May 24th, 2019, 8:08 pm
Ez magától értetődik. Bár a busz profilban még sose jártam..
May 24th, 2019, 8:08 pm
May 24th, 2019, 8:14 pm
[quote="webress"]És szerintem kell még neki a beállításoknál létrehozni 1-2 jól szerkesztett profilt (súly, magasság, szélesség, stb), hogy be ne vigye olyan helyre, ahol beszorul, megszorul...[
Aham kell egy jó beállitás,és az elég?
Állitsd be a profilt tervezz ide egy útvonalat ha nem esik nehezedre,a magasság legyen pl 4,00 m É 48.1906156 K 16.1261960. Kiváncsi vagyok mit dob neked a navi :D :D
May 24th, 2019, 8:14 pm
May 24th, 2019, 9:29 pm
Nem szándékozok a sógorokhoz menni, és nem tartozok a szerencsétlenkedők közzé sem. :)
May 24th, 2019, 9:29 pm
May 24th, 2019, 10:32 pm
Ha nem akarsz ne menjél,de ha beütötted a kordit akkor azt dobta hogy itt egy 3,20 m korlátozás van,persze csak akkor ha a járműnél a magasság 4,00 van beállitva.
És tényleg az a tábla van ott az odú előtt és előtte jó pár km előtte.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=6543_20_m.jpg
A valóság meg ez,ez egy 4,00 m busz.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=9733_20_m_4_00_m.jpg
Amit meg én próbálok megjelenitteni az igo szoftverekbe Primo,Nextgen az ez.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=640Screenshot_20190524_23.png
Infóra rákatt
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=876Screenshot_20190524_23.png
Ott meg ezt látod
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=951Screenshot_20190524_23.png
Fölajánlottam egy két nagyvasat hajtó kollégénak itt is a BDW(sajna jelenleg nem üzemel). Az volt a válasz hogy nem terhelem a navit ilyennel,ne is terheld kerülj több 10 km :D :D . Itt meg az volt a válasz,hogy megbizom az Ftr fájlokba. Bakker semmi gond,bizzál benne no para,no harag. Aztán ugy döntöttem az kapja meg aki egy fikarcnyi infóval hozzájárúl az infóhoz.
Ja és ez csak egyedi hely,mert nincs ilyen több egy sem :D :D . Meg a faxt nincs,sok ilyen hely van,mert szerencsére kapok infót "javitsd már ki hogy itt meg itt simán átfér a xy magasság. Mit rögzitt a Here,Tomtom kocsi? A táblán lévő infót,nem fog kiszálni a söfőr lemérni az adott korlátozást. Ha megtenné soha nem végezne.
Ezek a helyek ugyan azok a helyek térképen,mint a képeken.
May 24th, 2019, 10:32 pm
May 25th, 2019, 9:42 am
Na itt van a lényeg amin már régen el kellett volna gondolkoznia a sok igohackelőnek, persze aki keni vágja, hogy a wazze-hoz hasonlóan kialakítani vmiféle közösségi lehetőséget a programban, pl a speedcam-okra amik nincsenek fent, a mobil mérőkre max 1 óra aktivitással (letelte után ha senki nem teszi be újra akkor automatikusan törlődik), jelezhetné ugyan azon az elven elindulva bármelyik felhasználó a dugókat, stb. Természetesen regisztrálva, hogy a sok idiótát némileg ki lehessen zárni, akik pl abban élnék ki a sok fölösleges ráérő idejüket, hogy f@szságokat tennének be csak a mások szivatása miatt, mert gondolom azért ilyen is előfordul.
Így akkor a fent említett korlátozásokkal is lehetne könnyebben boldogulni talán. Én ehhez hozzá tudnék járulni egy fix ip-vel (hogy bárki elérhesse) és talán ha nem kell hozzá vmi nagy gép akkor azzal is, de a programozásokhoz sajna nem értek.
May 25th, 2019, 9:42 am
May 25th, 2019, 12:33 pm
Ehhez nem elég egy ügyes skiner, erre sem a Primo, sem a NextGen nincs felkészítve.
Gondold végig! Monyuk mégy az M1-sen, látod hogy valamelyik benzinkútnál traffiznak. Ráböksz az út azon pontjára, és megnyomsz még egy ikont, amely a mobil traffit jelenti. A program ezt az infót küldje el egy központi gépre a neten, majd az valahogy dobja szét valamennyi iGO felhasználó részére, hogy én aki 10 perccel utánad ugyanazon az útvonalon megyek, nekem már jelezze a program, hogy ott mobiltraffi van. Na ugye.
Tudomásul kell venni, hogy az offline navigáció az más.
May 25th, 2019, 12:33 pm

