrissebb Mo, és esetleg a szomszédos országok is meglegyenek. Köszi!

Sziasztok.
Keress rá a "karácsonyi primo" és a "HERE" szavakra..
Nov 19th, 2016, 9:24 am
Nov 19th, 2016, 10:57 am
pg66 wrote:Többen keresnek full HD-nál nagyobb felbontású készülékekre iGO-t,

Én továbbra is a Primo-t ajánlom, egy jó csomaggal ezen a nagy bontáson is megy ha nincs rommá terhelve. Jó az a NextGen Isreal, de tele van hibákkal és egy csomó minden nem működik, ill nem úgy ahogy az szerintem kéne. Számomra kicsit furcsa az algoritmusa is mi szerint útvonalat tervez. Folyamatos tákolás alatt lévő verzió, mely játszani tökéletes, de ha élesben navigálni kell, akkor Primo. Mellette elfér a játék is. És ha már NextGen, még mindig az iGO_Avic az ami stabil, licensz igény ide-oda, a legmegbízhatóbb verzió ami mellesleg a legjobban hasít.
Nov 19th, 2016, 10:57 am
Nov 19th, 2016, 1:32 pm
Hónapokig próbálgattam együtt az Avic, az Israel, meg a harmadik NextGen-t, több ezer kilométeren. Egyik sem fagyott le egyszer sem, ami egy normál navigáláshoz kell, és amit a Primo-ban is használtam, azt ezek is tudják, csak sokkal kevesebb fogyasztással, melegedéssel, és elindulnak 4-5 másodperc alatt, nem kell annyit szenvedni a beállításukkal sem, felistallálom, és megy.
Az Avic a licensz problémák miatt esett ki.
Nem akarom én ráerőltetni senkire, csak aki kedvet érez, az próbálja ki, és döntse el maga, hogy mi a jó neki. Én a primot már rég elfelejtettem, csak szenvedtem vele a nagy felbontáson.
Nekem a NextGen-re átállás olyan volt, mint a számítógépen a DOS-os programokról a Windows-osakra, itt az iGO-k kezelőfelületére gondolok.
Nov 19th, 2016, 1:32 pm
Nov 19th, 2016, 1:57 pm
Na egy valami van, pont a kezelő felület, a menürendszer, ez az ami a Primo-t nézve verhetetlen, és ez rengeteg ember véleménye. Sehol nincs a NextGen a rengeteg arimi-pongo fejlesztések ellenére sem. A Primo is 4-5 mp alatt indul, a beállításokkal meg kb pont ugyanannyit kell/lehet vesződni, ez csak azon lehetőségeken múlik ,hogy mennyire tud sokat a csomag. Nekem hat féle iGO van feltéve (Primo-NextGen), tapasztalatból van bőven.
Nov 19th, 2016, 1:57 pm
Nov 19th, 2016, 2:03 pm
Tájfun wrote:Az a nagyobb baj, hogy a NextGen cserélőnek ugyanaz a neve mint a Primo cserélőnek, telepítéskor felülírja a másikat, arimiék erre nem tudom miért nem gondoltak anno. És ha ezt valaki átírná, az összes bentről indító ux-ban is át kéne írni, különben nem indítaná. Káosz hegyek...


Tegnap eljátszottam vele egy pár órát, de nem találtam megoldást. A Primot akáhogy átírtam, nem ismeri fel a Nextgenes cserélő, de ahogy írtad jobb is, mert tényleg csak káosz lenne belőle. Próbáltam a cserélőknek megváltoztatni a csomagnevét, de úgy bele van "drótozva" a programba, hogy amint megváltoztatom, a program nem indul el többet. Persze az is előfordulhat, ha sikerül is átírni, akkor a Primo vagy Nextgen nem tudja többet meghívni a csomagnév változása miatt. Ezt a készítők tudnák csak megoldani, de gondolom egyszerűbb volt nekik így feljavítani a régit, mintsem egy teljesen újat készíteni.


Jó az a NextGen Isreal, de tele van hibákkal és egy csomó minden nem működik, ill nem úgy ahogy az szerintem kéne.


Írj egy pár példát légy szíves ezzel kapcsolatban!