Image
May 25th, 2019, 1:11 pm
A TMC-je is online már 1000 éve és annyi mindent beleraktak már az évek folyamán, pl volt HUD is, ami verte a többi naviét és az is jól működött. A online TMC mintájára simán mehetne ez is gondolom, csak programozni kell hozzá tudni. Lehet tévedek és azon az elven elindulva nem megoldható. De ha mégis akkor amennyiben vkinek meg lenne hozzá a tudása és kreatív is, akkor már csak idő és nagy adag elszántság kell. Én csak földobtam egy ötletet hátha akinél a dolgok megvannak kap rajta és csinál vmit. Azután már ha ez műxik sokan áttérnek az online lehetőséget is adó navikra, ami androidon nem egy nagy kunszt.
Na meg ez az offline navi is egyre több online dolgot tartalmaz, a TMC-n kívül a keresés, az időjárás és biztosan van amit még ki is felejtettem.
May 25th, 2019, 1:11 pm
May 25th, 2019, 1:20 pm
Buff,mennyi problémátok van. :D Látom ráértek. ;)
May 25th, 2019, 1:20 pm

World speedcam:
https://www.facebook.com/groups/worldspeedcam/
May 25th, 2019, 1:46 pm
Most miért? Nem lenne jó ha tudna ilyent is az igo?
May 25th, 2019, 1:46 pm
May 25th, 2019, 2:05 pm
Spanyol viasz esete... A Primo idejében gondoltak erre, elő volt erre készítve, tudtommal senki nem menedzselte a dolgot.

Image
May 25th, 2019, 2:05 pm
May 25th, 2019, 4:54 pm
Na igen mint ahogyan a HUD skin is elhalálozott, mert senki nem folytatta vagy vette át és ezért nem látni már, na meg ha lenne olyan eszköz amit normálisan megoldanak és éjjel-nappal ki tudná vetíteni a képet amit ad pl a tabletről (tudom van pár kapható megoldás erre, de a videók alapján sem túl jó megoldások és nem is annyira olcsók mint amennyire rosszak.) akkor újra előjönne.
Amugy ez a primoban nem funkcionált? Abból nem lehet átemelni az újabbakba?
Tudtam hogy nem én találtam fel, de már jóval korábban kb 2-3 éve is feltettem ezt a kérdést itt ha jól emléxem, akkor is a wazze okossága miatt, csak hát abból sem lett semmi sajnos. Gondolom az NNG-nél meg azért nem mentek el erre, mert inkább az autógyártókra mentek rá és ott erre nem igazán lehet igény, főleg mert ez talán törvényileg is lehet tiltott itt-ott, gőzöm sincs.
Melyik primo volt ez?
May 25th, 2019, 4:54 pm
May 25th, 2019, 5:48 pm
Sir_Gunar wrote:Na igen mint ahogyan a HUD skin is elhalálozott
Melyik primo volt ez?

1, Elhalt? Köszöni szépen, jó bőrben van :lol:

Image Image Image Image

2, Az összes Primo... a WinCE-seket is beleértve

Image
May 25th, 2019, 5:48 pm
May 25th, 2019, 5:54 pm
@Camionos, figyelmes szó"szösszenet", remélhetőleg tanulunk belőle. Köszönet érte!
May 25th, 2019, 5:54 pm
May 25th, 2019, 7:35 pm
Tájfun wrote:1, Elhalt? Köszöni szépen, jó bőrben van :lol:

2, Az összes Primo... a WinCE-seket is beleértve


Hu! Ez melyik skin is? A nextgen is tudja?
Azért is gondoltam hogy halott mert nem találtam, bár lehet csak rossz helyen kerestem, mert nem igazán használtam.

Szóval mindben benne volt csak nem működött, vagy csak nem tudtam róla hogy működik?
May 25th, 2019, 7:35 pm
May 25th, 2019, 7:43 pm
Sir_Gunar wrote:A TMC-je is online már 1000 éve
Ha olyan okos vagy, csináld meg! Én partnered vok, mert jelenteni fogom az észlelhető traffikat, vagy tereléseket...
May 25th, 2019, 7:43 pm

Image