Korábban használtam már a Nextgen-t, de visszatértem a Primohoz, és most megint elővettem a Nextgent. A mostanival sincs több gondom, mint a Primoval. A tervezési gondok inkább a térképek hibáira vezethető vissza. Bár azt hozzá kell tennem, hogy én csak 2 országban használom,(legtöbbet Ausztriában) és nincs telepakolva domborzattal, épületekkel meg csillaggal teli égbolttal. Nincs benne a világ összes nyelve, tts hangja..stb. Simán az alap egy skinnel. Örök élet +3nap :) Jelenleg egy 7"-os Samsung tableten fut. (SM-T210)
Nov 19th, 2016, 2:03 pm

Üdv: Mcrazy

___________________________________________________________________________
Nov 19th, 2016, 3:26 pm
Ez egy litánia lenne, más és más a verziókat nézve, lehetetlen felsorolni, de bőven vannak grafikai hibák, ilyen pl. az Israel-ben a körforgalom megjelenítése, sokszor elmarad az irányt, kijáratot jelző manőver nyíl, tele van mind hanghibákkal, a prioritások nemigen vannak kézben tartva, megszakadnak bemondások, ráadásul a legfontosabb is, a manővert bemondó duma is! Egy sok kijáratú körforgóban ez több mint bosszantó. Aztán van hogy valami megszólal és abba nem hagyja, 5mp-enkén mint egy papagáj nyomja amíg ki nem lépek a programból (Közös útvonal figyelmeztetések). A TTS Pro már úgy el van bonyolítva, hogy a menüpontok ütik egymást, azt is mondja amit nem kéne, ez a Primo esetén úgy működik ahogy kell, teljesen megbízható. Érkezési infó követése - útvonal nélkül bekapcsolva a programot sokszor egy sokjegyű szám látható, amit állandóan nullázni kell, az Útjelző táblákkal együtt nem jelenik meg Sávinfó ami számomra az egyik legfontosabb dolog lenne egy bonyolultabb ismeretlen helyen, és a legfontosabb, azon túlmenően, hogy a térképgyártó és évjárat befolyásolja az útvonaltervezést, a különböző verziókban más az algoritmus, képes úgy másképp tervezni ugyanolyan beállítások mellett, hogy néha a falra mászok. És ehhez nem kell nagy útvonal, elég a fővárosban próbálgatni. A kezelhetőséget nézve nekem nagyon hiányzik a Primo nyolc gombos gyorsmenüje, ahol a nyolc gomb bármelyikére bármit oda lehet konfigurálni, a NextGen-ben arimi 'gyorsmenüjébe' összesen négy dolgot lehet ki-be kapcsolni és ennyi, a pongo-ét sehogy nem lehet állítani, és amúgy is könnyen elérhető dolgot tett ki oda is. Csomó kiegészítő nem úgy teszi a dolgát ahogy kéne, ezt lehetetlen felsorolni. De ilyen az útvonal blokkolás, egy térkép frissítés előtt ha nem törlöd az összeset, úgy lefagy a program, hogy csak pislogsz. De elég csak térképgyártót cserélni! Primo esetén ez is hibátlan. Bár javul a helyzet, folyamatos a tákolás a fejlesztés, van amit sikerül megoldani, van amire lehet várni az idők végezetéig. Természetesen nem azt mondom, hogy nem lehet használni, azon szerencsére már túl vagyunk, mindenhova el fog navigálni mind, csak hát na... Szerintem a Primo az összes ismert közkedvelt skin-el nagyon kiforrt, biztonságos, kiszámítható, stabil, és igen jól használható.
Nov 19th, 2016, 3:26 pm
Nov 19th, 2016, 5:16 pm
Sziasztok!
Én elhiszem az utolsó szóig!
A csajok szerint a nyelvem jó hosszú... :-) , de messze nem erről van szó, mint inkább arról, hogy rengeteget olvasok, Google, egyéb fórumok és bizton állítom, hogy Tájfun gondolatvezetése igaz és találó.
Sokan panaszolják hibáit, kínlódnak a beállításokkal, sőt sok esetben készülékcserére is kényszerülnek, mert így vagy úgy tönkrement a Nextgen okozta kínzások miatt.
Bizonyára vannak kivételek, de Murphy-t ismerve a kivételek a szabályok erősítése végett vannak.
Nov 19th, 2016, 5:16 pm
Nov 19th, 2016, 6:05 pm
Sziasztok! Kaptam egy Waiteq 920BT-t de még 2014 térkép van rajta. Hol találhatnék 2016- ost? Előre is köszönöm
Nov 19th, 2016, 6:05 pm